pete de grasime pe perete?

pete de grasime pe perete? | Autor: ardeiash

Link direct la acest mesaj

buna ziua tuturor!

nu stiu in ce imprejurare peretelele meu de la bucatarie de langa aragaz, proaspat varuit cu lavabil, a ajuns sa fie plin de pete de grasime.. ca si cum ar fi stropit cu ulei. e foarte sus , si d-aia nu inteleg... departe ochiurile de aragaz...aveti cumva vreaun remediu pentru ulei?

mentionez ca nu este culoarea alba, este un bej.... daca are vreo importanta.... nu pot varui caci stau cu chirie.


multumesc pentru raspunsurile celor incercati in aceasta problema , ca si mine.

s-auzim numai de bine! si

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jone spune:

daca zici ca e sus sa nu cumva sa fi fost ceva de dinainte care lavabilul nu a putut acoperi cum trebuie.
daca petele sunt aparute dupa varuire incearca cu putin miez de paine inmuiata in apa.sau pur si simplu cu miez de paine.incearca pe portiune f. mica sa vezi care da rezultate.

mama mea stergea asha urmele lasate de noi copii pe pereti.
succes

jo si alexandra

***************
"stiti soarele ala pe care tot il astept sa rasara???inca il mai astept!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

merci pt raspuns... insa n-am inteles ce sa fac cu painea.? sa o frec pe perete? sau sa stau sa "traga" grasimea?

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

sa freci de perete incetisor.sorry ca nu am zis.

jo si alexandra

***************
"stiti soarele ala pe care tot il astept sa rasara???inca il mai astept!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

am incercat! in zadar! nu merge.. nu ma ajuta si pe mine cineva?!

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Si eu am aceeasi problema, si la fel ma intreb: cum de au ajuns petele alea taman acolo? Arata de parca ar fi avut loc o explozie cu ulei!Din pacate cred ca singurul remediu e zugraveala, ca nu s-au luat indiferent cu ce am dat


briza_marii
ziua nuntii; una alta pt nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

inseamna ca a iesit de pe dedesubt
si inainte de a da cu lavabil trebuiau un pik degresati peretii.

imi pare rau ca nu a mers.

jo si alexandra

***************
"stiti soarele ala pe care tot il astept sa rasara si pe strada mea???inca il mai astept!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

niersi

dar alt remediu ?

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Eu scot petele de pe haine cu pudra de talc... ca sa traga uleiul. Dar nu merge si pe pereti, ca n-o sa stea...
Am inteles ca ar mai iesi (n-am incercat), tot de pe haine, cu pasta de dinti... Poate merge si dupa pereti... Dar s-o lasi acolo o zi ca sa traga uleiul....
Zic si io... sper sa mearga.



www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">S-a mai nascut o stea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Am aceeasi problema cu petele din jurul aragazului .Am incercat cu de toate(detergenti,Cif pasta,Ajax praf) si cu nimic nu se ia.Asa ca astept si eu cu nerabdare solutia "salvatoare".

Flori
Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

ia incercati cu apa calda buretel si un detergent cel mai bine cu axion de vase.
daca petele au fost dinainte de a da cu lavabila nu mai ies.de aceea la buc intotdeauna se spala peretele ca sa se degreseze si apoi se da cu lavabila.

Mergi la inceput