Ce stiti despre dr. Drambarean - Giulesti?

Ce stiti despre dr. Drambarean - Giulesti? | Autor: cristinamh

Link direct la acest mesaj

A nascut cineva cu dr. Drambarean de la Giulesti? Am tot cautat pe forum-ul, dar nu am gasit nimic, nici de bine, nici de rau. In general sunt multumita de cum s-a purtat cu mine pana acum, dar cum se comporta la nastere? Cere sau accepta cat i se da? Il lasa pe tatic sa asiste? Orice informatie e binevenita! Si eu si Andrei avem 32 de saptamani, asa ca ne intereseaza...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns natydea spune:

Este cumva un doctor mai inaintat in varsta?
Dea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

da. este destul de in varsta.53-63 de ani, ca nu vrea sa spuna cat are. dar se tine bine. are parul alb. si niste ochi calzi si amabili. asta m-a impresionat la el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natydea spune:

Daca ai cautat pe site ai fi vazut ca si eu am intrebat despre el, daca mai profeseaza sau a iesit la pensie.
Despre el nu pot sa-ti spun decit lucruri de lauda. Mama mea a avut multe probleme cu sarcinile: una a dus-o pina la 7 luni, una pina la 8 luni si dinsul a fost intotdeauna alaturi de ea si a ajutat-o. Tot el mai tirziu a tratat-o de fibrom si a si operat-o cu succces. Asta intimplindu-se acum 12 ani si mama de atunci s-a simtit super si nu a mai avut nici o problema. Ea intotdeauna a avut numai cuvinte de lauda la adresa lui: pe linga faptul ca e un profesionist e si un om cu un suflet mare.
Asa ca daca te mai duci la el spune-mi si mie. Ma intereseaza foarte mult acest subiect si as vrea sa ajung si eu la el.
Pupicei si mult succes.
Sper sa te fi ajutat cele scrise de mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

Multumesc pentru raspuns!
Sunt intr-adevar vesti bune, desi speram la ceva amanunte mai recente. Da, merg la dansul, inca mai profeseaza (sper sa nu iasa asa repede la pensie!) Are program martea dimineata la colposcopie, dar il gasesti cam in orice zi daca e nevoie. In iunie e plecat, dar se intoarce la inceputul lunii urmatoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natydea spune:

Felicitari pentru si nastere usoara, si chiar daca informatiile despre dr. nu sunt recente sper sa fie si in continuare la fel de adevarate!
Iti tin pumnii si mult succes!
Poate imi spui si mie cum a decurs nasterea.
Pupici pe burtici!
Dea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta spune:

Despre doctor nu stiu mai nimic,dar stiu ca la Giulesti nu te lasa cu sotul la nastere.Nici nu prea ai unde pentru ca sala de nasteri este comuna cu sala de travaliu.
Nastere usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

NATY
Sper ca dupa nastere sa fiu in forma si bebe sa ma lase si pe net.O sa-ti dau atunci informatii de "ultima ora".
ALEXUTA
AM priceput cum e cu sala. DAr citeam pe-aici cum ca dr. PUia accepta pe tatic, de aici mi-a venit ideea ca se poate. DAr macar poate sta cu mine orele acelea de dinainte de nastere? As innebuni sa stau singura si el in curte !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natydea spune:

Nu cred ca daca o sa vorbesti cu dr. si ii expui toate temerile tale si il iei la sentiment nu o sa-l accepte pe viitorul tatic linga tine. Eu una sunt o fire optimista si cred ca vei reusi sa-l convingi!
Iti tin pumnii si o nastere usoara. Astept amanunte, please. Dr. mea e insarcinata si eu as vrea sa incerc dupa tratament sa ramin, adica imi doresc enorm de mult un bebe. Asa ca as vrea sa stiu cum este s-a comportat drl Drimbareanu, daca e la fel cum era odata si sa ma duc la un control. Pupicei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

Pt. NATY
Si eu sper sa fiu convingatoare, si am o sumedenie de emotii pentru saptamana urmatoare cand trebuie sa merg la spital. Sper ca s-a intors din concediu, ca de data asta va trebui sa stam de vorba. O sa am aproape 35 de saptamani, asa ca vreau sa stiu pana la urma cum va fi. Apoi, la cat imi e mie de frica, daca nu o sa am si o fata cunoscuta in preajma, o sa intru in panica. Si nu mi-e frica de ce mi s-ar putea intampla, chiar imi spuneam ca indur orice, bebe sa fie ok. Dar imi e groaza ca as putea face eu ceva care sa-i faca rau lui bebe. NU stiu ce fata o sa faca cand o sa-i spun ceva ce pana acum nu i-am spus, ca eu lesin la durere. Daca ma tai, daca imi dau un deget peste cap, daca imi sucesc piciorul, daca dau cu cotul de perete, si multe alte cazuri. Ei bine, cred ca va fi o "distractie" pe cinste daca o sa continui asa! Sper ca asta sa nu-l trimita cu gandul la cezariana, dar o epidurala nu cred ca mi-ar strica... Si povestea de la nastere, pe care o astepti (si care in mod sigur o sa vina!) nu stiu daca va fi prea vesela! Macar sotul meu e obisnuit cu tipul asta de lesin, l-ar putea incuraja pe doctor... Nu de alta, dar cand am lesinat pe masa la apendicita, nu era prea amuzanta figura doctorului ... iar mie imi ardea de glume...
Oricum, te tin la curent cu amanuntele, care sper sa fie toate la superlativ !
Cristina si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natydea spune:

Pentru Cristina
Nu stiu ce as putea sa-ti spun sa te incurajez pentru ca tu stii cel mai bine ce e in sufletul tau. Oricum eu cred ca toate avem puteri nebanuite in momentul nasterii si suntem capabile sa trecem cu brio peste aceasta incercare. Sora mea a nascut saptamina viitoare, cu dr. Iliescu-Filantropia, prin cezariana, si a trecut si ea prin aceleasi faze ca si tine si ca oricare dintre noi cred. Acum e acasa se simt bine amindoi si nu au fost nici un fel de probleme. Ai incredere in tine si in bebica care va veni. Iti tin pumnii si astept cu nerabdare vesti de la tine.
Pupici si o nastere cit mai usoara si multa sanatate.
Cu drag, Dea

Mergi la inceput