Scandinavii stiu DC...(114)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irimell spune:

'na ziua, poienari!

Aaaa, uitasem de ciresi...promisesem ca pun poze, asa ca m-am mobilizat si mi-am facut cont nou cu tot cu ciresi. Am si poze cu prunii mei dragi, insa pe mobil si cum inca nu mi-am cumparat cablu UBS, nu am cum sa le trec pe computer.
Punind pozele mi-am dat seama ca am pozat toti ciresii numai de aproape, probabil din cauza ca miroseau minunat si numai cu nasul in petalele lor mi-ar fi placut sa stau. Preferatii mei sint cei grasuti ca niste trandafiri, insa simbolul clasic japonez e ciresul alb cu 5 petale www.uinet.or.jp/~hagiwara/furisode_no232.jpg" target="_blank">crestate...cind se scutura ai senzatia ca ninge...

Mai vin!

flori cele "Fiecare om ce-mi iese in cale imi e superior intr-o anumita privinta. De aceea invat de la fiece trecator." R. W. Emerson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

Irimell, absolut superbe fotografiile ...daca n-as fi inceput deja lucrul la un sketch book, mai ca m-as fi folosit de pozele tale ca sursa de inspiratie ...insa cine stie... pot sa le salvez, daaaaa?? :-))
Sabina, cum fu??? Cit luasi??
Hah, azi la scoala luai dupa mine foaia cu reteta de ooa in loc de alta pe care aveam notate niste coduri de culoare...cred ca de la doruletz mi se trage
GHai va pup ...si somn usor, in continuare

pozulici si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=24607&whichpage=4" target="_blank">calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irimell spune:

Aaaaa, ce-i linstea asta?

Lil, ce sketch book? Mai ziiiii...Tine-te bine, ca vin azaleele saptamina asta.

Iata ca am pus si poze cu evolutia Dl. Ume (prunisorul meu bonsai), care acum e plin de frunzulite si l-am scos afara la gladiole ca sa le tina companie.

Nici un somn usor, ca pina ma culc as vrea sa mai citesc si eu ceva zburdalnic prin poiana ...

PS: Cit ti-am scris reteta,Lil, m-a luat o pofta de am facut oua umplute aseara, deja s-au mincat jumatate...Adelutzdragutz, super ideea cu sosul, exact asa am facut si au fost buuuune rau.

flori cele "Fiecare om ce-mi iese in cale imi e superior intr-o anumita privinta. De aceea invat de la fiece trecator." R. W. Emerson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

cum sa fie...habar n-am, diseara aflu calificativul, da m-am certat cu unu care zicea ca muzica nu e arta temporala, ci numai joc al volumelor
in rest, durere de cap si gripa.

Irimell, ce frumoase poze si flori!!!
Lilutzule, misto designu de oua umplute;-)))



Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia



Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irimell spune:

Au anuntat la CNN un cutremur de 7.8 in Pacificul de sud si era si tsunami warning pentru Wallis-Futuna. Sper sa scape insulitza...

Gata, va las ca am de recuperat ore de somn!

flori cele "Fiecare om ce-mi iese in cale imi e superior intr-o anumita privinta. De aceea invat de la fiece trecator." R. W. Emerson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Ce faceti scandinavilor ehei a dat soarele prin nord si stati tolaniti la soare:))Aici au fost azi 24°C!!! Ok un pic vint ca deh ar fi fost prea de tot fara, insa o zi superba! Vine varaaaa si aici aici!Am gasit o tages mutter pt Aldo ca de 4 luni nu mai mergea la nici una, sper sa nu ma cert si cu ea Cit de pretentioasa oi fi cind e vorba de cine are grija de Aldo, ei bine nemtzoaica asta chiar e pe gustul meu, nu am ce sa-i reprosez. Azi a fost prima zi acolo asa ca am profitat la maxim si am avut 4 ore de welness intensiv. Alergare pe malul marii, o sauna, inot in bazin cu apa rece, apoi iar sauna, masaj cu gheata ce sa mai..super a fost! sa vad daca ma mai pot misca miine ca am fortat cam mult cu joggingu'Sabina insanatosire grabnica si te asteptam cu vesti bune de cinstitLil cum e vremea la tine, ce zici dai Baltica pe Marea NorduluiIrimel frumoase poze!Lena cuscra mea ce mai faci? Cum merge munca la proiect? Pun acum niste poze cu Aldito bandito special pt Freya:)Alyssa a venit vara si in Canada? Mai vinVikinga& micul viking Aldo(15noi2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arboria spune:

irimell, am ascultat si eu stirile si am auzit de avertizare
oare itsme-ul stie ca e in pericol frumusete de insulitza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Am dat si eu pe CNN, mi s-a facut rau doar gindindu-ma la ce a fost acum 2 ani. Sper din toata inima sa nu se repete o asemenea catastrofa. Saracii oameni cum s-or simti acolo! Bine macar ca sunt anuntati.Lena uite ce face ginerelul, sta in pat cu fetite blonde, ala verde e un sarpe doar marul mai lipsea:)) aici dovada si iata o intilnire perfecta, dupa cum se vede Aldo al meu e un gentelman perfect, a invitat domnisoara la un drink si bineinteles vizioneaza impreuna .. ce altceva decit teletubiesVikinga& micul viking Aldo(15noi2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

quote:
Originally posted by arboria

irimell, am ascultat si eu stirile si am auzit de avertizare
oare itsme-ul stie ca e in pericol frumusete de insulitza?



Nu se poaaaate...ramine itsme fara paradis!!!! Noi ce-om face la pensie???? :-))
vik, pai si aici fu cald...iesira cabrioletele jermane la plimbare (spre ciuda danejilor care se uita cu jind la ele ), insa fu si-oleaca de vint, ca ccc chiar avea Baltica valuri (eee, acolo mici, neinsemnate)...cica la febra musculara face bine apa indulcita cu niscai mai mult zahar, da beuta imediat dupa exces ...alminteri, tre' sa fugi si miine :-))
Sabinelu', la ce volume se refera omu'??? la alea de metri cubi??
Irimellu, salutari lui domnu Ume si iti scriu io in weekend ce cool e sa dezvolti o idee creativa cu sketch bookul (da' poate stii deja)...
Hah...vik...faina poza cu drinku..skĺl ...deci Kim e bine, n-o mai dor urechile...

pozulici si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=24607&whichpage=4" target="_blank">calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lena spune:

vik moamaaaaa ce blondutza acolo, nu-ti mai spun ca-mi place si numele Kim da tot freya e mai pe gustul lu'Aldito, las ca o sa vezi cand s-or vedea...mey eu am un virus in pc cred ca nu-mi mai pot deschide de azi de pe la pranz messengerul si alte fisiere, il astept pe barbate miu sa il doftoriceasca...sarpele ala nu e de la ikea??
si netul mi se deschide cu eroare, dar totusi mi se deschide...asa ceva

ce chestie si cu cutremurele astea...cam aiurea

si la holandika fusera 26 de grade, am o durere de creier (cred ca ala e, ca se mai misca din cand in cand in cutia craniana)...si tot boborul muncitor iesi la pantaloni scurti tricouri, slapi d-aia stiti voi cu banda intre degete, si io eram cu sacou pe mine...da astia sunt rezistenti la frig, la ei 26 de grade e canicula


Lena si t-rex Freya

Mergi la inceput