Barbatul varsator si femeia scorpion

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

quote:
Originally posted by MissParker

Eu sunt Scorpion si primul meu sot era Rac (adica este, ca nu a murit). Ehei, si dupa horoscop se parea a fi constelatia perfecta, mama-mama, armonie (2 semne de apa), iubire mare, amor ghebos etc. samd.

Concluzia: 10 ani din viata pierduti langa o labutza trista.

Actualul meu sot e Varsator si am mai iubit in "tinerete" un Varsator cu care eram emotional pe aceeasi lungime de unda.

Ador aceasta zodie, desi o prietena a mea, tot Scorpion, il numeste pe Varsator "Luceafarul rece"... Ei bine, Varsatorul meu - desi este o fiinta superioara, un nonconformist si un pionier in gandire - este mult mai tandru, mai cald si mai afectuos decat toti Racii cu care vezi Doamne m-as fi potrivit atat de bine... Asa ca e si chestiune de chimie si atractie, de personalitate, de maturitatea fiecaruia etc.


Felicia
Poze cu noi si vacantele noastre

************************************************
Pentru a-ti cuceri libertatea nu trebuie sa ajungi in America, e suficient sa pleci din Spania.







Si al meu fost, tot Rac!
Nu mai vreau sa mai cunosc barbati Raci. I-as asemana pe toti cu el.
Iar eu sunt o veritabila Varsatoare

Elle_seb

May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

quote:
Originally posted by Elle_seb
Si al meu fost, tot Rac!
Nu mai vreau sa mai cunosc barbati Raci. I-as asemana pe toti cu el.
Iar eu sunt o veritabila Varsatoare

Elle_seb

Hehe, stiam eu de ce te simpatizez

Si uite si de unde iti vine clarviziunea si taria de a nu fi ramas intr-o relatie abuziva. Culmea ironiei, Racii abuzeaza mai mult prin slabiciune de caracter si lasitate, din experienta mea. Nici eu nu mai vreau sa aud de aceasta zodie (cunosc prea multi exponenti jalnici). Da, sunt prejudecati, dar le consider intemeiate din punctul meu de vedere, asa ca mai bine suflu in iaurt.


Felicia
Poze cu noi si vacantele noastre

************************************************
Pentru a-ti cuceri libertatea nu trebuie sa ajungi in America, e suficient sa pleci din Spania.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

quote:
Originally posted by MissParker

quote:
Originally posted by Elle_seb
Si al meu fost, tot Rac!
Nu mai vreau sa mai cunosc barbati Raci. I-as asemana pe toti cu el.
Iar eu sunt o veritabila Varsatoare

Elle_seb

Hehe, stiam eu de ce te simpatizez

Si uite si de unde iti vine clarviziunea si taria de a nu fi ramas intr-o relatie abuziva. Culmea ironiei, Racii abuzeaza mai mult prin slabiciune de caracter si lasitate, din experienta mea. Nici eu nu mai vreau sa aud de aceasta zodie (cunosc prea multi exponenti jalnici). Da, sunt prejudecati, dar le consider intemeiate din punctul meu de vedere, asa ca mai bine suflu in iaurt.


Felicia
Poze cu noi si vacantele noastre

************************************************
Pentru a-ti cuceri libertatea nu trebuie sa ajungi in America, e suficient sa pleci din Spania.





Da... probabil nu degeaba sa zice ca traseul Racului e un pas inainte si doi in laturi. La el s-a potrivit
Noi nu ne-am potrivit de nici o culoare.
Si totusi, zic si eu ca si tine: probabil au iz de prejudecati.
Despre Scorpioni, insa, numai de bine .

Elle_seb

May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYLLA spune:

sa daram statisticile!

Eu varsator,sotul rac ne cunoastem de vreo 9 ani,de 7 ani suntem casatoriti si nu-mi aduc aminte ca certurile noastre sa fi tinut mai mult de o ora.(adica sa stam suparati mai mult de o ora).
Petrecem foarte mult timp impreuna prin natura meseriei deci am avea sanse mari sa ne impiedicam unul dde altul ...si totusi nu o facem.

Deci,in concluzie,eu nu cred catusi de putin iin zodii!

POZE

VINE BB???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

quote:
Originally posted by AYLLA

sa daram statisticile!

Eu varsator,sotul rac ne cunoastem de vreo 9 ani,de 7 ani suntem casatoriti si nu-mi aduc aminte ca certurile noastre sa fi tinut mai mult de o ora.(adica sa stam suparati mai mult de o ora).
Petrecem foarte mult timp impreuna prin natura meseriei deci am avea sanse mari sa ne impiedicam unul dde altul ...si totusi nu o facem.

Deci,in concluzie,eu nu cred catusi de putin iin zodii!

POZE

VINE BB???




Voi sunteti exceptia de la regula

Elle_seb

May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYLLA spune:

Pai nici nu stiam...de regula femeia varsator si barbatul rac sunt un cuplu incompatibil???
Habar n-aveam!
Sper sa nu apara incompatibilitatile mai tarziu

Da' mai bine iau lucrurile asa cum sunt si nu caut nepotriviri...ca poate le gasesc,cine stie?

POZE

VINE BB???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

quote:
Originally posted by AYLLA

Pai nici nu stiam...de regula femeia varsator si barbatul rac sunt un cuplu incompatibil???
Habar n-aveam!
Sper sa nu apara incopatibilitatile mai tarziu

Da' mai bine iau lucrurile asa cum sunt si nu caut nepotriviri...ca poate le gasesc,cine stie?

POZE

VINE BB???




Incompatibili putin spus.
DEADLY!
Si eu zic la fel. Nu cauta prea mult, ca nu cumva sa si gasesti.

Elle_seb

May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Alexia_07,daca scorpionul poate trece cu multa toleranta peste "defectul" varsatorului de a fi cicalitor si guraliv,pai poate fi o relatie frumoasa.Scorpionii,in general vorbind,sunt persoane introvertite,rar se exteriorizeaza,in sensul de a da din casa,sunt persoane misterioase(vorbesc la modul general,fara a particulariza)...sunt oamenii extremelor,nu prea accepta tonurile de gri,adica ori e alba ,ori e neagra.Pe cand varsatorul este pe cat de incapatanat ,pe atat de influentabil,parerea mea.Relatie cu un varsator nu am avut.Eu sunt scorpion de 15 noiembrie.In schimb baiatul meu(11 ani) este varsator si am noroc de faptul ca imi este copil si cand ii spun "mucles" se face liniste,inceteaza cu comentatul si chit ca bodogane si face maruntel din buze,macar nu-i mai aud vesnicele nemultumiri si contra argumente.Indiferent cum gasim solutie la nemultumirile lui,daca el zice ca e alba si eu zic "bine,hai,e alba" sigur vine imediat raspunsul:"de fapt mai bine e cum ai zis prima data,e neagra",lucru care pe mine ma termina nervos,ca o data ce am spus ceva asa ramane,indiferent ca e bine sau nu,imi place punctualitatea si ritmul rapid si rezolvarea in timp util si minim a problemelor,treaba care nu il caracterizeaza pe fiul meu....care vesnic e plutitor si aerian.
Cred ca am spus cam cum vad eu relatia scorpion-varsator.Adaug:daca scorpionul poate tolera cu dragoste multa varsatorul...egal o relatie reusita.
PS.Eu traiesc de 5 ani o relatie care,dupa canoanele horoscopesti ar fi din start sortita esecului,adica eu scorpion,el gemeni....Nimeni nu e perfect si nu putem spune ca ne incadram intr-un stas...fiecare om e unic si cu caracter aparte.
Numai bine!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanaa spune:

Nu poti sa generalizezi. Fiecare individ e unic si fiecare relatie aparte. Conteaza foarte mult si de ascendentul fiecaruia si de o multime de alti factori. De ce nu mergi la un astrolog daca vrei sa afli mai multe despre compatibilitate?
Se discuta mai sus despre a crede sau nu in astfel de lucruri, eu am fost sceptica..pana la un punct :) Si in fond ce mare mirare, merg presidinti de stat la astrolog, agenti de bursa, se foloseste chiar si in medicina (astrologia medicala) de ce sa nu accept ca unele lucruri pot fi prevazute si sa nu fiu desteapta si sa le evit daca am sansa asta.

Mergi la inceput