Otet de mere?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bia spune:

Cei care au probleme cu stomacul,nu pot sa faca cura asta cu otet,eu asa stiu...si oricum nu cred ca e bine sa fie baut pe stomacul gol,chiar si daca aveti un stomac sanatos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Eu am tinut cura cu otet de mere acum cativa ani si m-a ajutat.Se lasa de cu seara un pahar cu apa iar dimineata se pune in el o lingurita otet de mere si o lingurita miere si se bea.Reteta am luat-o din Formula As cu ani in urma.sigur ca trebuie sa umblii un pic si la regimul de masa ca degeaba bei otet daca te indopi cu dulciuri sau fainoase.

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyvya spune:

Trebuie lasat de seara?si daca vrei sa bei mai mult?Nu trebuie de mai mutle ori pe zi? eu mai de mult beam..chiar imi placea..mai mult de gust..puneam miere si era bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ile77 spune:


Te sfatuiesc sa nu incerci asa ceva
Mai bine alearga 20 min de 3-4 ori pe saptam.
Eu am facut nebunia sa iau asemenea otet si m-am ales cu o gastrita de toata frumusetea.
Miscarea e cea mai santoasa solutie.

Am o prietena care a nascut in dec ; avea atunci in jur de 75 kg.
In fiecare zi mergea cu caruciorul cu bebele cite 2 ore.
Acum are sub 60.
Asa ca miscarea ramine in top

bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leah spune:

Exista si niste pastile cu otet de mere, se ia una dimineata cu juma de ora inainte de micul dejun. Colegul meu a zis ca slabit cu ele si i le-am luat si prietenului meu numai ca nu se tine de ele, asa ca......
Sunt cam scumpe la Wallmark dar in farmacie le gasiti si mai ieftine la Harmony Line si la alte firme.

"I shall be telling this with a sigh
Somewhere ages and ages hence:
Two roads diverged in a wood, and I--
I took the one less traveled by,
And that has made all the difference."(Robert Frost)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Edessa spune:

quote:
Originally posted by ile77


.

Am o prietena care a nascut in dec ; avea atunci in jur de 75 kg.
In fiecare zi mergea cu caruciorul cu bebele cite 2 ore.
Acum are sub 60.
Asa ca miscarea ramine in top

bafta


Nu neg importanta miscarii, dar in cazul prietenei tale este vorba de refacerea oarecum fireasca de dupa nastere. Am probat-o si eu dupa ce am nascut, e drept nu cu asa de mult succes ca si prietena ta ( depinde si de organism). Daca ar incerca acum aceeasi metoda nu ar mai obtine acelasi efect.Ori daca este cazul doar de o slabire , nu dupa nastere, nici daca alearga doua ore pe zi nu reuseste sa slabeasca 15 kg!...Pe bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina costea spune:

Deoarece si eu am cerut sfat pe forum si am fost ajutata incerc sa va dau si eu reteta care m-a ajutat pe mine sa slabesc. Dar nu pot sa spun ca la fiecare are acelasi efect. Eu am slabit 22 de kg.in 8 luni dar prietena mea numai 10. Totul este cum asimileaza corpul. La inceput am renuntat la dulciuri ,paste si paine si la mancatul dupa ora 18-19. Am mancat in cursul unei zile de toate dar sa nu depaseasca 1000 calorii. Si punctul forte a ca in fiecare zi am mancat un iaurt in care am stors o lamaie. Acesta iti tai pofta de mancare si pentru cine obisnuieste sa manance seara e recomandat sa fie luat pe la ora 16-17. Nu mai ai tendinta sa ataci frigiderul. Amica care mi-a dat aceasta reteta a slabit in 19 luni 35 de kg dar ea a cam exagerat cu iaurturile si cu lamaia. Decat sa-ti faca rau mai bine moderat ca rezultatele se vad dar dureaza.Si daca puteti sa mergeti si pe jos este si mai bine. Dar exact ca si otetul de mere nu este bine sa fie tinut de cineva care are probleme cu stomacul.[
Oricum eu va doresc succes si sa ne mai auzim............

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EmmaT spune:

eu am baut o perioada 1 cana de apa fiarta..si putin racita cu o lingurita de otet de miere si 1 lingura de miere....dupa am inlocuit otetul cu lamaia...chiar si o lingura...+ca beau si seara...

Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicola Andrei spune:

Eu am baut otet de mere cu miere in fiecare dimineata pe stomacul gol timp de o luna si nu am slabit nimic, dar absolut nimic. Nu am tinut regim si nu am facut sport in mod intentionat sa vad daca are vreo influenta la slabit reteta asta ( un pahar de apa + o lingura otet de mere + o lingurita de miere pe stomacul gol). Nimic!! Nu merita chinul mai ales ca gustul bauturii asteia e de-a dreptul oribil.Am auzit ca la unii ar da rezultate insa cred ca rezultatele nu sunt de la otetul de mere ci de la dieta tinuta in acelasi timp.

Nikki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonaro spune:

quote:
Originally posted by EmmaT

eu am baut o perioada 1 cana de apa fiarta..si putin racita cu o lingurita de otet de miere si 1 lingura de miere....dupa am inlocuit otetul cu lamaia...chiar si o lingura...+ca beau si seara...

Emma



Draga Emma, inteleg ca bei si seara otet de mere +..., nu? Are vreun efect? Ai slabit ceva?
Simona

Mergi la inceput