Grup de facut miscare

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihaera spune:

Buna, fetelor!

ma primiti si pe mine?
ma numesc Mihaela si vreau si eu sa fac miscare.
de vreo doua luni scriu pe topicul "Un nou stil de viata", dar nu m-am mobilizat sa fac miscare. Am alergat de vreo 3 ori in parc la inceputul lui octombrie si apoi, pauza. Ieri am fost la sala dupa luni de nemiscare, a fost bine, nu m-am strofocat prea tare, dar azi ma dor toti muschii. As vrea sa merg si azi, dar cred ca mai bine nu.

Tusferi, in ce parc alergi? Eu am alergat in Tineretului, dar nici parcul de la stadionul Lia Manoliu nu e departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Mihaela, bine ai venit printre noi si sper sa te mobilizezi cat mai bine poate si cu ajutorul nostru. Ne mobilizam unele pe altele
Din cate stiu eu, e bine sa lasi putin timp muschilor sa se odihneasca. Mai ales daca nu ai antrenament. Pe de alta parte sunt si persoane care incep direct cu 5-6 sedinte pe saptamana, dar mie mi se pare epuizant. Eu de exemplu am alergat in parc in 2 zile consecutive, iar a doua zi randamentul meu a fost la jumatate din ziua precedenta. Cred ca fiecare are ritmul lui. Eu prefer sa fac o zi pauza, sau daca nu fac pauza sa fac exercitii care nu ma solicita foarte tare.
Nu stiu daca ai citit ce scrisesem mai demult, ca eu mai merg si la dansuri, dar acum sunt in vacanta. Dansurile nu sunt asa epuizante, asa ca pot de exemplu sa merg luni la sala, marti la dansuri, miercuri pauza, joi dansuri, vineri sala dar mai lejer, iar sambata sau duminica sa alerg in parc.
Eu stau chiar langa parcul IOR si alerg acolo. Ultima data am reusit sa il scot din casa la alergat si pe prietenul meu si a fost chiar foarte placut sa alergam impreuna.
Mobilizeaza-te si tine-ne si pe noi la curent cu evolutia.


"Intreaga problema cu lumea aceasta este ca prostii si fanaticii sunt mereu siguri pe ei, iar oamenii intelepti au intotdeauna indoieli" Bertrand Russel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

Mihaela bine ai venit, si la cat mai multa activitate

eu cu bhaiala mea, nuam mai facut nimic de 3 zile...azi poate ajung la dr

dar voi ignoratima si mergeti inainte

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Buna seara!
slaba miscarea la capitolul cu miscarea
Eu am facut o mica pauza, din motive obiective. Azi am fost din nou la sala. Am facut 15 min incalzire la eliptica dupa care l-am rugat pe Mo al nostru sa imi dea de lucru la aparate. Azi am lucrat picioarele si fesierii. Dupa ce am terminat, eram chiar terminata. Imi tremurau macaroanele de abia ma mai tineam pe picioare. M-a trimis sa "topai" si la banda, dupa cum s-a exprimat chiar Mo. Am alergat 5 min ca mai mult nu puteam (cred ca si asa au fost prea multe pentru cat de obosite imi erau picioarele) si pe urma mi-a dat liber. I-am facut "observatie" ca data trecuta am stat 2h20min si acum m-a tinut doar 1h si un pic

Hai fetele, inviorarea!

Annie, multa sanatate!


"Intreaga problema cu lumea aceasta este ca prostii si fanaticii sunt mereu siguri pe ei, iar oamenii intelepti au intotdeauna indoieli" Bertrand Russel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaera spune:

Tusferi si Annie, multumesc pentru urarea de bun-venit!
Va urez sa faceti cat mai multa miscare, impreuna poate ne mobilizam mai mult.

Am fost azi la sala, dupa o pauza de doua zile. Data trecuta m-am fortat cam mult, m-am ales cu o minunata febra musculara. Azi am lucrat ceva mai usor, 12 minute de bicicleta, abdomene, picioare, execitii pentru talie si brate. In total cred ca am stat o ora si 20 minute, ca m putin, dar poate data viitoare stau mai mult.

Tusferi, parca mi-e dor sa-mi tremure si mie picioarele dupa exercitii, asa ca tie, desi asta inseamna febra musculara sigura (cel putin la mine). Succes si tine-o tot asa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

Tusferi, saru'mana

am fost ieri un pic, dar cum dau sa respir mai des ma ia tusea asa ca am tras foarte putin, mi-era sa nu lesin pe-acolo

dar ma fac eu bine si recuperez

voi, continuati

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Miha, evident ca am facut febra musculara si sa stii ca si eu ma bucur cand fac febra musculara, ca simt si eu ca am lucrat...
In vara cand mergeam la sala incepusem sa nu mai fac febra musculara deloc, faceam aceleasi exercitii over and over again si nu mai simteam nimic.
Acum am facut febra si la picioare, desi picioarele sunt destul de muncite, dar probabil ca le-am muncit mai mult decat deobicei si sunt multumita

Annie, ai rabdare sa te refaci, ca sa ai si randament. N-au intrat zilele in sac, recuperezi tu pe urma

Va pup fetele si sa aveti spor la


"Intreaga problema cu lumea aceasta este ca prostii si fanaticii sunt mereu siguri pe ei, iar oamenii intelepti au intotdeauna indoieli" Bertrand Russel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Io racita de o saptamana....cu herpes...si toate cele. Dar tot merg azi la sport ca nu se mai poate!
Bun venit la noua sportiva!


Pearl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Am fost duminica la alergat in parc desi a fost foarte frig si batea vantul. Am dat doar o tura de lac dupa modelul 2 min alergare-2 min mers... La sfarsit eram si noi foarte sfarsiti asa ca ultimele 2 pauze de mers au fost de 3 respectiv 4 minute...
Azi fac pauza, maine ma duc la sala.


"Intreaga problema cu lumea aceasta este ca prostii si fanaticii sunt mereu siguri pe ei, iar oamenii intelepti au intotdeauna indoieli" Bertrand Russel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

hello,am revenit, inca behai un pic, dar aseara am fost la sala....am tras cam o ora si ceva nu prea mult, caci m-am cantarit la dr (electronic si am 50.3) la sala (analog) am 52-53, iar acasa nu am cantar de mana s-a ma cantaresc singura.


va pup si sa aveti spor!

ah! eu intru la o cura de Vit. C

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput