pete de grasime pe perete?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

petele sunt mai vechi... cred... ca nici n-am observat cand au fost facute... sau intr-adevar au fost astupate.... am incercat si cu detergent de vase.... nu merge... e altceva care tre sa mearga... dar n-am dibuit inca... merci de incercari

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

nu mai are nimeni nici-o idee? nu ma ajuta nimeni cu vreun sfat? of!

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Eu am auzit asta de la o prietena, nu am incercat niciodata: cica daca dai cu vopsea inainte si apoi dai din nou cu lavabila, nu mai apare nici un fel de pata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

pai ideea e cum fac acum... ca nu pot sa varuiesc. nu e casa mea...

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

eu revin cu intrebarea.. poate de data asta imi raspunde cineva.. caci tot n-am reusit sa rezolv problema! trebuie sa existe totusi o solutie, nu?

merci anticipat

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

quote:
Originally posted by disperata

eu revin cu intrebarea.. poate de data asta imi raspunde cineva.. caci tot n-am reusit sa rezolv problema! trebuie sa existe totusi o solutie, nu?




Cum iti spuneam mai sus, si eu aveam aceeasi problema si..am zugravit din nou. Din pacate cred ca alta solutie nici nu ai sa gasesti. Si eu am incercat cu tot felul de metode si nimic...Cred ca cel mai bine e sa vb cu proprietarul si sa ii spui ca vrei sa aranjezi bucataria ca se vede urat. Nu prea ar avea motive sa fi impotriva, vb aceea "Parerea mea"

briza_marii
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Dar cum se curata petele de grasime de pa faianta mata, stie careva?
Noi am avut ghinionul sa ne cumparam faianta matuita in bucatarie si la cateva zile am remarcat ca se pateaza cu absolut orice, inclusiv cu apa, iar petele sunt tare inestetice.
A mai patit careva asa?
Cu ce ati reusit sa scoateti petele?


Nana, aspiranta la titlul de mamica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristyro spune:

Buna!daca incerci toate sfaturile care ti-au fost sugerate si nu dispar petele ,mai ai doua variante ori faci tot peretele cu ulei ori dai jos tencuiala in zona respectiva,repari si zugravesti,daca iar apar petele pune si tu un tablou acolo sau o floare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristyro

Buna!daca incerci toate sfaturile care ti-au fost sugerate si nu dispar petele ,mai ai doua variante ori faci tot peretele cu ulei ori dai jos tencuiala in zona respectiva,repari si zugravesti,daca iar apar petele pune si tu un tablou acolo sau o floare!



Mesajul era vechi de...6 ani! Pana acum cred ca s-a si mutat de acolo.

_
Mami Nadia si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA


www.facebook.com/pages/Acute-Lymphoblastic-Leukemia/178051842277685" target="_blank">Acute Lymphoblastic Leukemia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Sa nu mai vorbim de sfat...cum sa dai jos tencuiala pentru pete de ulei?

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput