FIV 101

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

DanaP,da a fost pana la urma la munte dar zice ca nu a facut efort.
Mihaela, bine ai venit si sa fie cu noroc

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

am citit dar eram curioasa sa stiu cazuri concrete

" You must be the change you want to see in the world" Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

Eu , dupa cum imi mai aduc aminte, in timpul tratamentului cu diphereline, aveam o stare mai ciudata, ca starile femeilor acre sunt la menopauza...nervi, bufeuri, dar nimic care sa ma ingrijoreze. Stai linistita ca nu sunt stari proaste, daor cei din jurul tau ar trebui sa se poarte cu manusi , asata ca sa nu le sari in cap.

9+
http://bd.lilypie.com/qZ8Fp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Multumesc mult de raspuns. Am sa incerc sa stau departe de restul lumii ca oricum nu sunt intr-o dispozitie extrem de amabila nici acum (cred ca am emotii)



" You must be the change you want to see in the world" Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronici spune:

Fetele care-si fac teste de sarcina inainte de a-si face BCG-ul din cauza ca sunt nerabdatoare,aflati ca eu dupa ce mi-am facut BCG-ul in ziua 11 de la ET care a iesit pozitiv si cu o valoare de 48 u.i.,imi fac dupa vreo 2 zile un test de sarcina sa ma razbun pt.toate testele de sarcina nereusite si......SURPRIZA !!!! TEST NEGATIV cand eu stiam clar ca-s gravi !!!!! Au mai venit si niste pete maronii,m-am pus pe plans iar a doua zi m-am infiintat la lab.sa repet BCG-ul si era crescut 260 u.i. si m-am linistit. Test de sarcina mi-am facut dar mult dupa aceea (ca sa am si eu amintire) si a iesit POZITIV !!!
He,he,luati aminte si nu faceti ca mine !!!
Cine e curios avem poze cu Rares (de la spital pana in prezent)
Pupici si tin pumnii!!!!

veronici
mamica lui Rares Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

De azi ma inscriu si eu in cursa, am reusit insfarsit sa imi iau trimitere de la dr. de fam. si de saptamana viitoare trec la analize !Pe 12.02 am intalnirea cu dr. si sa vedem ce imi mai zice!
Cris stai calma ca mai ai un pic si vi si tu cu II!
Moni cum stai la capitolul injectii, merge?
Liana ma gandesc la tine(voi!!!)
Mihuta bine ai venit la noi si sa fie cu reusita! Eu pe perioada inhibarii nu prea am avut reactii adverse, doar o trecera rapida de la agitatie la calm si ceva dureri de cap...care pt. mine nu erau chiar o noutate!

Anto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

mihuta, bine ai venit la noi in gasca. Si iti doresc un prim FIV reusit.
Exact la fel e si la mine cu dipherelinul cum ti-a descris teodoran. Bufeuri inca mai am si acum fiind in ziua 2-a de stimulare,dar mai iau si dipherelinul. Bufeurile sunt un semn cum ca dipherelinul isi face efectul.
Tratamentul in Turcia cum e? Cat timp faci inhibarea si cu ce vei face stimularea?
Si daca te-ai decis sa stai departe de restul lumii cred ca asta nu inseamna ca stai departe si de noi .

Veronici si unul pentru Rares . O scumpete de baiat ai. Sa-ti traiasca, sa fie sanatos si cu siguranta te vei bucura de el.

Anto, ma injectez si dimineata, ma injectez si seara . Si simt deja intepaturi la nivelul ovarelor . O fi de bine o fi de rau, nici nu-mi vine sa ma gandesc.
Bafta multa sa ai si sa se lase cu reusita de data asta. Ai vazut ce bine a inceput anul?

Cris esti mai bine? Te-ai mai calmat? Hai ca mai ai un pic.
Despre tipa de la munte nu pot sa ma pronunt, dar nu am auzit sa fie de bine ca te doare tare burta. E ok sa simti disconfort dar nu durere. Sa de DD sa fie bine si pentru ea.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Kora, deci e vineri si iar se lasa cu o intalnire .
Distractie placuta sa aveti ca despre ce vorbi cu siguranta nu veti duce lipsa.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Moni nici nu te mai gandi, intepaturile pe care le simti sunt sigur de BINE!

Fetele daca nu mai pot intra va doresc un weekend cat mai frumos si relaxant ca de luni ne intoarcem la lucruri serioase, nu?

Anto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

antosit - bine ai revenit si succes in noua incercare
moniland - si eu am avut dureri de ovare, mai precis intepaturi. Hai ca nu mai ai mult.Tin pumnii sa fie bine!
veronicidupa ce am facut testul negativ in ziua a8a, mi-am aduc aminte de tine si de testul tau negativ si m-am mai linistit
Sa va traiasca Rares, sa fie sanatos!
mihuta-bine ai venit si succes!

Adhnana

Mergi la inceput