FIV 101

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Dana poti sa pui si in dreptul Oanei, langa DOAMNE AJUTA - FIV de februarie-martie cu dr. Marinescu!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_72 spune:

Adhnana sa stii ca intr-adevar Doamne-Doamne te iubeste ....
Eu va urmaresc pe voi in fiecare zi....fiecare cu reusita ei....si incerc sa gandesc pozitiv...


Ella...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

ella_72 - Doamne-Doamne ne iubeste pe toti si sunt convinsa ca vei avea si tu copilasul mult dorit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Fug si eu la un examen de insp. protectia muncii dupa care am un "blind date" cu M Oana, sigur ne vom place din prima!
Adhnana, Criss astept povestile voastre...daca nu e secret,desigur!Sa fiti cuminti si aveti grija de burtici!Si tu Madalina 28 la fel!
Sheri imi pare rau ca nu poti iesi mai repede, eu trebuie sa ajung destul de repede acasa,avem program de vizite de obicei cum incepe weekendul...alt'dat' cu siguranta si atunci vei fi cu bebeii in burtica!!!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

KoraPop,eu am infertilitate tubara, 2 extrauterine (bilaterale)in decurs de 6 luni.Ce ma intriga pe mine inca este faptul ca nu au putut sa-mi spuna de ce.Trompele mele erau perfect sanatoase si la HSG si la Paro nu am nici endimetrioza si nici cauze genetice nu sunt, se pare ca nu puteau sa-l impinga spre uter

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

auzi BHCG la trompe , HSG

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

Korala mine infertilitate primara, o prolactina marita tratata si acum tinuta sub control. Cam atat. Singura lucru pe care nu l-am facut e laparo, ca la HSG aratau trompele mele de revista.
Nu am mai avut rabdare si am hotarat FIV. Ultima analiza a fost histeroscopie diagnostica, chiar in ziua cand am si facut dosarul de FIV in decembrie anul trecut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Fetelor am si eu o rugamite
M-a sunat doamna aceia cu plecatul la munt dupa ET si mi-a spus ca pe ea a duruto marti burta destul de rau, credeti ca e de rau ?, ca eu nu stiu ce sa-i raspund

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

buna ziua fetelor,

ma numesc Mihaela am 32 de ani si ma pregatesc de FIV. Am facut acum un an jumate analizele de rigoare - ma pregateam pentru FIV la Medsana dar pentru motive care n-au legatura cu subiectul am renuntat. Anul acesta ne-am hotarat sa facem FIV in Istanbul, Turcia.

Azi incep faza de inhibare cu injectii de Lucrin, un medicament echivalent cu Diphereline, (sunt in ziua 21 a CM) si dupa ce o sa inceapa menstruatia ma voi duce la Istanbul si voi sta acolo aprox 14 zile pana dupa trasnferul micutilor.

Intrebarea mea este cam cum sunt efectele secundar date de Diphereline, ca sa stiu la ce sa ma astept.
Multumesc

" You must be the change you want to see in the world" Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Cris, pai ea pana la urma s-a dus la munte? O fi facut efort ceva si nu prea e bine.
Mihuta, bine ai venit la noi,dar la intrebarea ta eu nu stiu sa-ti raspund, poate ar fi bine sa citesti in prospect ca trebuie sa scrie si reactii adverse.

Mergi la inceput