Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (79)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui SimonaMami
Simona 34+, cu (!!!surpriza!!!) David Christian / Clara Micaela

mami de
Eric Christian (02.03.05)


Simona, numele sunt foarte frumoase. Un sigur lucru nu prea l-am inteles eu... Voi mai aveti un baietzel care se numeste Eric Christian?

Denisa-Madalina 32+ cu Adela-Marisa
AMR 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:

De proaspetele mamici Cocufan, Pisik, Floryela, mai stie cineva ceva? Banuiesc ca sunt tare ocupate sau poate inca in spital, dar nu avem nici macar o veste?

Maria, tu ce mai faci, Casia sta cumintica la caldurica?

Carmen 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Citat:
citat din mesajul lui doranna

'neata!

simona, cum adica... eric christian.... david christian?

Dorana 34


recunosc, e ... ciudat! In plus, tati picilor este Christian si el. Cand ne-am cunoscut, am ramas fascinata de ochii lui albastri si de numele lui cu 'h' inauntru. Atat de tare, incat... nu mi-a trecut nici pana acum!

Pe post de 'nume lung', m-am mai oprit la Octavian. Apoi insa am revenit la dragostea vietii mele, Christian :)
Alte nume lungi (si care sa imi si placa) nu mi-au mai trecut prin cap. Daca ai alte idei, zi-mi!!!




Simona 34+, cu (!!!surpriza!!!) David Christian / Clara Micaela

mami de
Eric Christian (02.03.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui doranna
m-am amuzat foarte tare cand am citit ca ieri a fost o zi dedicata mamaligii pt ca si noi am avut la pranz mamaliguta cu tocanita de ciuperci


Hihihi! Kiar! Si eu am facut aseara mamaligutza la motan (ca el e amator, mie nu-mi place... ) pentru sarmaluzte si a profitat sa pape si cu branza.

Denisa-Madalina 32+ cu Adela-Marisa
AMR 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Citat:
citat din mesajul lui SimonaMami
Simona 34+, cu (!!!surpriza!!!) David Christian / Clara Micaela

mami de
Eric Christian (02.03.05)


Simona, numele sunt foarte frumoase. Un sigur lucru nu prea l-am inteles eu... Voi mai aveti un baietzel care se numeste Eric Christian?

Denisa-Madalina 32+ cu Adela-Marisa
AMR 8 saptamani


Ma gandeam eu ca nu va trece neobservat. O clipa m-am gandit ca o sa-i zic chiar Eric Christian, exact ca fratelui mai mare. Nu stii niciodata in viata cand te salveaza un buletin / pasaport / permis de conducere cu acelasi nume, adresa, etc... (imi amintesc de doua colege, surori gemene absolut identice, care faceau schimb de ... identitate, la nevoie :)) ) m-am tacanit!



Simona 34+, cu (!!!surpriza!!!) David Christian / Clara Micaela

mami de
Eric Christian (02.03.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doranna spune:

simona,

am intalnit un pictor celebru si excentric, care are 2 fete din 2 casatorii; amandoua se numesc clara

e f. frumos numele christian... despre octavian ce pot sa spun? superb... cu aceeasi rezonanta ar fi si emilian


Dorana 34

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Neata tufete

Raportez o noapte ciudata, pe la 12 inca nu reusisem sa adorm asa ca ... calcam rufe

Si-acu nu reuseam sa ma mai trezesc!!

Labutze avem si noi, spre prinz trec la faza de ceva asemanator miinilor

Fille du Sud 35 cu Dragonbella
Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Citat:
citat din mesajul lui doranna

simona,

am intalnit un pictor celebru si excentric, care are 2 fete din 2 casatorii; amandoua se numesc clara

e f. frumos numele christian... despre octavian ce pot sa spun? superb... cu aceeasi rezonanta ar fi si emilian


Dorana 34


Multumesc Dorana. Inteleg ca n-as fi cea mai trasnita mama din lume, cu 2 Christian copii + 1 Christian sot :)

Simona 34+, cu (!!!surpriza!!!) David Christian / Clara Micaela

mami de
Eric Christian (02.03.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Intrebare practica:
Epilarea cu crema este cam la fel de eficienta ca cea cu lama, nu? Adica nu e o epilare propriu-zisa, firul de par creste din nou la fel de repede ca atunci cind este ras, nu?

if you can't say something nice, then don't say nothing at all
http://pisigri.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

pisiko, la crema firul creste imediat, de a doua zi incepi sa-l vezi, daca esti bruneta la peri... daca esti mai blonda, poate peste 2-3 zile (nu ca n-ar creste, da nu e asa vizibil).

Fille du Sud 35 cu Dragonbella
Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput