Scandinavii stiu DC...(114)

Scandinavii stiu DC...(114) | Autor: Irimell

Link direct la acest mesaj

Poftiti, poftiti!


ALBUMUL SCANDINAV

Bucataria scandinava: www.sharkle.com/video/65011/" target="_blank">ananasul, www.sharkle.com/video/69222/" target="_blank">cake1, www.sharkle.com/video/66782/" target="_blank">cake2

www.desprecopii.com/forum/topic.asp? br / ARCHIVE=true&TOPIC_ID=32036" target="_blank">Jurnal de chef la scandinavi 2004

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=5881" target="_blank">Regatul danez; www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=27978" target="_blank">Regatul danez (2)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=26837" target="_blank">Fetele din Suedia... noi nu birfim?; www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=27277" target="_blank">(2); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=27915" target="_blank">(3); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=28362" target="_blank">(4)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=28736" target="_blank">Sus... in Scandinavia; www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=29110" target="_blank">(2); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=30359" target="_blank">(3); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=30831" target="_blank">(4); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=31065" target="_blank">(5); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=31245" target="_blank">(6); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=31505" target="_blank">(7); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=31762" target="_blank">(8); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=32154" target="_blank">(9); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=32583" target="_blank">(10); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=32816" target="_blank">(11); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=32981" target="_blank">(12); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=33248" target="_blank">(13); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=33614" target="_blank">(14); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=34363" target="_blank">(15); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=35108" target="_blank">(16); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=35394" target="_blank">(17); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=35759" target="_blank">(18); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=36012" target="_blank">(19); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=36591" target="_blank">(20); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36957" target="_blank">(21); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37288" target="_blank">(22); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37492" target="_blank">(23); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37656" target="_blank">(24); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=38045" target="_blank">(25); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=38386" target="_blank">(26); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=38628" target="_blank">(27); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=39188" target="_blank">(28); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40389" target="_blank">(29); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41014" target="_blank">(30); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41905" target="_blank">(31); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42676" target="_blank">(32); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43508" target="_blank">(33); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44174" target="_blank">(34); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44967" target="_blank">(35); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=45507" target="_blank">(36); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46120" target="_blank">(37); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46518" target="_blank">(38); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=47248" target="_blank">(39); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=47685" target="_blank">(40); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48028" target="_blank">(41); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48272" target="_blank">(42); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48379" target="_blank">(43); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48629" target="_blank">(44); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48761" target="_blank">(45); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49070" target="_blank">(46); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49268" target="_blank">(47); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49302" target="_blank">(48); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49424" target="_blank">(49); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49430" target="_blank">(50); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49436" target="_blank">(51); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49630" target="_blank">(52); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49845" target="_blank">(53); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50040" target="_blank">(54); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50208" target="_blank">(55); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50376" target="_blank">(56); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50469" target="_blank">(57); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50712" target="_blank">(58); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50964" target="_blank">(59); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51323" target="_blank">(60); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51893" target="_blank">(61); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52240" target="_blank">(62); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52508" target="_blank">(63); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52788" target="_blank">(64); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53199" target="_blank">(65); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53448" target="_blank">(66); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53882" target="_blank">(67); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54363" target="_blank">(68); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54849" target="_blank">(69); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55153" target="_blank">(70); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55412" target="_blank">(71); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55821" target="_blank">(72); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56130" target="_blank">(73);

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56492" target="_blank">Scandinavii stiu DC... ; www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57146" target="_blank">(75); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57854" target="_blank">(76); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58485" target="_blank">(77); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59033" target="_blank">(78); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59506" target="_blank">(79); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59701" target="_blank">(80); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60212" target="_blank">(81); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60625" target="_blank">(82); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61246" target="_blank">(83); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61633" target="_blank">(84); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61904" target="_blank">(85); (86); (87); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63440" target="_blank">(88); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63725" target="_blank">(89); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63980" target="_blank">(90); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64285" target="_blank">(91); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64429" target="_blank">(92); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64589" target="_blank">(93); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64640" target="_blank">(94); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64743" target="_blank">(95); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64892" target="_blank">(96); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65037" target="_blank">(97); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65252" target="_blank">(98); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65397" target="_blank">(99); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65924" target="_blank">(100); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66517" target="_blank">(101); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67035" target="_blank">(102); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67265" target="_blank">(103); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67733" target="_blank">(104); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68253" target="_blank">(105); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68801" target="_blank">(106); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69519" target="_blank">(107); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70342" target="_blank">(108); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71286" target="_blank">(109); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72011" target="_blank">(110); (111); (112); www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74267" target="_blank">(113)

Imnul scandinavilor:
A little bit of Mihaela in my life
A little bit of Itsme by my side
A little bit of Rayu is all I need
A little bit of Alba is what I see
A little bit of Mara in the sun
A little bit of Doruletz all night long
A little bit of Adeluci la la la
A little bit of Lalandia here I am
A little bit of you makes me your man



flori cele "Fiecare om ce-mi iese in cale imi e superior intr-o anumita privinta. De aceea invat de la fiece trecator." R. W. Emerson

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irimell spune:

Ziua buna, poiana!

Rayu, dementiala familia Bubulestilor...asa de departe, am ris pe cinste, dar imi inchipui ce panica a fost atunci in sufletul Dacului!

Albioara, e superb artarul...Abia astept toamna ca sa ii faci poze! N-ai poze cu lalelele? Si pe aici e sezon de lalele si ma minunez cite tipuri exista...Alea crete mi se par fascinante!

Yank, dar inghetata de fistic imbracata in ciocolata (parca Diana ii zicea, nu mai tin bine minte) de 2,50lei nu-ti placea? Moooama, ce buna era. Era un chiosc chiar la intrarea in liceu si pe acolo mi se duceau banii de buzunar...

Sabina, treci pe lamii si alte citrice, sa nu te apuce tocmai acum raceala. Sanatate Sofiei si succes la referat!

Lil, ca bine zici...ce nebunie era de 1 Mai la mare...Prin '93-'94 ma urcam in tren pe geam, ca alta solutie nu era. Iar de intors, nu se stia cind ne intoarcem...Ce vremuri!

Nici aici nu se sarbatoreste 1 Mai, defapt (se scrie legat sau dezlegat?) nu cred ca a auzit cineva de asa ceva, ca oricum s-ar fi sarbatorit tot prin munca...In schimb, 3,4,5 sint libere, fiind Ziua Constitutiei, Ziua Nationala si Ziua copilului.

Mai vin io!

PS: Lil, mersic de oferta, mai insist pe aici si daca ajung la disperare, iti zic. Mi-ai facut pofta cu ouale umplute...Eu le fac cam din 5 oua, 50g unt moale, o lingurita mustar, sare piper si verdeata dupa gust (daca pasta iese prea tare, mai poti pune si o lingurita de smintina).Fierb ouale si cind s-au racit se taie fiecare ou in jumatate. Acum tu poti sa le tai pe lung cum face toata lumea, eu le tai de-a latul ca arata mai dragut, zic eu. Se scot galbenusurile cu grija cit sa partea alba a oului sa ramina intreaga si se pun intr-un castron si se freaca cu unt. Se adauga marar/patrunjel (depinde ce iti place tie) tocat marunt, sare, piper si mustar. Se umple fiecare ou cu pasta obtinuta si se presara verdeata tocata deasupra. Citeodata le mai ornez cu masline in loc de verdeata pentru ca imi place combinatia, insa vezi cum pui maslina (ca arata ca niste sinisori).

flori cele "Fiecare om ce-mi iese in cale imi e superior intr-o anumita privinta. De aceea invat de la fiece trecator." R. W. Emerson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

'neatza!

io la ouale umplute fac si un sos din maioneza si un pic de mustar, iaurt (filmjölk - ala de-i placu' doruletzului) si verdeatza. ori il pun separat ori il torn peste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

ziua buna!

Ei fratilor, eu m-am pregatit sa lucrez de sarbatoarea muncii insa am primit-o peste nas de la coana sanatate, ca inca imi face figuri. Am scapat eu de scarpinici, dar restul nu vrea sa plece dom'le. Adica dureri de cap(amplficate desigur de pantofii lui veve si de vacanta yank-ului ). Asa ca profitand de ocazia ca sunt "libera"(deh, sotul zice ca ccc chiulangioaica ), am iesit o tzara din oras in alt oras, cam tot aceeasi mancare de peste, dar macar ne-am dat in trenuletz si unii au dscoperit ce pot face doua maini dibace. Distractie pe cinste! Da' va zic ca am cautat micu' in caru' cu terase in ambele orase si nu l-am gasit! nu se mai sarbatoreste ca pe vremuri, asta e!

mara, cum e tudor? a iesit averea din burtica?

alyssa, m-ai terminat! silvia mea e si ea fan "bagam in nas", asta dupa ce am trecut de stresul "bagam in gura" . trebuie sa fiu cu ochii pe ea!

rayu, totala faza cu hotii! mi-ai facut ziua!

lil' sa ai pofta la mancat oua umplute...eu fac asa cum zice adela, cu maioneza. mi-ai facut pofta! sau mai astepti reteta de la yank?

toria, te . Cum mai e traiul pe la mozartburg?

alba, sa-ti creasca mare artarul! tot nu ai aparat foto ca sa vedem lalelele? si bafta la interviu!

sabina, sanatate multa! si tie si sofiei! si bafta!

irimell, pune si tu poze cu lalele...daca ai! distractie placuta de sarbatorile voastre!

pup u pe totzi!

edit-ca sa sterg greselile de tastatura .



www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii
Mihaela si fetele mele
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara03 spune:

salutare popor si multam pentru incurajari! chiar am nevoie...

tudor e bine, nu vad nimic schimbat la el, doar ca e pushculitza in continuare. eu sper sa fie asa cum zice adela si sa nu fi cautat destul de bine in kk. daca nu e de belea, ca in 11 zile ar fi trebuit sa il elimine deja. s-o fi blocat undeva aiurea. cand am fost la raze ni s-a spus ca e trecut de stomacel si ca ar trebui sa-l elimine intr-o zi, doua. mi-e frica de ce s-ar putea intampla...si asteptarea asta ma omoara. trebuie sa mergem vineri la raze din nou si-atunci voi sti exact ce e de facut.

rayu, am ras si eu o tura buna. bubulina mica.

restlu lumii, va pup cu drag si mai vin, cu vesti bune sper. acum va las ca nu pot povesti decat despre banutzi si chestii nasoale...


unu
doi
trei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlbaIulia spune:

Helau urmasi ai Romei!

Ce vremuri Yank-ule, ce vremuri...parizer si de-alte alea...he, he! Ne-am uitat acu vreo doua zile la Jandarmul si Extraterestrii si vorba lui Galabru - c'est la fin d'une epoque - apai ce vorbim noi, ca nu toti inteleg despre ce e vorba...ce vremuri dom'le!

Pai Doruletz scumpuletz, acilea nu sarbatorim 1 Mai ca cica e zi sarbatorita de comunisti (zic astia), la noi se serbeaza 1 Septembrie in acelasi scop...

Lilanda, cica un artar ca ala din poza ar creste cam in 50 de ani sau pe-acolo, acu stii si tu cum e, nu e pentru noi ci pentru urmasii nostri (unde or fi ei pe-atunci). Pomul meu e mic-mic, nou-nascut cum s-ar zice , are ceva muguri, sper sa iasa frunze rosii pana-n octombrie...iar ca sa creasca pe la voi nu vad de ce nu, ca doara pomu-i pom. Acu fara gluma, toamna padurile sint pline de artari rosii (ca pe steagul canadian), e un peisaj de vis, nu alta!

Irimell, io tot nu am aparat foto, da' tu daca ai, pune te rog poze cu lalele alea de la voi sa le vedem si noi...

Mihaela, hang in there, ia aici un intaritor sa vezi ce bine face...

restu, va mai scriu, da' acu trebe sa merg cu sefu la sedintz

http://community.webshots.com/user/albaiulia101

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

Bonsoir, bonsoir...
Multam de retete, le-am notat si simbata le pun in aplicare
mihaela, multa santate si usurari de cap (breh...iti vine sa rizi cind auzi de adult cu boala cupiilor, da' nu-i de glumit)!!!
Albica, ai si-o denumire comerciala pentru artarul cela, ca prea imi face cu okiu' ???
mara, asteptam doar vesti bune...
Somn usor

pozulici si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=24607&whichpage=4" target="_blank">calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlbaIulia spune:

Bonsoir a vous...

retete, ce retete, ia sa citesc io din urma..

Lilanda, uite www.nhg.com/db/22964.htm" target="_blank">acilea, cica 'acer rubrum' sau cam asa ceva, iete si alte www.naturehills.com/new/product/productdetails.aspx?proname=Red Maple&Campaign_id=69&user=shareasale&SSAID=76028" target="_blank">poze, da-i tu un click pe 'more pictures' sub poza dumnealui si apar ele in toata splendoarea...

http://community.webshots.com/user/albaiulia101

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

quote:
Originally posted by AlbaIulia
Lilanda, uite www.nhg.com/db/22964.htm" target="_blank">acilea, cica 'acer rubrum' sau cam asa ceva, iete si alte www.naturehills.com/new/product/productdetails.aspx?proname=Red Maple&Campaign_id=69&user=shareasale&SSAID=76028" target="_blank">poze, da-i tu un click pe 'more pictures' sub poza dumnealui si apar ele in toata splendoarea...



Albica, multe thnaxuri..il reperai...pe daneza ii zice rød løn...purced sa-l caut :-))


pozulici si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=24607&whichpage=4" target="_blank">calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doruletz spune:

nseara
Io sunt "rechizitionata", trebuie sa fac de paza la telefon dupe serviciu, intre 18h00 si 24h00. Asta timp de trei saptamani d'acu incolo. Asta-mi lipsea fratilor, exact cand incepuse si neuronu' meu sa se mai inzdravenasca mi-l pocnira astia iar.

alba, nu stiui bre, io crezui ca peste tot e sarbatoare mai ales ca originea era p'acolo prin tara oamenilor muncitori nu aci la "lenesii" astia .

Annie, aci sunt 12 sarbatori 'feriate' (da' nu cre' ca suntem pe primu' loc, din pacate). Ba sunt firme la care daca una din astea doispe sarbatori cade in weekend, iti dau alta zi libera in loc! Mai adaugam si cele 40 de zile de concediu / an si de abia se strange de-o vacanta adevarata...

Adelucci, io nu-mi amintesc de crucea aia, o fi fost. Da' ma gandesc ca trecura totusi 16 ani de atunci, a avut omu' timp destul sa afle adevarul

lilutz cu tine nu vorbesc ca imi facusi pofta de oua umplute. idem cu astia de dadurati retete!

mai viu io

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

ma ustura gatu, am febra si examen



Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia



Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.

Mergi la inceput