Cu cineva alaturi la nastere (cezariana) ?!??!

Cu cineva alaturi la nastere (cezariana) ?!??! | Autor: danat

Link direct la acest mesaj

Acum pe ultima suta de metri imi rasar in minte sute de intrebari. Una dintre ele ar fi pt fetele care au nascut la Municipal (si cu dr Badiu daca este posibil, daca nu, ma intereseaza si in general) si anume: este voie sa stai cu cineva alaturi in timpul operatiei cezariene? Eu voi avea se pare anestezie rahi+epidurala, deci voi fi treaza, si din cate stiu dureaza cusutul si curatzatul destul de mult, si ma gindesc ca m-ar ajuta sa imi fie cinecva alaturi - chiar o prietena, nu tin sa fie sotul sau mama, care sigur sunt mai impresionabili. Stiti cumva cum pot sa am acest acord din partea medicului?
Va multumesc,

danat

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ochinegri spune:

A mai fost o astfel de intrebare pusa de un viitor tatic. Am vrut sa o caut, da' nu merge cautarea.
Daca sotul tau e tare de inger, e OK, totul e sa nu vezi tu .....

mama L

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Pe sotzul meu l-a invitat Badiu in sala.....dar a refuzatnu prea are [placeri d'astea....

Sabina & Sofia Galagia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

aha Sabina, 10x de raspuns, deci as putea sa-l intreb pe badiu direct daca accepta sa fie cineva prezent...orikum eu doresc asta doar pt taclale, caci nu as vrea ca persoana respectiva sa vada ce se petrece acolo...sper sa am succes!

danat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobita spune:

Colegul meu de birou a asistat la nasterea fiicei sale, tot cu Badiu acum 11 luni, asa ca ai toate sansele.
Nastere usoara.

Sa fim fericite
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=224&cid=229

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmendraghici spune:

Si eu sunt pacineta dr Badiu si sunt de parere ca e un tip cu care poti discuta orice. Eu zic sa-l intrebi direct.
si bb "Samburica" 23 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Hm! Nu multi doctori permit sa asiste sotul sau altcineva la operatia de cezariana, ca la orice operatie, de fapt...Mai bine vorbesti cu doctorul tau...Bafta si nastere usoara!
_ella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebetica spune:

Cand am nascut eu(cu anestezie generala), toate mamicile din sala de reanimare au avut rahi si toate se simteau rau chiar si dupa ce am fost fost mutate in alt salon acuzau in continuare stari de rau si jena din cauza cateterului (aceasta privelite m-a ingrozit, mai ales ca sotii doamnelor respective nu reuseau sa comunice cu ele)). Prin ele era si a mamica a dr. Badiu.

Eu zic sa te mai gandesti un pic sau roaga-ll pe Badiu cand te programeaza sa-ti programeze si cel mai bun anestezist. Este de o importanta capitala.


Succes si asteptam vesti !!!!!

Ioana si Stefan Dimitri
http://babycenter.shutterfly.com/osi.jsp?i=67b0de21b32aaebf6598

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochinegri spune:

quote:
Originally posted by bebetica
Eu zic sa te mai gandesti un pic sau roaga-ll pe Badiu cand te programeaza sa-ti programeze si cel mai bun anestezist. Este de o importanta capitala.


Succes si asteptam vesti !!!!!

Ioana si Stefan Dimitri


Subscriu ! E de mare importanta ce zice Bebetica !

mama cu cezariana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Bebetica, merci de info, dar ce vrei sa zici prin faptul ca sotzii respectivelor nu puteau sa "comunice cu ele" in ce sens?!??!
Oricum Badiu mi-a recomandat acest tip de anestezie pt o recuperare de dupa mai usoara si pt a participa cat de cat si eu la nasterea lui bebe drag .
O sa incerc sa vorbesc despre anestezistul cu care lucreaza, eu stiam ca este numai unul cu care lucreaza fiecare medic, dar s-ar putea sa depinda intr-adevar de programul fiecaruia.
Pfff, cate mai sunt de aranjat si lamurit.....din pacate nu prea depind direct de noi fir-ar sa fie! Sper sa am bafta sa fie unul bun!


danat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

dana, nastere usoara si un bebe sanatos iti doresc! nu cunosc acest dr. dar un lucru iti pot spune: nici nu-ti dai seama cand trece timpul, nu e chiar atat de mult. Ca sa nu mai zic ca intre timp iti vezi si odorasul asa ca ai "ocupatie". Daca o sa fie si sotul tau langa tine, e bine, dar daca, nu-ti fa probleme, acu' intri, acu' iesi din sala:)) Bafta multa!

Cristina, mamica cu burtica

Mergi la inceput