AZI e verdictul cu Ucraina - la Haga

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul
simrie (o portocalie cadou), nu pot sa-mi cred ochilor ca exista cineva pe forum care sa afirme ca ai jignit vreodata pe cineva!


Multumesc frumos pentru apreciere


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei



Sa ne rugam pentru Emma, zilnic orele 13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

sincer in locul alora m-as retrage din concesiune si i-as lasa sa se spele pe cap cu productie cu tot.

Probabil ca asta e si scopul. Sa plece aia scirbiti, sau sa-si dea duhul eventualul parteneriat Sterling - Romgaz. Las' ca are sefu' ANRM pe cine pune-n loc. Stie el niste baieti priceputi...
--------------------

Revenind la on-topicul cel mai on-topic, ma uitam aseara la demonstratia lui Valentin Stan, conform careia la Haga statul roman nu a cistigat 80% ci a pierdut 20%, lucru care nu s-ar fi intimplat daca se insista pe negocierea bilaterala cu ucraina. Demonstratie facuta in stilu-i caracteristic, usor isteric dar extrem de documentata. Parea sa aiba sens ce spune.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina
sincer in locul alora m-as retrage din concesiune si i-as lasa sa se spele pe cap cu productie cu tot.


Sintem totusi in Romania nu in Burkina Faso. N'are Sterling angajati cate platforme de foraj marin are statul roman. Dar daca tu crezi ca o firma cu 7 angajati este singura solutie disponibila in lume la momentul asta inseamna ca te'ai uitat la Armagheddon ca la un documentar


Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Citat:
citat din mesajul lui Marina
sincer in locul alora m-as retrage din concesiune si i-as lasa sa se spele pe cap cu productie cu tot.


Sintem totusi in Romania nu in Burkina Faso. N'are Sterling angajati cate platforme de foraj marin are statul roman.
Come to The Dark Side ... we have cookies!



Cate platforme de foraj marin are statul roman???
Dar Statul da? Nu Petrom.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

49% din cate are Petrom
Da?

Da astia nu fura buni, daca nu fura nu fura, da bine macar ca gasira unii care fura.

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

xeno draga tin sa te anunt ca statul roman are 0 platforme. Toate platformele care au fost candva ale petromului apartin unor buni prieteni ai domnului Vantu...prin deductie logica ghici de ce tipa realitatea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid
N'are Sterling angajati cate platforme de foraj marin are statul roman.

Chiar asa, www.dallasnews.com/sharedcontent/dws/bus/stories/112008dnbusexxonturkey.f1d66f.html" target="_blank">se pot face afaceri si cu firme cu ceva mai multi angajati si poate si experinta in plus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Am vazut io intr-un filmulet pe care mi l-a oferit cu dedicatie cineva pe vremea incalzirii globale, ca, de fapt, ExxonMobil conduce lumea, nu conspiratia iudeo-masonica.

In fond, www.standard.ro/articol_73383/cine_ameninta_miliardele_din_adancurile_afacerii_petrom_exxon.html" target="_blank">de ce nu?






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

xeno draga tin sa te anunt ca statul roman are 0 platforme. Toate platformele care au fost candva ale petromului apartin unor buni prieteni ai domnului Vantu...prin deductie logica ghici de ce tipa realitatea?


De prosti!?
Pentru ca:
1) Nu exista gaze si petrol sub forma de resurse rentabile economic in Marea Neagra. N'am zis'o eu ci unul care se pricepe :D
2) GSP (asta cica asociat cu Vantu) care a luat 6 platforme de la Petrom a fost angajat de ... Sterling ca sa zgarme in Marea Neagra.

Ceva mai explicit:
http://catavencu.ro/cum_a_incalcat_tariceanu_legea_pentru_sterling-6053.html


Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

sterling e o companie care face bani, traieste pentru shareholder profit ...nu era sa aduca o platforma din alta parte
numa ca s-ar putea sa se destepte la un moment dat ca nu o fi numai o unica companie care poate fora in Marea Neagra

Mergi la inceput