info despre Maternitatea Cantacuzino

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adita spune:

quote:
Originally posted by juliaposto

Mersi Adita, Sorana pentru raspunsuri!

Aceeasi amintire despre sectia de pediatrie am si eu din '97! Deci lucrurile nu prea s-au schimbat, din pacate!!!
Dat fiind ca voi naste tot prin cezariana, cred ca cel putin in primele zile n-ar fi prea indicat sa-mi lase copilul in camera!
In '97 nu exista aceasta varianta, copiii stateau la salonul comun.
Totusi cand mergeam la alaptat erau curati, schimbati! Pentru mine a fost bine pentru ca am reusit sa ma odihnesc, macar partial. In plus, fiind maricel (4,5 kg) , va dati seama cat de greu mi-ar fi fost sa-l manevrez singura!!!
Cand ai copilul in camera, cum comunici cu asistentele de pediatrie?
Vin in camera la solicitarea ta, sau numai spaga le poate convinge?

Sanatate multa, toate cele bune!
julia


Asistentele veneau dimineata sa spele bebeii si cand se schimba tura. Daca aveai vreo problema te duceai sa le cauti.

Doamne ajuta cui saruta si sporeste cui iubeste

http://community.webshots.com/user/adrianacalin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy spune:

Toaleta in rezerva nu am vazut. Sint doar 2 toalete la etajul respectiv, ambele pe hol (plus cea a medicilor, incuiata, pe care eu am folosit-o prin bunavointa unei asistente...) Personalul sanitar mediu responsabil de sanatatea mamelor=OK. Asistentele de la copii... nu stiu, imi cer scuze pentru limbaj, dar <scirbe>, cum zicea cineva mai devreme, mi se pare putin spus! Te sfatuiesc ca acestora din urma sa nu le dai bani, ca tot nu rezolvi nimic. Eu, dupa ce le-am dat in primele zile, am urlat la ele si le-am reclamat asistentei sefe si medicului pediatru, dupa care le-am amenintat ca, daca situatia rami e neschimbata, apelez la politie si la alte organe... Vorbesc serios, nu am vazut atita rautate in viata mea! Ultima varianta de abordare a dat rezultate, dar am facut astea pt ca il tineam pe bb in camera, altfel mi-ar fi fost frica sa-l mai dau pe mina lor!

foto: http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=crissy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy spune:

P.S. Am nascut in august 2002.

foto: http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=crissy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns juliaposto spune:

Mersi Crissy ptr raspuns,

Sa-ti traiasca copiii, sa fie sanatosi si norocosi! Bine ca s-a terminat totul cu bine!
In '97 cand am nascut primul copil, a stat la salonul comun! Erau curati, dar , intr-adevar asistentele aveau o atitudine foarte potrivnica si D-zeu stie cum se purtau cu ei in lipsa mamelor!! Atunci n-am fost dispusa sa ma 'bat', dar de data asta voi riposta, cu siguranta!

toate bune,
julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorana spune:

Are dreptate Crissy. Eu de felul meu tip repede, dupa nastere nu eram f. bine dispusa si odihnita, asa ca am urlat la ele de fata cu pediatrul. Si pediatra (o dulce) le-a facut si ea observatie. Dar aveam copilul cu mine in camera. Dupa ce ca sunt rele sunt si proaste - sa vezi sfaturi tampite .....

Sanatate voua si bb-ilor

bb Monica si Sorana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorana spune:

Am uitat sa zic - daca aveam nevoie de ceva ma duceam eu la ele.
Nu stiu cum e daca faci cezariana. La cat sunt de nesimtite poate n-ar fi rau sa stea cineva cat mai mult cu tine (din familie, vreau sa zic).

bb Monica si Sorana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns juliaposto spune:

Am uitat sa va intreb, cum mai e cu intrarea in spital a pers din familie in afara programului obisnuit de vizite?
In '97 se contribuia la fiecare intrare, iar daca gaseau vreun membru de familie in salon faceau un scandal...

Va multumesc tuturor ptr informatii, cand stii la ce sa te astepti cred ca treci mult mai usor peste greutati! Ca momentele frumoase pot fi si surprize ...oricate

Vreau sa va mai intreb, puteti sa-mi recomandati un anestezist bun la Cantacuzino? (am sa vorbesc cu dc meu, dar poate n-ar fi rau sa am ceva info dinainte...)

Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

Cu intrarea in spital situatia e la fel ca in 97. Eu am fost foarte multumita de anestezist, dar din pacate nu stiu cum il cheama

Doamne ajuta cui saruta si sporeste cui iubeste

http://community.webshots.com/user/adrianacalin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns juliaposto spune:

Buna din nou!

A mai nascut cineva de curand in Maternitatea Cantacuzino? Ce mai este pe-acolo??

Multa sanatate si bafta!
Julia

Mergi la inceput