secretul unei casnicii de lunga durata....:-)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

- pt ambele bancuri

Sarbatori fericite!
Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alycia spune:

Da este dragut bancul dar subiectul este destul de serios.Cum poti mentine o casnicie de-a lungul anilor, cum o poti feri de cel mai aprig dusman al sau RUTINA ?Eu sunt casatorita de 11 ani si pana acum nu mi-a fost prea greu.Totusi de acum incolo vine greul ma gandesc!Nu poti fi mereu cu zambetul pe buze ,bine dispusa gata mereu sa-l intelegi pe celalalt.Si apoi mai intervine si temerea "oare nu s-a plictisit de mine?"Stiu ca multe depind de mine dar la un moment dat obosesti si te ia valul rutinei zilnice...Si uite asa trec zilele si anii si te trezesti trecuta si poate usor acrita iar el cine stie poate incepe sa se uite la alte prospaturi...doamne fereste!!!!!Ei voi ce ziceti, v-ati pus cu adevaratproblema asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi spune:

Alycia, daca gandesc prea profun, incercand sa-ti raspund, cu siguranta, pesimista cum sunt, ma apuca . Prefer sa traiesc fericirea zilei de azi fara a ma teme de posibilele probleme de maine. Te si fi mai optimista; ai incredere in tine si totul va fi OK.

Cat despre cele doua bancuri...

ici pe burtici la mamici si ici
Lumi si bb Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eapopescu spune:

Eu zic ca secretul unei casnicii fericite e sa impusti catarul de la prima opinteala, ca daca sotul trage concluzia ca are doua abateri din oficiu, nu se stie cum le foloseste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vlad spune:

1 RESPECTUL RECIPROC
2 DRAGOSTE
Si nu in ultimul rind sa ne gindim ca persoana de linga noi e om care greseste asa cum gresim si noi,sa nu incercam sa cerem imposibilul.

Mergi la inceput