Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (79)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Buna dimineata,

Desi azi nu sint intr-o dispozitie de zile mari, ma alatur voua.
Am luat hotarirea drastica de a sta NUMAI si EXCLUSIV in pat; ma ingrijoreaza insa durerile pe care le am (nu f. intense dar extrem de suparatoare) si faptul ca merg ffff. greu. Sint ca si anchilozata. E normal??? Vineri la 3 am programare la medic.


Rog fetele care au bagajul gata facut sa ne spuna si noua ce contine exact: cite bucati sosete, cite bucati chilotzei etc . Multu'

Pisigri, efectul cremei e la fel de...efemer ca si cel al lamei, din pacate dar, la mine cel putin, de la crema parul nu creste aspru si..."viguros", ceea ce e clar un avantaj.

Gina 34+

bebe Ian Alexandru

Poze

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Multumesc pentru raspuns!

Inapreda, eu am pus in bagajul de spital urmatoarele:
- o camasa de noapte (cica nu am voie sa o port macar in prima faza, dar mi s-a zis ca pot sa incerc)
- un halat rosu cu girafa si buzunare (cica imi dau aia si halat dar daca nu are buzunare degeaba, nu-s multumita)
- 5 perechi chiloti (si am pregatiti in sertar acasa inca pe atita daca nu mai multi, dar bagajul meu e micut)
- 3 perechi sosete (in afara celor pe care o sa le port cind ajung la spital); la fel, mai sint pregatite sa imi fie aduse daca imi mai trebuie
- un pachet mare de vata - rezerve sint acasa
- un pachet dublu de always de-alea lungi pt noapte - mai am pregatite acasa
- incarcator telefon
- carte (ceva ce am citit deja si stiu ca imi place si ma motiveaza, nu cred ca o sa am timp si chef de experiente si oricum pot cere alta oricind)
- carnetel cu pix - pt mine e f important sa notez ce mi se intimpla, ce senzatii sentimente si impresii am pe moment
- cana de plastic (dar va trebui sa imi iau una de-aia pt copii, cu "tzishpoc" cred)
- o lingura si o furculitza (nu stiu la ce folosesc, stiu ca toata lumea isi pune in bagajul de spital)
- prosop pt mine, unul de dus si unul de fata; pentru bebe este pregatit acasa, oricum nu imi trebuie asa de repede.
- 3-5 buc pampers pt bebe
- trusa de "spalat" mama

Acasa mai am pregatite: camasi de noapte, sosete si chiloti, vata si tampoane, faimoasele creme pudre si unguente pt sini si funduletz, pampersi si prosop bebe, un sapun-sampon lichid pt bebe

NU am luat sutien si chestii legate de alaptat (pompa, tampoane, sticlute, biberoane).

if you can't say something nice, then don't say nothing at all
http://pisigri.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plici plici spune:


vesti de la pisik06 : e acasa de ieri, sunt bine amandoua

pupici la fete

florinela, am vazut ca ma intrebai una alta...operatia m-a deranjat un picut la inceput cand il alaptam pe grasul meu dar nimica tragic, adica foarte suportabil. Acum la 2 saptamani nu mai am absolut nici o durere.

pup
corina, mami de Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Ina, aceleasi lucruri ca si Pisigri le-am pus si eu !Pe langa ar mai fi: dosar cu analize , bancnote de 5 si 10 ron

38+ cu Alexandra

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Eram 2,vom fi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Am pus poze proaspete !!!!

38+ cu Alexandra

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Eram 2,vom fi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

fetele..ms de rasp...dar cred k bb e cam hotarat......m-a luat o spaima teribila...sper totusi sa fie doar o alarma falsa...nu scoatem inca nici o agitata...va dau de veste cand fug la spital...acum sunt l mama acasa k mi-era teama sa stau singurica...sotul e la serv...2 min departare de noi...dar as vrea sa fie cu mn......momentan intru sa fac o baita si sper sa ma mai lase...bb se misca intr-una iar burta la fel...ma doare din ce in ce mai rau si des...si simt o presiune f mare in ...fund...si m injunghie si picioarele...

Nikoleta 20 39+Mario Andrei
Asteptam cu drag minunea din viata noastra!!!
poze la albumul DC

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Mommy&year=2009&month=2&day=26&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia4 spune:

Yupi!!! A mai trecut o saptamana! Bebelina creste si mai are putin pana ajunge la termen! Ce usurare dupa atatea luni de teama...

Gina, si eu patesc la fel ca tine. De-abia reusesc sa ma imbrac pt ca ma doare fiecare oscior. Stau numai in pat, ma duc doar la baie si bucatarie sa iau mancare pe care tot in pat o mananc si mai ies uneori 10 minute pana afara sa cumpar ceva de la cel mai apropiat magazin. Pe mine asta cu iesitul pana afara ma ajuta f mult, mai iau aer si mai schimb mediul.

In pat nu fac altceva decat sa va citesc pe voi, mai citesc diferite materiale despre bebe, carti tot despre bebe si ma mai joc pe laptop. Ma mai suna cate cineva, mai mananc ceva si uite asa trece ziua si la 6-7 vine sotul. Seara de obicei vedem cateva episoade din Anatomia lui Gray sau alt film. Aseara am vazut Slumdog Milionaire si mi s-a parut super! Va recomand cateva filme care mie mi-au placut f mult: "Reign Over Me" cu Adam Sandler, "The Pursuit of Happyness" cu Will Smith si "Eternal Sunshine of the Spotless Mind" cu Jim Carrey. Sunt toate 3 drame, destul de triste dar se termina cu bine, asa ca pot fi vazute de o graviduta.

Ayla, ma rog pt sotul tau sa fie bine! Sper ca nu e ceva f serios! Si Luana sa pape mult si sa se faca mare!

Niko, sa ne spui cum mai esti! Nu ne tine pe jar!

Fetelor, Gaza chiar nu a mai intrat de mult si ea era f activa pe forum! Sper ca sunt bine si ea si bebe! Chiar am visat acum 2 nopti ca o cautam toate si nu dadeam de ea..

Silvia 36+ Natalia (cred)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Pisigri, multu' pt. listuta. Eu mai am multe de cumparat.

Novus, f. titi burtica ai!

Plici, iti multu pentru pentru vesti.

Nicoleta, chestia aia cu "presiunea puternica in fund" imi da de gindit, nu ca as fi vreo mare experta. Poate ar trebui sa suni medicul

Gina 34+

bebe Ian Alexandru

Poze

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

Nikoleta, iti tinem pumnii

Vlad Andrei ( 4.01.2007) si 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maya25 spune:

Buna dimineata! Facem prezenta sa nu dam de banuit nimanui ca am avea oaresce planuri pe ziua de azi.
Nikoleta tinem pumnii. Mie mi se pare ca se apropie momentul marii intalniri!

Maya 36+
http://bd.lilypie.com/CHzwp1.png

Mergi la inceput