Ce stiti despre dr. Drambarean - Giulesti?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

Pt. Naty
Sper din tot sufletul ca o sa fie bine, desi azi mi s-a parut cam plictisit doctorul... adica ma asteptam sa ma linisteasca, dar mi-a spus doar sa nu-mi fac probleme, ca o sa trec si peste asta. In plus, m-a enervat ca nu a venit cu mine la ecograf, si cand i-am dus rezultatul (cu o caligrafie oribila, din care nu inteleg mare lucru!) mi-a spus doar ca totul e in regula, si sa vin peste 3 saptamani, ca pana atunci nu se intampla nimic. Si inca ceva ce n-am inteles: de ce nu mi-a dat numarul de telefon? A zis sa sun la urgente si il anunta de-acolo...
Apoi, partea care m-a intristat... taticii nu sunt acceptati nici macar prin spital.... a zis ca se sta foarte bine si la internari, unde exista telefon... asa ca o sa fiu singura pe-acolo, cu cine stie ce scorpii de asistente. Pana acum incercam sa fiu optimista, dar mi-a cam pierit zambetul...
Am citit povestea de la "Sunt tatic", si speram tare mult sa nu fie si cazul meu cu "intrat singura in spital", dar se pare ca asa va fi... daca ai ceva cuvinte de incurajare, poti sa incepi sa le insiri de-acum, ca mi-a cam scazut moralul...
A, si uitam partea interesanta. mi s-a confirmat ca o sa am un baietel, asa ca putem semna
Cristina si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

Pt. Naty
Sper din tot sufletul ca o sa fie bine, desi azi mi s-a parut cam plictisit doctorul... adica ma asteptam sa ma linisteasca, dar mi-a spus doar sa nu-mi fac probleme, ca o sa trec si peste asta. In plus, m-a enervat ca nu a venit cu mine la ecograf, si cand i-am dus rezultatul (cu o caligrafie oribila, din care nu inteleg mare lucru!) mi-a spus doar ca totul e in regula, si sa vin peste 3 saptamani, ca pana atunci nu se intampla nimic. Si inca ceva ce n-am inteles: de ce nu mi-a dat numarul de telefon? A zis sa sun la urgente si il anunta de-acolo...
Apoi, partea care m-a intristat... taticii nu sunt acceptati nici macar prin spital.... a zis ca se sta foarte bine si la internari, unde exista telefon... asa ca o sa fiu singura pe-acolo, cu cine stie ce scorpii de asistente. Pana acum incercam sa fiu optimista, dar mi-a cam pierit zambetul...
Am citit povestea de la "Sunt tatic", si speram tare mult sa nu fie si cazul meu cu "intrat singura in spital", dar se pare ca asa va fi... daca ai ceva cuvinte de incurajare, poti sa incepi sa le insiri de-acum, ca mi-a cam scazut moralul...
A, si uitam partea interesanta. mi s-a confirmat ca o sa am un baietel, asa ca putem semna
Cristina si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natydea spune:

Scuze ca nu ti-am raspuns pana acum si nu am putut sa te incurajez atunci cand ai avut nevoie de mine dar am avut concediu 2 saptamani. Oricum azi am revenit la munca si de acum pana la final voi fi langa tine!
Cum te simti? Din ultimul tau raspuns am inteles ca peste o saptamana te duci din nou la control, iti tin pumnii.
Nu vreau sa-i iau apararea dr. dar poate a avut o zi proasta, poate se simtea rau, cu toate ca nu are nici o scuza, dar e si el om.Peste o saptamana spunei ca esti foarte speriata si tocmai asta ti-a placut la el comunicarea si faptul ca e bland, o sa-si dea seama ca a gresit data trecuta. Eu asa cred!
Daca vrei sa vorbim mai mult adresa mea de e-mail este natydea@yahoo.com
Va pupic si astept sa-mi raspunzi.
Fruntea sus, crede-ma ca sunt alaturi de tine! Daca sotul nu va fi cu tine la nastere fizic, psihic ii vei simti prezenta si te va ajuta enorm. O sa vezi ca totul va fi bine pana la urma.
Pupicei, Dea

Mergi la inceput