Animalutze

Animalutze | Autor: andreea_ga

Link direct la acest mesaj

Servus fetelor.
Eu una nu am inca copii insa pot considera ca copiii mei sunt animalutzele mele si ca ingrijirea lor este un antrenament bun pentru viata cu un bebe. Ii puteti vedea aici http://www.petz.ro/owner.php?u=10 , in "ograda" mea si nu ezitati sa le dati cate un oscior si chiar sa va puneti si voi animalutzele voastre.
Voi ce ziceti....se compara ingrijirea animalutzelor cu cea a copiilor? Este sau nu un antrenament bun?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Grace spune:

quote:
andreea_ga

Servus fetelor.
Eu una nu am inca copii insa pot considera ca copiii mei sunt animalutzele mele si ca ingrijirea lor este un antrenament bun pentru viata cu un bebe. Ii puteti vedea aici http://www.petz.ro/owner.php?u=10 , in "ograda" mea si nu ezitati sa le dati cate un oscior si chiar sa va puneti si voi animalutzele voastre.
Voi ce ziceti....se compara ingrijirea animalutzelor cu cea a copiilor? Este sau nu un antrenament bun?


Este un antrenament bun dar ingrijirea animalelor nu se compara cu cea a copiilor. O sa vezi si tu cind o sa ai

P.S. Frumosi catei, sa va traiasca si sa va fericeasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana-Maria21 spune:

Ce catelusi frumosi ai........Sa-ti traiasca.


http://community.webshots.com/user/AnaMaria360
"Moare incet cel care nu schimba foaia atunci cand este nefericit,cel care nu risca certitudinea in favoarea incertitudinii pentru a urma un vis,moare cate un pic cel care nu-si permite macar o data in viata sa fuga de sfaturi intelepte"-Pablo Neruda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Draga Andreea,in primul rand bine ai venit la
Sa va traiasca catzeii si sa va bucurati de ei ca sunt foarte frumosi!
Cat despre comparatie....ce sa zic...Si eu am un motan pe care il iubim foarte mult,ba chiar il consideram un membru al familiei din moment ce-i spunem "baietul nostru" Toata afectiunea pe care am pus-o deoparte pentru bebele pe care il asteptam de ani de zile si care nu vrea sa apara se revarsa zilnic asupra lui! Asta nu inseamna ca daca ar aparea si ingerasul nostru nu ar mai fi destula si pentru el!
"Taica-su" (adica sotzul meu ) se poarta cu el ca si cand ar fi copilul nostru: se joaca impreuna,vorbeste cu el,il hraneste,primeneste,il perie si mie imi place la nebunie sa-mi imaginez ,cand ii vad impreuna ce bine i-ar sta sotzului cu un in bratze in loc de matz!
Acum nu stiu cat de "antrenati" vom fi din cauza asta cand (in sfarsit) va veni barza si pe la noi dar stiu ca avem multa afectiune de oferit si in lipsa bebelusului mult dorit ne-o revarsam si noi pe cine e prin preajma
Asa ca -vorba lui Grace - vei vedea cum e si cu copii atunci cand ii vei avea....Eu cred ca exista o diferenta consistenta chiar daca e greu de sesizat atunci cand sunt f mici...Si copii au nevoie de hrana,caldura,un adapost curat si afectiune dar ei sunt totusi fiinte umane si mai au,pe langa animalutze si nevoi spirituale,sufletesti si intelectuale,nu numai nevoi biologice primare! Pe copii ii inveti sa vorbeasca,sa mearga,mai tarziu sa scrie,citeasca si sa gandeasca si asta face din traiul cu unul (sau mai multi) copii o..."aventura" diferita de cresterea unui animalutz!


Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flaflo spune:

Frumosi catelusi! Poate e un antrenament asa cum spui tu, dar iti garantez ca nu sti ce te asteapta din momentul in care iti tii pentru prima oara copilasul in brate!!!

Flavia si Bianca

http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/fersedif/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_ga spune:

quote:
Originally posted by Flaflo

iti garantez ca nu sti ce te asteapta din momentul in care iti tii pentru prima oara copilasul in brate!!!

Flavia si Bianca


Ma faceti sa-mi doresc cat mai repede sa aflu
Adevarul e ca omul este cel mai "inapoiat" dintre toate animalele. Numai noua ne trebuie aproape un an de zile pana sa mergem in picioare, pe cand alte animale in cateva ore alearga cot la cot cu parintii. "Aventura" sunt convinsa ca e de alta natura....stiu ca nu se compara....insa cred in continuare ca acele persoane care au ingrijit un animalutz, sunt mai pregatite decat cele care nu au facut-o.
Multumesc pentru aprecieri la adresa animalutelor mele. Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau2toma spune:

Oau ,alea toate sunt animalele tale?Ca nu ajm intrat in amanunt ,m-am uitat doar la poze .Oricum sunt marfa .


Claudiasi puiul ei Tomita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Si noi avem o catelusa pe care o adoram si o pupacim tot timpul,dar...ne dorim cu disperare un bb mic,pt ca suntem convinsi ca nimic nu se compara cu bucuria de ati tine puiul in brate.

Frumosi catelusi ,sa-ti traiasca!


Flori
Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrienne12 spune:

Felicitari pt. puiutzi. Si eu am 3 pisici. A avea animalutze te pregateste sa fii responsabil. Nu se compara cu a avea copii (era undeva un banc) animalutzele nu iti iau niciodata masina, nu te mint si nu le trebuie un gazillion de $ pt. college!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitza P. spune:

Sunt foarte frumosi catelusii tai,andreea_ga!
Cel care a trecut prin atatea greutati este o splendoare , ce sa mai spun de ghemotocul ala mic si frumos !?! SUPERBI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolcebaby spune:

ANDREEA sa-ti traiasca cateii si sa te bucuri de ei cit mai mult

Oamenii care iubesc animalele asa de mult au cel mai frumos suflet de pe pamint

Iti doresc sarbatori fericite


MISHULINA frumos cotoi sa-ti traiasca ! cam increzut

Dolce

Mergi la inceput