Grup de facut miscare

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Diseara am si eu in plan sa merg la sala. Sper sa fac ceva exercitii pentru brate si abdomen si pe urma sa fac banda vreo juma de ora. Asta daca n-are Mo alte planuri pentru mine
Annie, nu vrei cateva kg de la mine?
Pearl, Mihaera si restul fetelor, ce mai faceti?
Hai fetele, mobilizarea!
Ne asteapta vremuri "grele" de sarbatori...




"Intreaga problema cu lumea aceasta este ca prostii si fanaticii sunt mereu siguri pe ei, iar oamenii intelepti au intotdeauna indoieli" Bertrand Russel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaera spune:

Si eu am fost azi la sala, dupa 4 zile de leneveala.
A fost ceva mai bine, adica n-am mai obosit ca la inceput si nici febra asa puternica nu cred ca mai fac. Bine, nici nu am lucrat foarte intensiv.
Am facut 18 minute pe eliptica, apoi alergari si sarituri, cate 30 de secunde, cu pauze de 30 de secunde intre ele (ca la gradinita ). Apoi brate cu gantere usoare (1 kg) si multe, multe abdomene. La final, inca 20 minute de bicicleta.
Nu a fost un antrenament foarte greu, dar cel mai mult mi-a luat sa fac abdomenele, ca le fac foarte greu si cu pauze dese si prelungite.
cam asta e programul meu.

Tusferi, ai fost azi la sala? Asteptam detalii.

Annie si celelalte fete, cum merge?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

La mine merge... mai la shopping mai alergat dupa copil, la doctori, niste curatenie.. sper sa ajung azi la sala

Spor!

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Buna fetele!
Am fost si eu aseara la sala. Am inceput cu 15 min eliptica, dupa care am facut 45 min pentru brate, spate si abdomen. Pentru abdomen nu prea sunt multumita de numarul exercitiilor, ca nu prea am unde sa le fac, dar o sa cer o salteluta. Eu le fac pe o bancuta si nu prea imi lasa posibilitatea de a varia exercitiile. Faceam si eu mai in vara cate 20 min de exercitii numai pentru abdomen, si chiar se cunostea. Am incheiat programul cu 30min de banda. Am alergat mai intai 8 min dupa care mers 3 minute, alergat 2 min, mers 2 min si apoi cate 1 min de alergare la fiecare 2 min de mers rapid. Am alergat in total 15 min din cele 30 si am facut 3.5km in cele 30min, deci media a fost de 7km/h. Sunt tare incantata ca am reusit sa alerg 8min dintr-un foc. Daca nu m-ar durea genunchii cred ca as putea sa alerg si mai mult. O iau incetisor, cu progrese mici. Trebuie sa imi cumpar si o genunchiera macar pentru genunchiul stang, unde am avut o operatie.
Azi vad ca n-am deloc febra musculara, dar oricum azi fac pauza de sala. Ma duc maine din nou si vreau sa fac exercitii pentru picioare, fesieri si evident abdomen.

Mo a zis ca nu e nevoie sa slabesc, ca arat foarte bine asa cum sunt ca mie imi trebuie doar tonifiere si sa se repartizeze mai frumos kg pe mine. M-a uns pe suflet cand mi-a zis ca n-am nevoie sa slabesc dar totusi, eu vreau sa intru in blugii in care intram asta vara. Asta vara dupa ce am facut sala intens intram in blugii de acum 2 ani. Dupa 2 vacante de vara, multa lene si 5kg acumulate nu mai intru. Deci targetul meu este sa dau jos 5kg si sa intru in blugii respectivi. M-am urcat azi dimineata pe cantar ca in oglinda parca ma vad mai slaba putin, dar cantarul meu arata 62.1kg de cateva saptamani. Nici macar suta aia de grame nu s-a dus, sa am 62kg fix
Ce sa mai zic de cele 5kg... Si mai vin si sarbatorile...
Dar sa stiti ca nu ma las batuta. Oricum muschii cantaresc mai mult decat grasimea, deci practic sigur am dat jos niste grasime si am inlocuit-o cu muschi
Din ianuarie vreau sa imi fac abonament si sa ma duc aproape zilnic.
Sper sa nu ma lasati singura!




"Intreaga problema cu lumea aceasta este ca prostii si fanaticii sunt mereu siguri pe ei, iar oamenii intelepti au intotdeauna indoieli" Bertrand Russel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Aoleooo mai fetelor ce harnice sunteti!!!!!!
Ei, am fost si eu ieri la sala si am bagat abdomene de toate soiurile...clasice...in trepte...ridicari ale ambelor picioare cam 40 de cm de la sol pt abdomenul inferior...forfecari pt acelasi ab. inferior..Plus am mai facut biceps si triceps.
In afara de asta am un "sport" preferat...fac in fiecare zi ceva dulce
Iaca azi am bagat nasul la culinare..si am dat de ceva fursec cu cocos..
Azi voi fi prezenta la sala..pt piept, spate si abdomene....plus ceva banda.
Spor la treaba


Pearl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Perluto, dar si tu esti foarte harnicuta. Ieri sala, azi sala... Esti tare!
Cat despre deliciile culinare... le contracarezi tu cu sala
Sa vad eu ce-oi face cu sarbatorile, ca plec la socrii si la ei in orasel nu cred ca gasesc sala. Iar soacra-mea e o gospodina desavarsita, o sa fie un adevarat festin acolo
Daca am noroc sa nu ninga o sa ies la alergat...


"Intreaga problema cu lumea aceasta este ca prostii si fanaticii sunt mereu siguri pe ei, iar oamenii intelepti au intotdeauna indoieli" Bertrand Russel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Tusferi, chiar ca ai ambitie daca de sarbatori si pe frigul de acasa vei iesi la alergat!!!!!
Am inceract faza cu alergatul inainte sa ma abonez la sala..la mine nu merge..dupa 200 de metri ma doare ba in stanga, ba in dreapta..nu pot respira etc...
Azi ma tin pe baricada..zi de picioare pt mine!
Bravo noua

Pearl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Citat:
citat din mesajul lui pearl84

Tusferi, chiar ca ai ambitie daca de sarbatori si pe frigul de acasa vei iesi la alergat!!!!!
Am inceract faza cu alergatul inainte sa ma abonez la sala..la mine nu merge..dupa 200 de metri ma doare ba in stanga, ba in dreapta..nu pot respira etc...
Azi ma tin pe baricada..zi de picioare pt mine!
Bravo noua

Pearl


Ramane de vazut cata ambitie o sa am pana la urma, ca deh, socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ... Asa visez eu acum, sa ies la alergat sa mai dau jos caltabosii, sarmalele si cele 6 feluri de prajituri ale soacra-mii...

Si eu merg la sala azi si tot zi de picioare am!
Cine mai vine cu noi?




"Intreaga problema cu lumea aceasta este ca prostii si fanaticii sunt mereu siguri pe ei, iar oamenii intelepti au intotdeauna indoieli" Bertrand Russel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaera spune:

Buna, fetele!

Ma bucur sa vad atata activitate in ultima vreme.
Tusferi, Pearl felicitari ptr. mersul zilnic la sala.
Eu azi nu merg, am febra de ieri, cand m-a chinuit instructorul cu o groza de abdomene si exercitii ptr coapse. Ma dor excat zonele lucrate, ceea ce e bine. Iar azi iau o puaza, sa ma duc maine cu forte proaspete.

Tusferi, sunt sigura ca kg tale sunt repartizate bine, daca ti-a zis si Mo ca nu trebuie sa slabesti. Tine-o tot asa si cred ca vei intra si in blugii mult doriti. Cred ca sunt o marime tare mica, de nu intri in ei acum. Si atentie mare cu genunchiul,daca ai probleme nu il forta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Mihaera, nu-ti face probleme, daca ajungi de 3 ori pe saptamana la sala, eu zic ca e foarte bine. Nici eu nu merg zilnic. Din ianuarie o sa incep sa merg de 4 ori pe saptamana.
Am fost la sala ieri. Vaaai ce m-a mai chinuit Mo fetelor! Io ii tot ziceam sa ma lase in pace ca eu vreau la banda, el nu si nu. I-am zis ca eu in primul rand vreau sa slabesc si cica: lasa ca iti dau eu exercitii sa slabesti. Aoleo, mai bine nu-i ziceam. 60 fandari, 100 ridicari pe banca (banca fiind de inaltimea genunchiului). Pe urma pentru fesieri, pentru muschii coapsei (interior, exterior), abdomene nici nu mai zic... D-alea grelele de tot, adica pe banca inclinata, cu capul in jos, trebuia sa ma ridic (din pozitia complet intins pe banca pe spate pana sus complet) de 25 ori pe serie, 3 serii. M-a mai ajutat si el sa ma ridic, ca n-as fi putut. Oricum a fost greu rau. Pe urma am mai facut pentru oblicii abdominali inca 3 serii a cate 20 de repetari. Pe urma la un aparat special pt abdomene inca 3x20 si inca niste exercitii pentru intinderea muschilor. Cand abia ma mai tineam pe picioare, zice: gata, acu' hai du-te la banda. Pai ce sa mai fac la banda, ca abia ma mai tineam pe picioare! Am facut vreo 10 min cu chiu cu vai. Azi am iar febra musculara...

Ma mai duc luni si miercuri iar apoi pauza pana in ianuarie.

Va pup si hai la sala!



"Intreaga problema cu lumea aceasta este ca prostii si fanaticii sunt mereu siguri pe ei, iar oamenii intelepti au intotdeauna indoieli" Bertrand Russel

Mergi la inceput