clinica buna pt. Papanicolau si colposcopie

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alinutza1979 spune:

quote:
Originally posted by tic_tac

quote:
Originally posted by Alinutza1979

Am citit mesajele voastre referitoare la clinica Micomi, am intrat pe site-ul lor apoi m-am hotarat sa sun pentru o programare deoarece as dori sa-mi fac testul Papanicolau si HPV...
Pret consultatie 210 ron (in care este inclusa colposcopie).
Test Papanicolau -- 55 ron recoltare + 35 ron test-ul = 85 ron m-am inverzit
...test HPV --- 465 ron.
Ce pot sa zic, sunt exagerat de scumpe serviciile acestei clinici, tinand cont ca Papanicolau este un test gratuit decontat de casa de asigurari de sanatate!
Va doresc multa sanatate!




ai dreptate, preturile sunt absolut... anormale, ca sa nu spun altfel.
aceste investigatii ar trebui sa fie accesibile, ptr. ca odata terminat fondul de gratuitate al laboratoarelor, daca esti nevoita sa platesti ptr. o investigatie la urgenta sa o poti face fara eforturi considerabile.
multe femei amina investigatiile, din cauza preturilor nejustificat de mari, si atunci cind se descopera ceva e prea tarziu.
testul Pap se face in timp scurt, proba trebuie transportata rapid, zile si saptamini doar daca e transportat in alte locatii, si doar la intoarcere rezultate.

analize accesibile = posibilitate mare de tratament = sanatate buna



Incerc sa caut alta clinica (daca cunoasteti alta cu preturi accesibile omului de rand) deoarece nu-i bine nici neglijez problema dar nici 1000 ron nu am cum sa dau!
Am fost saptamana trecuta la un control ginecologic (cu trimitere de la medicul de familie) si s-a comportat foarte rece, indiferenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p.a.ade spune:

sunt si eu nou venita dar ma mira preturile astea exagerate pt.acest test,deoarece eu l-am facut in 2006 si m-a costat in jur de 15ron,anul trecut nu l-am mai facut fiindca a aparut bb dar saptamina viitoare am o noua programare pentru ca oricum aveam mici probleme pe care acum sper sa le pot rezolva.Rezultatul l-am primit intr-o saptamina.Probabil se considera ca la Buc.oamenii au mai multi bani chiar nu inteleg costurile asa mari.Va urez sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutza1979 spune:

La un cabinet cu plata o consultatie este in jur de 75-80 ron. (si asa mi se pare mult) dar asta e!
Am auzit ca un Papanicolau este 30 ron maxim! Cum v-am mai spus mai sus am fost cu trimitere de la medicul de familie dar nu prea am fost multumita de serviciile d-nei doctor ginecolog la care m-a trimis! Nu stiu daca mai pot merge din nou la medicul de familie sa-i cer o noua trimitere!?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

un Papanicolau il puteti face si la alte cabinete/laboratoare daca este atat de scump, dar pt.o colposcopie (si ma refer aici la fetele cu probleme, cum am fost eu) gasesti mai greu un medic bun

am recitit ce s-a scris la acest capitol si imi pare tare rau ca am fost gresit inteleasa...repet, nu am avut intentia sa fac deloc reclama, pur si simplu am vrut sa ajut fetele cu probleme ca si mine si care nu stiu unde sa mearga. eu am cautat la randul meu informatii si nu le-am gasit/primit cand am avut nevoie de ele si de aceea am creat acest subiect

multa sanatate va doresc

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinusha06 spune:

mie mi-au recoltat la clinica elite testul hpv si apoi l-au trimis la micomi am platit mult asta anul trecut in jur de 350ron si fara tipizare,mai trebuiau platiti alti 200sau 300ron ,si am asteptat aproape 3 sapt pt rez hpv si papanicolaului care nu era deloc grupat pe clase sa poti intelege ceva ,am fost profund dezamagita de modul de lucru plus ca am asteptat extrem de mult rez si nu este deloc placut cand stii ca poate fii o problema si te tot framanti .

Flori mami de Bianca (29.05.2006)si acum 38sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iazminn spune:

Eu mi-am facut PAPS si colposcopia la prof Marinescu la Giulesti si m-a costat 10 lei PAPS iar pt coplposcopie nu am platit nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielle74 spune:

la timp avenit acest subiect.multumesc autoarei ma gamndesc ca daca sunt scumpe preturile si altfel se comporta cu tine.nu bani conteaza ci sanatatatea .daca doamne fereste apar complicatii urate cred ca am da oricat nuami sa fie bine,iar acum ni se pare scump cand se previne o boala.
sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutza1979 spune:

quote:
Originally posted by gabrielle74

la timp avenit acest subiect.multumesc autoarei ma gamndesc ca daca sunt scumpe preturile si altfel se comporta cu tine.nu bani conteaza ci sanatatatea .daca doamne fereste apar complicatii urate cred ca am da oricat nuami sa fie bine,iar acum ni se pare scump cand se previne o boala.
sanatate.

lidiana



sincer tie ti se pare ieftin 1000 ron pentru 3 analize? Eu zic ca se mai platesc "amabilitatea si luxul" si sunt extrem de scumpe!
Sunt convinsa ca sunt multe femei care n-au cum sa dea acesti bani , prin urmare clinica Micomi se adreseaza anumitor categorii de femei (femei cu probleme foarte grave sau femei bogate!)
Va doresc multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emiliavladu spune:

Buna seara!
Va recomand cu cea mai mare placere : Dl DR. PUIA SORIN, SI Dl. DR. CRISTESCU CIPRIAN, maternitatea ID SARBU!!!

Mergi la inceput