Ceaiuri de slabit

Ceaiuri de slabit | Autor: mmi

Link direct la acest mesaj

Ceaiurile de slabit se beau pe o perioada determinata si apoi pauza sau se pot bea tot timpul?
Eu beau de ceva vreme ceai Perfect Figura. Imi place si ma gindesc sa-l beau toata vara in loc de bautura racoritoare. Se poate sau ar trebiu sa nu abuzez?
Cu drag, Mihaela.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kittycat spune:

Eu am baut ceai verde antiadipos un an si ceva, pana am ramas insarcinata. N-am avut nici o problema, pe langa ca pe mine m-a ajutat cu slabitul mi-a reglat si tranzitul intestinal.

Andra,de printesa (15.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pandora spune:

Chestia cu ceaiurile de slabit..o prietena a baut mai mult timp si apoi , cand a vrut sa renunte avea probleme cu...
Mai bun e ceaiul verde, are si alte proprietati nu doar slabitul.Eu am slabit 4 kg cam in 3 luni fara sa renunt la dependenta mea de dulciuri ,nici nu mai am probleme cu infectiile urinare si ma simt si mai...cum sa zic...energica (eu nu beau cafea).Asa ca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Eu am baut ceai de slabit ,mai demult,de la Naturavit o perioada lunga poate 1an!Nu am avut probleme cu nici inainte de a incepe sa beau ceai,nici dupa,nici acum!Dar nu am reusit niciodata sa slabesc fara sa mai tai din grasimi,dulciuri,etc.Nu am asteptat miracole de la ceai,il beam pt detoxifierea org!
Ceaiul verde contine f mult vit si e f sanatos!

si pestiuc iubit&saltaret de 33s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lz_cecilia spune:

Las' ca eu am fost mai desteapta decat altii: mi-am comandat metoda "gratuita" a Mihaelei Ratatu (vorba carcotasilor), ieftina ca abracul(am dat 1 mil. pe ea)..si surpiza: M-AM INGRASAT 2 KG.(sotu' facea misto...cica am incurcat curele..era de ingrasat). Era o mixtura de : ceai verde+cicoare+papadie+coada calului..
Inainte consumam ceai de papadie sau urzica si am slabit...
Pa si pusy!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_mihnea spune:

quote:
Originally posted by lz_cecilia

Las' ca eu am fost mai desteapta decat altii: mi-am comandat metoda "gratuita" a Mihaelei Ratatu (vorba carcotasilor), ieftina ca abracul(am dat 1 mil. pe ea)..si surpiza: M-AM INGRASAT 2 KG.(sotu' facea misto...cica am incurcat curele..era de ingrasat). Era o mixtura de : ceai verde+cicoare+papadie+coada calului..
Inainte consumam ceai de papadie sau urzica si am slabit...
Pa si pusy!!



Saraca de tine...

Adriana si Mihnea Stefan (11.11.03)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrienne12 spune:

Fetelor cum beti voi ceaiurile astea? Eu am luat unul numit "Balerina" si dupa prima zi am avut niste crampe de nu puteam sta pe scaun. Dupa asta daca micam ceva si beam ceai iar ma luau crampele. Pe cutia ceaiului scrie ca veti avea crampe numai in primele zile pina se curata organismul de toxine. eu am baut vreo 3 zile si am slabit pt. ca mi-era frica sa maninc ceva din cauza sa nu ma ia crampele. eu cred ca asta e principiul pe care functioneaza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmi spune:

Am renuntat sa beau ceai verde cind am citit ca nu este recomandat hipotensivilor. Tensiunea mea este la pamint si, intr-adevar, cind am baut ceai verde, citeva luni bune, nu m-am simtit foarte bine (ameteli, greata).
Am redus si din dulciuri si grasimi, desi nici inainte nu eram o mare consumatoare din acestea si sper sa vad ceva rezultate.
Ceaiul de papadie are ceva contraindicatii?
Cu drag, Mihaela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lady79 spune:

Eu beau de cateva luni bune ceai antiadipos si ma simt excelent, de slabit nu slabesc daca nu tin si un regim, dar mi-a reglat problema cu si greutatea mea a ramas constanta. Insa, de curand, am auzit cum ca ar fi cancerigen daca il bei prea mult timp. De atunci am mai rarit-o cu bautul si as fi foarte trista daca ar trebui sa renunt definitiv la el. Voi stiti ceva sau ati auzit aceste zvonuri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

quote:
Originally posted by adrienne12

Fetelor cum beti voi ceaiurile astea? Eu am luat unul numit "Balerina" si dupa prima zi am avut niste crampe de nu puteam sta pe scaun. Dupa asta daca micam ceva si beam ceai iar ma luau crampele. Pe cutia ceaiului scrie ca veti avea crampe numai in primele zile pina se curata organismul de toxine. eu am baut vreo 3 zile si am slabit pt. ca mi-era frica sa maninc ceva din cauza sa nu ma ia crampele. eu cred ca asta e principiul pe care functioneaza...



nuuuuuu...crampe ai doar la inceput....fo' 2-3 zile, poate o saptamana....la mine toate ceaiurile de slabit au efect laxativ pentru o perioada dar dupa aia? Sau functioneaza chiar daca nu observ eu?



Oana si Mara 11.08.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara spune:

Cand am tinut cura de slabire (cu efect!!!) am baut si ceai verde antia dipos-chinezesc, in cutie verde, costa 80 de mii aproximativ. Din cand in cand am mai reluat mi-am mai cumparat cate o cutie. Cred ca m-a ajutat. Intr-adevar in primele zile se poate sa nu stii cum sa gasesti mai repede drumul spre baie dar apoi trece. Ideea e sa si bei multe lichide sa nu te deshidratezi-sunt persoane la care alergatul la beie pentru treburi serioase sa se intample de cateva ori pe zi la inceput- si sa nu abuzei. Sa mai faci pauze-nu mai mult de unul pe zi. Am incercat si alte variante dar erau mult prea amare si se recomandau trei cani pe zi-ceea ce ar fi insemnat inchiderea in wc. Abuzul e periculos-am un coleg care de la diaree (bine, l-a tinut mai multe zile si nu era de la ceai, dar oicum era diaree) a facut fisura anala si l-a operat sa-l "repare". Oricum daca e cu voia ta cand vezi ca se ingroasa treaba renunti.

Deci sa revin la ceaiul baut de mine- are gust neutru, am baut o cana pe zi seara, isi face efectul in aprox. 8 ore, si eu consider ca m-a ajutat.

Dara si Darisor http://photos.yahoo.com/dana_birtas

"Oamenii mari nu inteleg nimic, niciodata si este obositor pentru copii sa le tot explice"

Antoine de Saint Exupery - "Micul Print"

Mergi la inceput