info despre Maternitatea Cantacuzino

info despre Maternitatea Cantacuzino | Autor: n/a

Link direct la acest mesaj

Cine a nascut de curand in maternitatea Cantacuzino? Cum mai sunt conditiile aici? Eu am nascut primul copil in oct. 1997, si nu am fost deloc multumita...Acum astept in august al doilea copil! Exista rezerve de 2 persoane? Poti sta cu copilul in salon? In caz ca da, se plateste suplimentar?
Care sunt tarifele aici pentru o cezariana? Pentru copil trebuie aduse de acasa lucrushoare, pampersi..etc?

Toate bune, sanatate, BBi frumosi si sanatosi!
Julianna

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amik spune:

hi!
am termen pe 6 iulie-dar sper sa se intample mai devreme.voi naste la cantacuzio cu dr briceag.am inteles ca sunt rezerve,te lasa cu bebicul in camera...cel putin la mine asta a fost o conditie esentiala!despre preturi si hainute,nu stiu!dar ma bucura gandul ca este un spital dotat,bun si sper sa fie totul ok.grija mea este cu toaleta.daca as avea baie cu wc in camera as fi super incantata!oare visez prea mult?!:)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

Mersi Amik, nastere usoara, bebe si mamica frumosi si sanatosi!
Stiu ca s-a renovat maternitatea (merg la control acolo), dar n-am
vazut rezervele!
Eu o sa nasc cu dr. Popa (si primul bebe tot cu dansul l-am nascut),
ne-am inteles foarte bine de la inceput.
Daca nu indraznesc prea mult, o sa te rog, in putinul timp liber de
dupa nastere :)))), sa ne povestesti despre experienta ta la maternitatea Cantacuzino.....
Numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebi spune:

Eu am nascut la Maternitatea Cantacuzino. Sunt rezerve bune , dar tb sa vb cu dr despre asta.

Unde am stat eu era foarte curat. Daca vrei sa mai stii altceva, srie-mi!

Love is all around

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

Mersi Bebi pentru raspuns,

Da, ma intereseaza amanunte, daca poti sa-mi dai..Sunt rezerve de 2
persoane? Sunt pe bani, si cam cat inseamna asta? Nu intreb daca au aer conditionat, ptr ca sunt convinsa ca nu...Daca poti sa-mi recomanzi ceva din experienta ta recenta, te rog s-o faci!

Multumesc anticipat!
Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amik spune:

si inca o intrebare:sunt toalete in rezerva?asta e una din principalele mele griji pentru ca stiu ca trebuie neaparat sa mergi la toaleta dupa ce nasti si eu ma descurc tare greu la acest capitol.iar ca sa ma duc undeva unde ma chinui de-mi sar capacele si trebuie sa iau juma' din neam cu mine...mai bine ma lipsesc(oops!)

IuliaPosto.sigur ca voi povesti!sper ca bebe sa semene cu tati.caci el e cel mai fericit cand doarme,asa ca voi fi foarte lejera!

de maine intru in 39 saptamani.tineti-mi pumnii!
pupici de la amici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns juliaposto spune:

Buna Amik,

Nastere usoara! Iti tinem pumnii sa ai toaleta in rezerva si, in general, conditii cat mai bune ....

Si, asteptam impresiile tale proaspete!!

Sanatate si bafta multa!
Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

Eu am nascut la Cantacuzino acum o luna, deci am impresii proaspete. Exista rezerve de doua si de o singura persoana.Nici una nu are toaleta. Cand am nascut acum doi ani, am stat intr-o rezerva cu doua paturi si n-am platit nimic in plus. Cred ca doctorul hotaraste si trebuie probabil sa-i dai lui ceva, dar nu sunt sigura. Oricum, si in saloane cu mai multe paturi (cred ca nu sunt cu mai mult de 4) stai cu copilul. Pana ti-l aduce in salon nu ai nevoie de nimic, dar pe urma poti sa-i aduci hainute si pampersi. Ei iti dau doar trei pe zi si de o firma anonima. Asa ca daca nu esti multumita, poti sa-ti aduci de acasa. Eu am dat 3.000.000 la cezariana. Nu stiu daca a fost putin, dar doctorul meu (Hadi)a fost foarte dragut si nu mi s-a parut nemultumit.

Doamne ajuta cui saruta si sporeste cui iubeste

http://community.webshots.com/user/adrianacalin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorana spune:

Si eu am nascut la Cantacuzino in septembrie 2002. Amanunte ma putei intreba prin e-mail (daca mai e cazul :). Eu am stat in camera de 4. Exista si camere de 1-2. Curat. Toaleta pe hol. Tigancile la alt etaj. Asistentele de la pediatrie - scarbe. Restul personalului ok (medici + asistentele mamelor). Poti sa-ti aduci de acasa orice pt. bb. Cand am nascut eu dadeau Pampers, 5/zi. Si lapte praf Humana.
Nastere usoara.

bb Monica si Sorana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

quote:
Originally posted by sorana

Exista si camere de 1-2. Curat. Toaleta pe hol. Tigancile la alt etaj. Asistentele de la pediatrie - scarbe. Restul personalului ok (medici + asistentele mamelor).
bb Monica si Sorana


Sunt intru totul de acord, mai ales in ceea ce priveste asistentele de la copii(e drept ca nu chiar toate).De fiecare data trebuia sa le dai ceva sa-ti aduca copilul in camera pentru alaptat(eu am nascut cu cezariana si abia in a treia zi am stat in salon cu copilul). Una mai tinerica i-a dat sotului alt copil cand s-a dus sa vada fata prima data. Si cred ca nu aveau prea mare grija de copii cand stateau la ele. Gaseam fata cu pampersul cazut, murdara,etc.

Doamne ajuta cui saruta si sporeste cui iubeste

http://community.webshots.com/user/adrianacalin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns juliaposto spune:

Mersi Adita, Sorana pentru raspunsuri!

Aceeasi amintire despre sectia de pediatrie am si eu din '97! Deci lucrurile nu prea s-au schimbat, din pacate!!!
Dat fiind ca voi naste tot prin cezariana, cred ca cel putin in primele zile n-ar fi prea indicat sa-mi lase copilul in camera!
In '97 nu exista aceasta varianta, copiii stateau la salonul comun.
Totusi cand mergeam la alaptat erau curati, schimbati! Pentru mine a fost bine pentru ca am reusit sa ma odihnesc, macar partial. In plus, fiind maricel (4,5 kg) , va dati seama cat de greu mi-ar fi fost sa-l manevrez singura!!!
Cand ai copilul in camera, cum comunici cu asistentele de pediatrie?
Vin in camera la solicitarea ta, sau numai spaga le poate convinge?

Sanatate multa, toate cele bune!
julia

Mergi la inceput