Dr. Tutunaru (16)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sheryll spune:

Am fost si eu ieri la cabinet . Fetita mea are 2715 g casca si mi-a scos limba . Urmatoarea vizita e peste 2 sapt cand trebuie sa vin pregatita de internare .

sheryll 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Sheryll pe tine te-a chemat el la 38 de saptamani sa te interneze sau te duci tu de bunavoie? Mie nu mi-a zis nici cand sa ma mai duc nici sa il sun, nimic. Eu cum sunt tot din afara Bucurestiului, mai am si bebe care e asezat cu funduletul in col si trebuie cezariana chiar ar fi cazul sa ma interneze mai din timp. dar nu stiu exact cum voi proceda. daca nu se intampla nimic pana fac 38 de sapt il sun si ii spun ac ma prezint la Buc ptr internare.

tanima 36+ mami de Rares
http://pg.photos.yahoo.com/ph/tanima_i/album?.dir=/518fre2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danip spune:

Andra, spune-mi te rog, cat te-a costat toata "distractia" acum la 38 de sapt., la dr T?
Aveti idee daca este vreo farmacie in apropiere de cabinet de unde pot procura epidurala?
Pupici

Dani37+Ovidiu Ioan
Burtica
Nasi de cununie si de botez

Ovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

danipEu am trusa de epidurala pe care nu am folosit-o si as vrea sa o vind.....daca e cineva interesat!!!!!!!

POZE CU PRINTESA

Monica si bebe Cosmina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danip spune:

Multumesc Andra. Andra, eu nu te mai tin minte, daca trimiti si tu niste poze sau daca ai messanger acasa, mai putem vorbi. ID-ul este "danadelainde".
Monique, astept controlul de la 38 de sapt de pe 9 oct sa vad ce zice de bazin, daca e vorba de nastere naturala, atunci sigur ca o pot cumpara de la tine, dar cum am putea sa ne intalnim daca am nevoie de ea? Mai ales ca tu esti cu bebitza si nu stiu daca ai cum sa pleci de acasa si in cat timp ai putea ajunge.
Pupici

Dani37+Ovidiu Ioan
Burtica
Nasi de cununie si de botez

Ovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danip spune:

Ce tampenie, cum se intercaleaza mesajele astea, al meu a aparut inaintea celui postat de Andra.

Dani37+Ovidiu Ioan
Burtica
Nasi de cununie si de botez

Ovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraPG spune:

Danip, "distractia" m-a costat 1.200 desi in realitate am dat 1.500 pentru ca nu a avut sa-mi dea rest. Sa ai la tine si citeva sute marunt-tii minte faza de la Genetic Lab, asta daca nu vrei sa lasi de pomana niste bani pe acolo.
Trusa pentru epidurala o poti cumpara de la farmacia spitalului Universitar-fost Municipal sau uite, de la Monique, ca tot i-a ramas ei.


O fericita mamica in devenire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atudor spune:

Fetelor care ati nascut, spuneti-ne si noua, va rugam, dr T spune cat si cum se da "lozul" prin spital? Eu stiu ca dansul nu ia bani, dar ceilalti...nu le-o fi rusine..., nu?
Ma gandeam sa pregatesc din timp plicurile, dar sa ne spuna sumele. Voua vi le-a spus? Cum ati procedat la "inmanarea" trofeelor? Atunci, printre contractii?
Mercic anticipat

Ana 35w5d cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sheryll spune:

Tanima - Dr. stia ca sunt din galati , s-a uitat mai mult in calculator si mi-a spus ca peste 2 saptamani ar cam treb sa ma internez . Mi-a spus ca la 38 sapt cand vin ma duc intai la cabinet, probabil o sa-mi dea un bilet de internare dar sa am bagajul , adeverinta de salariat si buletinul . Dar eu simt ca nu mai rezist pana atunci . Ma doare f tare burta , nu pot sa respir si abia merg.

sheryll 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Atudor ai fost totala cu postarea asta
Eu le-am dat tuturor banii dupa nastere, inainte nu mi-a luat nimeni nimic. Si n-am dat eu ci tati...daca tot n-a vrut sa stea cu mine, macar sa intreprinda ceva sa nu stea degeaba. Preturile ti le dau pe PM, sa nu stresam lumea pe aici

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 9 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze poznase

Mergi la inceput