Gresie sau parchet?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mioara2004 spune:

Parchetul este mai cald...si se poate spala usor dar nu cu multa apa. Copiilor le place sa se joace pe jos...
In zona de intrare sa pui gresie sau un covoras...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia3 spune:

gresie la intrare si parchet in rest.eu am pus gresie peste tot si incalzire prin pardoseala dar meseriasii n-au pus bine sapa sub gresie si mi-a crapat.e adevarat ca gresia se intretine ffff usor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

quote:
Originally posted by lucia3

gresie la intrare si parchet in rest.eu am pus gresie peste tot si incalzire prin pardoseala dar meseriasii n-au pus bine sapa sub gresie si mi-a crapat.e adevarat ca gresia se intretine ffff usor



Gresia ti s-a crapat? In dreptul tevilor, sau unde?

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)

asa crestem noi

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=31" target="_blank">aici ne puteti vota poza "VIN2"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuppy spune:

Am avut si eu de ales intre gresie si parchet, sau combinarea celor doua(adica o gresie cu aspect de pachet la intrare), dar pana la urma am mers pe gresie fara sa ma mai complic. Exista mocheta, covorase...deci n-ar fi o problema iarna. Si oricum, noi nu stam fara papuci de casa in picioare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia3 spune:

a crapat gresia si in dreptul tevilor si pe unde n-au pus bine meseriasiiamestecul acela-sapa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

si eu as recomanda gresie in hol. rezista mult mai bine si se intretine mai usor.daca sotul tau vrea neaparat parchet poate gasesti gresie din aceea ce imita parchetul si toata lumea e multumita...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuppy spune:

quote:
Originally posted by lucia3

a crapat gresia si in dreptul tevilor si pe unde n-au pus bine meseriasiiamestecul acela-sapa



Ei, aici cred ca mai e vorba si de priceperea meseriasilor. Ca daca puneai parchet si se umfla...tot aia era.

Mergi la inceput