Cu cineva alaturi la nastere (cezariana) ?!??!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rose spune:

Salut,
Ce pot eu sa va zic, acum pe ultimii 10 m, este ca asta seara l-am intrebat pe Dr. Badea Iulian, nu Badiu, daca sotul meu poate asista la nastere si mi-a zis ca DA, cu singura conditie sa nu fie sala prea plina.
Legat de peridurala, pt. ca m-a intrebat care este ultima dorinta, mi-a dat un bilet de internare pe care mentioneaza acest lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

eu am nascut cu dr Badea Iulian si a lasat-o pe prietena mea sa stea cu mine in sala... desi am avut anestezie totala m-am simtit mai bine sa stiu ca e acolo cu mine si ma tine de mana. In ceea ce priveste anestezistul, pot sa-ti spun ca vei avea parte de cel mai bun... in perioada asta (septembrie) vine zilnic anestezistul sef (asta am inteles ca e) e un dr. care ii lipseste o ureche (numai tin minte cum il cheama) dar e extraordinar omul... vine si vorbeste cu tine inainte de operatie si te intreaba ce fel de anestezie vrei si daca suferi de ceva. El supervizeaza toate operatiunile rezidentilor.

sper sa-ti fie de folos.

Freia si bebe Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusha28 spune:

cred ca il cheama Costache parca ,nici eu nu mai stiu sigur,am facut si eu o anestezie generala cu el si vreau sa spun ca nu mi-a fost nici un pic rau si nici nu am avut ameteli,iar de trezit m-am trezit la sfarsittul operatiei cand ma mutau de pe masa pe pat si nu am avut absolut nimic.Parca as fi dormit o jumatate de ora -timp in care am si visat!!!-si m-am trezit super fresh.Oricum la cezariana ciu rahi se practica adormirea dupa ce il scoate pe bebe.Bafta multa si bebe sanatos!

http://community.webshots.com/user/corinutza111

Mergi la inceput