Barbatul varsator si femeia scorpion

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns turtita fermecata spune:

Elise, si eu tot scorpion cu ochii verzi sunt, da' n-am speriat pe nimeni inca. Mi s-a parut ca suna mai ales asa: "Wow, scorpion!!!"
Cre' ca eram la faza cand cautam numai aprecieri , sau n-am fost foarte atenta la babe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

e, inseamna ca le-oi fi speriat eu din alte motive shi n-au zis.

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

quote:
Originally posted by Elise

quote:
Originally posted by flaviutza

Dar totusi, ca tot ati deschis subiectul...de ce ,atunci cand aud de un reprezentat al zodiei scorpion unii fac fete fete ? ca mi s-a intamplat sa-mi aud "au,esti scorpion? " parca asta ar fi vreun defect ceva...



mda.
eu nu-s prea fan zodii si horoscoape, da' patesc la fel: o data isi scuipa babele in sin cind aud de scorpion, o data cind aud de scorpion cu okii verzi (cica si aici ar fi o smekerie ).
Io n-am confirmat temerile, cred, asa ca o las pe fie-mea....

Elise & BBLisa




hehe da' multe scorpii p'acilea.. io am ochii undeva intre caprui si verde..se pune? si mari pe deasupra.

si las ca nu e apanajul exclusiv al babelor scuipatul in san cand dau cu ochii de scorpioni..

om fi mai..diabolice?

da' ce spuneti de barbatii scorpion? ati dat vreuna de vreunul??

Alexia 02.05.2004(filmulete)
mami si Ale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobocel_07 spune:

Eu am dat de un barbat scorpion dragoste mare la inceput insa fiind amandoi aceiasi specie nu ne-am inteles.Eram la fel ambitiosi.misteriosi,rautaciosi cand nu ni se facea pe plac si foarte razbunatori.De aceea de atunci am evitat sa am o relatie cu un scorpion si probabil el ingrozit ca si mine s-a ferit la randul lui de o relatie cu o scorpioanca.Si mie imi spun oamenii cand le spun ca sunt scorpion "voi din zodia asta sunteti foarte rai" si eu le raspund "noi scorpioni rai?" decat putin ambitiosi,foarte suparaciosi,razbunatori,misteriosi dar avem si noi partea noastra buna daca ni se face pe plac si suntem foarte foarte milosi,prietenosi,devotati,fideli si lista ar putea continua la calitati.Pupacesc toate scorpioancele de pe forum


alexia_07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
...suntem foarte foarte milosi,prietenosi,devotati,fideli


n-as zice.
Am dat de un scorpion EL - evolutia clasica: ne-am kilarit reciproc cit am putut, si dupa aia a plecat fiecare shiopa-schiopa pe drumul lui mai departe...

Da's convinsa ca nu-i o regula: s-a intimplat sa nu fim noi niste bombonele.

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zenon spune:

Voi chiar credeti in chestiile astea? Mi se pare pierdere de vreme sau cautarea problemei acolo unde nu trebuie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zenon spune:

quote:
Initial creeata de alexia_07

As dori sa aflu mai multe despre relatia varsator-scorpion.Se spune ca o asemenea relatie e sortita esecului dar as vrea sa stiu din experientele voastre de viata.



Alexia, daca te pocneste barbatul nu o face pentru ca el e varsator si tu scorpion si totul e scris in stele. Sint motive mult mai...sublunare ca sa le zic cum ar fi educatia (ta si a lui), maturitatea fiecaruia...eheee, e mult mai complicat totul decit alaturarea unor zile de calendar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
Originally posted by zenon

Voi chiar credeti in chestiile astea? Mi se pare pierdere de vreme sau cautarea problemei acolo unde nu trebuie.



e, credem...

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

quote:
Originally posted by alexia_07

Eu am dat de un barbat scorpion dragoste mare la inceput insa fiind amandoi aceiasi specie nu ne-am inteles.
alexia_07



perfect de acord cu prima parte. am dat si eu de unu (de fapt de doi dar de al doilea am fugit din principiu) . partea interesanta e ca atunci cand sunt indragostiti,de fapt cand sunt dominati si imblanziti (e valabil si pt mine) sunt capabili de un altruism ce sfideaza prostia..eu am dat de unul mai..cuminte, nu genul razbunator . devotat, luptator,sensibil ,afectuos ,un mister cap coada,de o senzualitate iesita din comun. Dar n-am reusit sa raman in relatie pt ca nu ma simt bine daca nu controlez si in cazul respectiv numai de control nu mai eram capabila...asa ca am zburat drept si direct in partea ailalta a zodiacului(habar nu aveam de kestiile astea atunci,deabia recent am descoperit si chiar ma pasioneaza ) la taurul stabil si neclinitit si previzibil..de care sunt fooooarte multumita!

al doilea scorpion pe care l-am cunoscut era si asta de un magnetism teribil(nu prea frumos dar trageau fetele la el ca la miere,inclusiv o profa de liceu(mare scandal a iesit atunci0 ) ,matur pt varsta lui,dar rau si dominator frate..am fugit dupa primele 3 sucuri .


de unde putem citi mai multe despre zodii? ceva cat de cat serios

Alexia 02.05.2004(filmulete)
mami si Ale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Eu sunt Scorpion si primul meu sot era Rac (adica este, ca nu a murit). Ehei, si dupa horoscop se parea a fi constelatia perfecta, mama-mama, armonie (2 semne de apa), iubire mare, amor ghebos etc. samd.

Concluzia: 10 ani din viata pierduti langa o labutza trista.

Actualul meu sot e Varsator si am mai iubit in "tinerete" un Varsator cu care eram emotional pe aceeasi lungime de unda.

Ador aceasta zodie, desi o prietena a mea, tot Scorpion, il numeste pe Varsator "Luceafarul rece"... Ei bine, Varsatorul meu - desi este o fiinta superioara, un nonconformist si un pionier in gandire - este mult mai tandru, mai cald si mai afectuos decat toti Racii cu care vezi Doamne m-as fi potrivit atat de bine... Asa ca e si chestiune de chimie si atractie, de personalitate, de maturitatea fiecaruia etc.


Felicia
Poze cu noi si vacantele noastre

************************************************
Pentru a-ti cuceri libertatea nu trebuie sa ajungi in America, e suficient sa pleci din Spania.

Mergi la inceput