Otet de mere?

Otet de mere? | Autor: simonaro

Link direct la acest mesaj

Mai este acest subiect pe site?
Sper ca nu, n-as vrea sa-l repet, dar nu l-am gasit.
Am citit undeva ca OTETUL DE MERE ar fi bun in cura de slabire.
Eu am inceput de luni dar pina acum nici un rezultat.
Poate este prea repede,nu?
Voi ce parere aveti?
Mona si iubitzica Stefania

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

si eu am auzit la fel,ca e bine sa bei dimineata o lingurita diluata cu apa,dar de un an si ceva nu reusesc sa ma indrept mai intai spre sticla,,ma duc teleghidata la filtrul de cafea.
La fel,s-a scris pe forum ca e bine sa manaci o boaba de orez..de fapt parca era crescator pana la 9..sau 12 si appi descrescator.
si tot la slabit e bun sa freci ou cu ulei de masline.(iti taie pofta pe toata ziua si protejeaza si stomacul)
sunt multe retete pe stomacul gol dar cu siguranta efectele se vad in timp,si ma refer cateva luni,nu cateva zile.


Insula Mainau,Bodensee-Marc 2 ani jumate aprilie 2005
http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/ancuta_hoppe/album?.dir=/8c1c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viorela hoff spune:

Vezi ca Mdame Bovary a baut otet pana a inceput sa tuseasca mai ciudat!
Vio

Suzi,catelus de catifea
orhideele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_trancu spune:

quote:
Originally posted by viorela hoff

Vezi ca Mdame Bovary a baut otet pana a inceput sa tuseasca mai ciudat!
Vio

Suzi,catelus de catifea
orhideele noastre





http://community.webshots.com/user/trenurelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Am baut io otet de mere fo' luna, n-am slabit un gram, dar ma ustura somacu' la greu si m-am oprit,din fericire pana sa tusesc mai dubios




Oana si Mara 11.08.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Otetul pe stomacul gol iti nenoroceste stomacul.

_

"Plangi cu sufletul, fara a ti se umezi ochii. Razi pentru a putea reusi. Iubeste pentru a-ti putea umple inima cu adevarata dragoste.E tot ce-ti trebuie pentru a putea fi fericit."

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonaro spune:

Multumesc pentru raspunsuri.
N-as vrea sa incep sa "tusesc mai ciudat". Mai bine renunt.
Mona si iubitzica Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mira_m spune:

Eu am facut o cura de o luna cu otet, apa si miere, dar nu pe stomacul gol, ci intre mese si am slabit destul de mult.
La slabit m-a ajutat si faptul ca nu am mancat dulciuri,prajeli si paine doar dimineata.
Intr-un pahar de apa se pune o lingura de otet. Asa nu-ti strici stomacul si efectul e mai sigur.


Mira si fetita dulcika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adjadyn spune:

NUMAI OTETUL TE AJUTA???SAU SI FAPTUL CA NU MANANCI:::FACI EFORT::BLA ; BLA!!???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Si mie imi spunea cineva despre un batran care de vreo 30 de ani cica bea otet de mere 1-2 lingurite in apa cu miere si in timpul meselor si cica arata cu 10 ani mai tanar, pielea ferma pe el. nu s-a ingrasat, nu s-a imbolnavit.Asa ca am inceput si eu, o luna m-am tinut de el, am slabit ceva, nu stiu cat ca nici nu m-am agitat prea tare dar cred ca o sa ma apuc si eu serios de treaba cu otetul de mere.mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasterii Super-desenele lui Liviu - iunie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mira_m spune:

Nu poti manca cate un purcelus in fiecare zi si sa slabesti. Dar otetul ajuta foarte mult!!!!!Asta e parerea mea!

PROBATA!


Mira si fetita dulcika

Mergi la inceput