Dr. Badea (Municipal) indiferenta sau ce ...?

Dr. Badea (Municipal) indiferenta sau ce ...? | Autor: bebetica

Link direct la acest mesaj


Aud din pacate despre acest dr. Badea lucruri urate. O graviduta sta sa nasca prin cezariana iar se lasa asteptat .

Am citit in cadrul acestui forum mai multe laude decat reprosuri referitoare la el. Nu mai inteleg nimic. Se lasa greu la spaga mare sau este superficial si un indiferent la emotiile viitoarelor mamici. Haideti sa lamurim odata !! este pe toane, este infumurat, oare chiar stie TOTUL despre meseria lui sau se ascunde de fapt in spatele unui renume nu stiu cum castigat.

Va scriu toate acestea fiindca o cunostinta (cu bani) de-a mea sta nasca si nu are cu cine discuta. Ii este frica sa-l abordeze. Nu poate colabora cu el cu toate ca este o persoana care nu este deloc timida.


Ioana si Stefan Dimitri
http://babycenter.shutterfly.com/osi.jsp?i=67b0de21b32aaebf6598

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kiara spune:

Prietena ta este pacienta lui?

Eu sunt pacienta lui de 6 ani si am nascut prin cezariana cu el si l-am sunat la ora 2 noaptea ca mi s-a rupt apa si la ora 6 a venit la spital si am intrat in operatie. Asa ca eu nu am ce sa-i reprosez.

Acum, ma gandesc si eu ca orice om care are probleme de rezovat, concediu de efectuat....poate ca i s-au intamplat si lui situatii cand nu a putut veni din motive mai mult sau mai putin obiective. Recunosc ca n-as vrea sa mi se intample cand o fi sa nasc sa nu raspunda la telefon, pentru ca sincer nu stiu cu cine altcineva as putea vorbi.

Prietenei tale ii pot spune sa incerce sa vorbeasca cu el: mai mult decat sa o refuze n-are ce sa se intample, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florina spune:

Daca este deja intrenata in spital, sa precizeze ca este pacienta dr. Badea si asistentele vor sti sa-l anunte la momentul potrivit.
Stiu ce simte, si eu am fost pacienta domnului dr Badea si nu s-a prezentat la nasterea fiului meu pentru ca tocmai terminase o operatie chirurgicala extrem de complicata. Insa nu am ce sa-i reprosez. Sotia lui m-a asistat la nastere si a fost extraordinara. Cred ca in total au fost 3 doctori care au venit sa ma consulte, trimisi de el. Si n-am fost un caz grav, am nascut pe cale naturala insa dupa un travaliu destul de lung.
Rezerva in care am fost repartizata este foarte dragutza...
Si precizez ca banii pe care i-am dat, i-am dat prin sotul meu la 2-3 zile dupa nastere. Pentru ca n-am vrut sa-l platesc, am vrut sa-i multumesc.
Daca ar fi sa nasc din nou sau pentru a doua oara, tot la el m-as duce.
Am incredere ca in mod direct sau indirect va avea grija si de prietena ta.

Ii doresc nastere usoara, copil sanatos si refacere rapida. Si o asteptam printre noi.

Florina & bb Tudor (1 an si 4 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebetica spune:

Asistentele de acolo spun ca el nu se deranjeaza sambata si duminica. Probabil ca a vazut multe la viata lui si mai crede inca in ideea ca femeia trebuie sa scape de pacate prin durere.

Prietena mea urmeaza sa nasca prin cezariana, deci cu programare, dar daca au aparut primele semne ca nasterea este aproape, de ce sa astepte acel maxim al situatiei, de ce sa se agite, sa se framante (oare nu creaza o stare nefaforabila pt. BB) doar ca sa vina ziua in care iresponsabilul doctor sa fie dispus sa se implice.

Si eu am dat bani la doctor, dar i-am specificat de la inceput doleantele mele. Dar acestui badeaii dai bani si dupa aceia te da (vezi Doamne) pe mana cui vrea el ??????

Sotia lui : O graviduta (care era chiar cadru medical) venise sa nasca. d-na. badea a trimis o asistenta sa vada ce face dupa care a chemat-o pe graviduta respectiva sa o controleze. De fapt i-a rupt apa. Vreau sa va spun ca saraca graviduta a venit in salon cu sangele curgandu-i pe picioare. Tot holul si in salon era sange.

Ce parere aveti de asta ??????

Ioana si Stefan Dimitri
http://babycenter.shutterfly.com/osi.jsp?i=67b0de21b32aaebf6598

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kiara spune:

Mie mi-este clar ca nu-ti place de dr. Badea, asa ca singura solutie este sa-si schimbe doctorul si sper sa fie multumita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebetica spune:

Mai oameni buni nu am nimic personal cu acest domn doctor, dar parerea mea este ca dupa ce cotizezi gras la el cel putin 7 luni de sarcina sa fi tratat cu SUPERFICIALITATE.

Noi ca mamici care am trecut printr-un examen de viata, asa cum este nasterea stim foarte bine( sau am uitat ???) ce emotii ne incerca, ce stare de neliniste, ce semne de intrebare ne apar in fata ochilor in preajma acestui eveniment. Toate am sperat intr-un final fericit si cat mai putin dureros. Atunci stau si m-a intreb: de ce aceasta stare sa fie inrautatita, de ce sa se declanseze (se poate) o nastere grabita ????????
In cazul unei cezariene totul trebuie sa fie pregatit minutios, au fost cazuri care au ramas cu sechele dupa. De ce sa ne confruntam cu o situatie care se vede ca trebuie rezolvata in graba ??? cand totul poate fi pregatit din timp.

Ii multumesc lui Dumnezeu ca in cazul meu totul a fost chiar peste asteptarile mele . Este asa de bine si de frumos cand oameni isi fac meseria din pasiune si cu multa responsabilitate. Tot la Municipal am nascut, deci se poate !!!!!

Ioana si Stefan Dimitri
http://babycenter.shutterfly.com/osi.jsp?i=67b0de21b32aaebf6598

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kokolina spune:

salut !!!
dupa ce m-am gandit bine de tot, am ajuns la concluzia ca ar trebui sa scriu si eu 2-3 randuri la acest subiect
am fost si eu la Badea acum ceva timp...atunci mi se parea un doctor cam plictisit si super ocupat
vedeam ce inghesuiala era la el la cabinet si imi spuneam in gand ca uite, daca nu ar fi asa de bun, nu s-ar calca gagicile pe picioare la usa lui
din pacate, mie mi-a facut la final o impresie destul de proasta
nu pt. ca afiseaza o indiferenta crasa ci pt. ca nu te ia in serios(cand intram la el, ma controla in timpul unei discutii"amicale" cu asistenta)..pe usa una intra, alta iesea...era o harmalaie de nedescris si ieseam mai nelamurita decat intram

CA MEDIC, insa...mi-a demonstrat ca nu stie ABC-ul ginecologiei..
eu eram insarcinata in 10 saptamani, aveam sangerari si el, senin, mi-a spus ca tocmai suferisem un avort spontan
dupa o saptamana eram din nou la el la cabinet...(imi facusem test intre timp si iesise pozitiv)...si imi zice tot senin ca nu...nu avortasem atuci...sorry..eram (iar??)insarcinata
am facut intrerupere de sarcina(amintiri triste !!)...si l-am pus pe badea in cui
cam atat !!!acum sunt insarcinata in 30 saptamani
Bineinteles, nu m-am dus la Badea...mi-am ales alt medic care (fara sa vrea) mi-a demonstrat ca se poate si altfel, ca exista si profesionalism

va urez bafta !!!!

Kokolina- cu bb in burtika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana spune:

Nu stiu ce sa spun. Eu am fost pacienta doctorului Badea. Erau momente cind se purta exemplar cu mine si erau momente cind nici nu ma mai cunostea sau era foarte ocupat ca sa-mi dea explicatii.
Nu am timp acum dar promit ca o sa va povestesc cum a fost la nastere ca sa trageti voi concluziile.
Va pup
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rcamelia spune:

Kokolina, la ce medic mergi acum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebetica spune:

Imi pare bine ca parerea mea despre dl dr. in dicutie nu a fost nefondata. Probabil ca comportamentul VARIABIL al dansului denota o personalitate cu multe semne de intrebare. Etica medicala are alte standarde de comportament, pe care din pacate nu toti aceea care si-au ales acesta meserie (grea din multe p.d.v.) o respecta.

Medicul (in general) trebuie sa se adreseze pacientului cu multa atentie si sa il trateze cu multa reponsabilitate. Eventuale momente de superficialitate pot cauza efecte negative poate chiar fatale.
De aici a inceput si revolta mea.

Scuze daca exagerez.

Ioana si Stefan Dimitri
http://babycenter.shutterfly.com/osi.jsp?i=67b0de21b32aaebf6598

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kokolina spune:

rcamelia, acum sunt la Giulesti, la Dr. Sorin Puia
un om si un medic de nota 10 ...care nu numai ca stie meserie..dar simti dupa o consultatie ca poti muta muntii din loc
da o "cautare"(daca merge) dupa Dr. Puia si vei vedea ca PARERILE NU SUNT DELOC IMPARTITE...ceea ce ar trebui sa iti spuna multe

bafta !!
Kokolina- 31.2 saptamani, cu bb Andrei in burtica

Mergi la inceput