Dr. Badea (Municipal) indiferenta sau ce ...?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andruska spune:

Si eu am fost in grija dr-ului Badea si cu primul copil si cu al doilea (momentan). Eu nu am ce sa ii reprosez - m-a incurajat, a fost alaturi de mine si il puteam suna ORICAND. Cand mi-a venit sorocul cu Andrei - fiind sambata - el a venit m-a consultat si m-a lasat in grija dr Ina MOLDOVAN -care pana la urma mi-a facut si cezariana.

Acum este la fel si pot spune ca sunt foarte multumita de dansul.

Sa vedem de acum incolo -

Andra cu burtica de 21 saptamani si Andrei (4 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana spune:

Da si eu il puteam suna la orice ora dar nu mi se pare corect ca in week-end sa te lase in grija altui medic. Pe mine m-a lasat in grija doctorei Tufan care era atunci de garda si care mi-a facut cezariana.
De fapt acesta este lucrul care m-a suparat. Dimineata la prima ora(7) era linga patul meu dar ce mai conta...Imi pare bine ca a dat acceptul pentru cezariana si nu m-a lasat sa am contractii insuportabile pe un col inchis si fara lichid de o saptamina.
Am nascut la 33 saptamini.Timp de o saptamina am stat in spital cu membranele rupte si imi faceau injectii de maturare a plaminilor copilului. Pentru asta ii multumesc dr. Badea fiindca am nascut un bebe care a respirat singur, nu a fost la incubator si in 5 zile am fost acasa. In schimb eu nu intelegeam de ce ma tine fara lichid atitea zile dar am aflat de la alti dr. fiindca el era foarte ocupat cu o comisie din SUA ca sa imi explice.
Va pup
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana spune:

Apropos de d-na dr. Moldovan... Linga mine era o pacienta a dinsei. D-na dr plecase la ora 19 din spital. Pe pacienta au apucat-o contractiile la ora 21. A sunat-o si intr-o jum de ora a venit cu o sticla cu cafea in mina si a spus " Am stat sa-mi fac o cafea, am pus-o in sticla si am venit fiindca o sa avem o noapte grea". Deci nu a stat nici sa-si bea cafeau acasa . Graviduta a nascut la 2 noaptea iar d-na dr. nu s-a miscat de linga ea. Ii vorbea foarte frumos si o incuraja tot timpul. Mi s-a parut extraordinar. Sa vii de acasa atit de repede cind graviduta avea dilatatie 3...Frumos...
Va pup
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebetica spune:



Pai aici este problema : cum vine asta ? sa te lase in grija altui doctor ? Atunci de ce ai cotizat la el pe perioada sarcinii ? faptul ca te bazai pe implicarea lui pana la sfarsit ce denota ? ....

Ioana si Stefan Dimitri
http://babycenter.shutterfly.com/osi.jsp?i=67b0de21b32aaebf6598

Mergi la inceput