Gresie sau parchet?

Gresie sau parchet? | Autor: andre_ea

Link direct la acest mesaj

Ma primiti cu o intrebare despre apartamente?
Am cu sotul o disputa in legatura cu ce sa punem pe jos pe hol: gresie sau parchet. Eu vreau parchet, el gresie.
Argumentele mele: gresia e rece si avem copil mic, plus ca si eu resimt raceala pe gresie
Argumentele lui: parchetul se va innegri in zona usii, se va umfla daca intram cu incaltamintea uda de la ploaie sau cu zapada.

Oricum mie gresia pe hol mi se pare o moda de care acum nu mai putem scapa.
Voi ce ziceti? Cum e mai practic?



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005

Lamaitele: Andre_ea-Ileana-Olim-DianaR

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Noi am pus gresie si suntem foarte multumiti. Iarna punem un covoras pe unde calcam si e foarte bine. Daca era parchet, nu stiu zau cum ar fi aratat in dreptul usii de intrare. Asa spal intr-o secunda cu mopul.
Noi am pus tevile de incalzire prin pardoseala si e mult mai cald asa.

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)

asa crestem noi

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=31" target="_blank">aici ne puteti vota poza "VIN2"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Yo zic sa faci cum vrei tu...adica parchet si daca nu merge schimbi si pui gresie peste 1-2-3 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Andreea, contra argumentelor lui : un covoras la intrare. Noi am pus parchet si nu regret.

Uite si aici niste pareri:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68187&whichpage=1&SearchTerms=gresie%2Csau



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainia spune:

pui parchet pentru trafic comercial clasa 33
nu se zgarie, nu se umfla

Lavinia
pozele mele Andrei (25.01.2001) Tea si Rares (12.07.2006)
franturi din viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Noi am pus gresie ...e usr de intretinut insa pe mine ma iau frigurile numai cand o vad, daca as fi avut bani as fi pus un parchet din lemn asta laminat e super prost!

carla2005 de Alexandra Maria 16.11.2006

botez...si altele


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=15" target="_blank">Poza Alexutei din concurs se numeste INGERAS , votezi si tu?


"Doar doua lucruri sunt infinite: universul si prostia umana. In legatura cu universul nu sunt sigur."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

2-3-4 m2 de parchet de la intrare poti sa-i schimbi in caz de...nici nu costa o avere.....asa ca nu vad ce atita agitatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Nu dar nu e prea comod sa schimbi o data pe an parchetul la intrare.

Eu ti-as dugera mai degraba sa faci o combinatie parchet/gresie pe hol. Respectiv la intrare pe porrtiunea din fata usii si unde va tineti panntofii/cizemle pe care le folositi frecvent sa pui gresie, si-n rest sa pui parchet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Eu am ajuns la vorbele lui Guestus, dar mult mai "avansat": scot si parketul din living si pun gresie...

V

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

si eu sunt in aceeasi situatie, sper sa il reusesc pe sot sa accepte parchetul, mai ales ca esi mai ieftin decat gresia si mai usor de montat, adica putem sa il montam noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

problema e ca eu, de ex, am obsesia sa spal de multe ori podeaua cu muuuulta apa si dezinfectantChestie cu care parchetul meu nu a fost de acordsi s-a umflat, apoi crapat, apoi curbat...

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Mergi la inceput