Endometru,ovulatie,monitorizati,TB,gravi 133

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

iazminn draga: i s-a intamplat unei prietene de-a mea sa aiba 2 teste poztivie (cu a doua linie destul de stearsa) si sa nu fie sarcina. Drept este ca nu gasise decat Barza parca. De aceea este bine de facut Clear Blue, care este cel mai sigur, sau si mai bine test din sange, care nu da gres.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iazminn spune:

Fetelor aveti dreptate. Am facut numai teste BARZA. L-am repetat acum pt a 3 a oara si de data asta este NEGATIV, nici urma de a 2-a liniuta. Va multumesc pt raspunsuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns merdan spune:

Ce mult conteaza pentru mine sustinerea voastra fetelor! Deja ma simt mai bine.
Dar sa va spun cum a fost la dr.
Dupa lungi negocieri cu asistenta de la cabinetul dr-rei mele imi zice sa vin la dl dr.-sotul dr-rei mele care e plecata si se pare ca m-a lasat balta in mijlocul monitorizarilor.
Intru si cer cu tupeu o alta echo ca nu stiu daca am ovulat ca nu mi-a crescut temp.,el zice pai sigur ca ai ovulat ca metoda termala e depasita bla,bla,bla , eu insist sa-mi faca echo el, nu se lasa, intr-un final cedeaza nervos si-mi face.Imediat zice : ai ovulat pe ov.stg.(luni folicul de 27),il intreb de ov dr.(folicul 37) se face ca nu aude, il intreb de endo zice ca e bun fara sa-mi zica cat e, il intreb daca sa iau Utrogestan zice sigur daca vrei tu.
Si asa am reusit sa smulg cate ceva de la el.
Oricum eu n-am mai auzit sa nu creasca temp.nici la 4 zile de la Pregnyl(azi-dimineata 36.5)-dar daca zice dr. ca a fost,o fi fost poci eu sa-l contrazic?
Si da Adelamaria ai dreptate ca trebuie sa ne detasam , mai ales ca am vazut la "povestile de succes" ca multe fete au reusit cand nu s-au mai gandit, cand nu s-au mai stresat, dar sti cum e fara sa iti dai seama uneori ajungi sa nu te gandesti decat la asta.

Dar gata , de-acu lasam natura-mama sa-si urmeze cursul cel putin pana la sfarsitul lunii.

merdan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Buna dimineata si o zi buna tuturor!
Merdan m-ai facut sa zambesc...Va dati seama fetelor, saracii doctori, cand au de-a face cu fete "instruite" ca noi, nu scapa asa usor!
Eu nu am nimic de raportat, astept weekend-ul...sa ma relaxez doar, nu va faceti idei!
Daca vreti sa va inveseliti putin, am adaugat poze cu nepotelele mele superbe, au deja 2 ani!

Poze1Poze2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

M-am intors. Din delegatie of course. Sunt franta de oboseala....dar ...

Alexia sa-ti traiasca mandretea de fata, sa fiti sanatosi cu totii sa aiba parte de tot ce e mai bun in lumea asta si sa va aduca numai bucurii.

Aliona, felicitari si sarcina usoara.

Danutza!!!!! Ura!!!!! Cat ma bucur sa te "vad" Te vom vedea mai des?

Va pup pe toate



Eu, iepurica
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floarea de colt spune:

buna fetelor !
buna tabi , te vad activa in ultimul timp ,bravo! care e stadiul la tine?asteptam ziua de luni in continuare? pupam fata...

am si eu o intrebare pt voi cele mai experimentate , in ale ovulatiei ...tot povestiti aici ca se vede la eco , si mai multi foliculi , pe OD sau OS , si nu inteleg ce se intampla cu acesti foliculi , se sparg in acelasi timp , sau pe rand , si atunci inseamna ca intr-o luna este posibil sa ovulezi de mai multe ori ?
sa nu radeti , dar chiar nu stiu nimic despre treaba asta , precizez ca nu mi-am urmarit ecografic niciodata ovulatia...doar dupa dureri si mucus cervical .

va pupic si va doresc spor la bebei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

merdan: eu luna asta am facut pregnil in ziua 12 si abia in ziua 16 a crescut un pic TB si in ziua 17 a ajuns la nivelul meu obisnuit de dupa ovulatie. Asa ca... trebuie sa-i stresam pe dr. cu intrebari, caci altfel nu ne zic nimic si stam in incertitudine pana vine sau nu CM

Floare de colt: eu sunt ok, v-as zice ceva despre TB mea, dar mi-e teama ca o sa ziceti ca nu are relevanta, asa ca mai bine tac si astept alte semne. Deocamdata am cumparat testul de sarcina Clear Blue si astept sa ma decid daca sa-l fac duminica sau luni. Cam atat. Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

pupacesc fetele !

la mine toate.s vechi si noua toate...
temp...37,0
z 29....nu cred ca voi mai face vreun test...astept duminica,cand ar trebui sa vina rushii...SPEEEEEEEEEEEER sa NU vina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

oana: sper sa nu vina uratzii la tine!! stai la intrare:

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

BUBULE........SUNT PE POZITII...

Mergi la inceput