Endometru,ovulatie,monitorizati,TB,gravi 133

Endometru,ovulatie,monitorizati,TB,gravi 133 | Autor: Mishulina

Link direct la acest mesaj

Bine ati venit! Sa fie cu noroc!


Continuare de la www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=79756" target="_blank"> Cap.132


lunii noiembrie 2005 sunt:
Iube 2001 - cap.83

lunii decembrie 2005 este:
Martha78 - cap. 97

lunii ianuarie 2006 sunt:
floricika - cap. 98
anangel_lexi - cap.98
ionica - cap.99
Princess - cap.103
Adriana mica - cap.103
mexxa-cap.103

lunii februarie 2006 sunt:
MamiFlori - cap 104
Mirona - cap 109

lunii martie 2006 este:
Danita - cap 116

lunii aprilie 2006 sunt:
ingeras26a - cap121
Madana - cap.122
Catalina - cap. 124


lunii mai 2006:
Cristinna- cap. 125
Kateryna - cap. 126
Oana Bucur - cap. 128
Megbeng - cap 129

lunii iulie 2006:
monica b - cap. 131
Karra80 - cap. 132



Urmam noi,cat de curand!


Avem si mamici,foste colege de "Endometru..."
Catrinel 17 (cap. 49) a nascut pe 23 martie o ( Oana Carina)
CamiM (cap.58) a nascut pe 8 mai o ( Sofia-Alexandra)
Virgi (cap.61) a nascut pe 17 mai o ( Luana Claudia)
Shoricutza (cap.62) a nascut pe 26 mai o ( Ana)
Alexia27 (cap.83) a nascut pe 18 iulie o ( Eileen Nicole)


Ina

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

Laurica: Eu fac binishor, sunt Z2 ... cred... CM-ul asta e diferit de cele pana acum... oricum luna asta sunt in pauza de prestat, asa ca voi spera pentru fetele mele dragi

tu ce faci? cand reincepi pt bebe? in sept? mai e putin... sa dea DD sa va reuseasca din prima

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

mai am 2 zile pana aflu..e sau nu
am vrut sa stiti..fara masuratori..temp si toate cele.
decat munca..nervi,,suparari..o sari iepurele?
La multi ani iliutelor si Iliilor!!!
e o zi mare nu puteam sa nu o spun!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!


Nasica
"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelamaria spune:

Buna fetelor!

Stiu ca e tarziu si ca mai e putin si vine weekendul, dar poate are cineva timp si stie sa ma sfatuiasca...
As vrea sa fac monitorizare luna asta, ecografic, si stiu ca ar trebui sa merg din ziua 10-11, nu?
Ideea e ca la mine anul asta s-a instalat o ciudatenie: am un ciclu lung de 30-32 si unul scurt de 24-26, alternativ...cel scurt ma tine mai mult (vreo 7 zile), cel scurt doar vreo 4-5 zile...Asa...ideea e ca stiu ca se fac niste calcule in cazul asta ca sa aflu aprox. perioada ovulatiei...Adevarul e ca nu-mi place deloc sa merg la medic si incerc sa evit deplasarile inutile...
Momentan sunt in ziua 7, inca cu rusii dupa mine ...si nu stiu cand ar fi mai bine sa fac o programare la medic...si parca nici n-as vrea sa ma cheme de prea multe ori...vreau imposibilul?...
Ce parere aveti? Ar trebui sa urmeze ciclul lung, de aprox 30 de zile...cam cand sa incerc o eco vaginala?...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

adelamaria: sa inteleg ca ultima luna a fost cu CM scurt si banuiesti ca acum va urma cel lung??? Eu zic ca e posibil sa nu se respecte alternanta, asa ca daca as fi in locul tau m-as duce la prima eco in ziua 11 sau 12, doar asa ca sa fiu sigura ca nu pierd trenul de luna asta. Logic, vorbesc din punctul meu de vedere, al uneia care a facut deja 4 IAD si care natural nu are nici o sansa. Daca voi aveti sanse sa rami si natural, poti sa nu te omori atat de tare cu ecografia, ci sa prestati din 2 in 2 zile. Bafta sa scapi cat mai repede de rushi, ca sa poti trece la prestat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns merdan spune:

Adelamaria eu zic ca ar fi bine sa incepi de prin ziua 8-9 de CM chiar si pentru ciclu lung ca nu se stie cand incep sa se vada foliculii dominanti, uneori se poate si mai devreme la mine de pilda luna asta in ziua 8 aveam deja prea mari de 27 si 37mm(e drept ca eu am facut stimulare) si in continuare iti zice dr. cand sa te mai duci.

Eu tare amarata sunt fetelor ca nici luna asta nu cred sa fi reusit sa am ovulatie.Am facut pregnyl luni-z8,cu 2 foliculi mari de 27 si 37 si de atunci nu a crescut temperatura bazala.Azi ma duc peste dr. sa vad ce si cum, dar am ratat si luna asta si nu-mi doream decat sa ovulez si eu ca sarcina nici nu indrazneam sa sper asa in prima luna cu ovulatie.


merdan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

merdan: nu fi suparata, in momentul in care faci pregnil TB nu mai este elocventa, eu asa stiu (sau cel putin asa sper). Iti urez bafta multa la dr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelamaria spune:

Ufff, asa ma gandeam si eu ca ar trebui sa ma duc prin ziua 11, 12...Tabi, eu am tot sperat pana acum ca alternanta asta nu se repeta, ca am tot sperat la ciclurile lungi ca de fapt e sarcina...si de unde ...CM vine normal, cu aceleasi simptome...de fiecare data, doar ca o luna la 24-26 de zile si alta luna la 30-32 ...Nu pricep si pace...E adevarat ca orice se poate intampla...asa ca...de asta si vreau sa merg la monitorizare...Ca initial am zis ca nu mai numar, nu mai fac, nu mai dreg...Va suna cunoscut? ...
Merdan, nu fi necajita...Stiu ca e greu, dar daca te consumi si te superi iti faci singurica rau...Eu am ajuns la concluzia asta dupa aproape doi ani si de atunci stii ce fac? La fiecare esec, cand simt ca-mi vine sa mor, inventez o excursie, o petrece, o iesire, un shopping...ceva, orice care sa ma aline...uneori merge, alteori e mai greu, dar macar trece timpul altfel...
Acum lupt cu mine pentru ca ovulatia ar trebui sa fie chiar inainte de concediu sau poate la inceputul lui daca e CM mai lung...si semne am destule...si asa as vrea sa ma las doar in baza relaxarii si iubirii, fara doctori si idei...Pe de alta parte insa......Uff, oi vedea eu...
Va multumesc de sfaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iazminn spune:

Fetelor, am si eu o intrebare la voi. Ati facut vreun test de sarcina la care sa va iasa 2 liniute( ce-a de-a 2 a muuuuuult mai slaba in intensitate ca prima) si sa fiti insarcinate?Eu mi-am facut 2 astfel de teste si totusi nu sunt insarcinata. De ce o fi aparut si cea de-a 2 a liniuta daca nu sunt insarcinata? Sau asa trebuie? Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelamaria spune:

Iazmin, m-ai facut sa zambesc fara sa vreau...Cat de mult as vrea si eu sa vad 2 liniutze...Dar ca sa-ti raspund la intrebare: eu stiu ca daca iese pozitiv (2 liniutze) atunci ai mari sanse sa fii gravi, indiferent ca a 2-a liniutza e mai slaba...Testele se mai pot pozitiva fals (si sa nu fii gravi) daca iei anumite medicamente cred...eu stiu sigur de pregnil ca poate da teste fals pozitive o perioada, pana se elimina...sper sa nu zic prostii...
Din cate am mai citit si eu stiu ca testele pot fi uneori fals negative mai degraba decat fals pozitive...asa am priceput eu din ce s-a mai discutat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

iazminn: depinde de test... de ex daca la Clear Blue a aparut a doua liniuta, indiferent cat de stearsa atunci esti insarcinata... la alte teste: Barza, Femina, ozone, etc mai apare a doua liniuta fff stearsa daca astepti prea mult, imnportant este sa iei in considerare doar ce apare in primele 3 min

bubuleana

Mergi la inceput