Ceaiuri de slabit

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristinutza_ale spune:

mi-as lua si eu niste ceai din asta dar imi e sa nu ma apuce cine stie pe unde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

ceai de urzica vie.eu il beau cu lamaie.

Cristina si Mariuca
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">Povestea nasterii


Mamaia,Iunie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristinutza_ale spune:

ce gust are ceaiul de urzica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

eu am baut ceaiuri de slabit de toate natiile si culorile si in afara de putinul ala de inceput, datorita diurezei si purgatiei eu nu am slabit. pe termen lung nu cred ca e bine sa fortezi organismul, nici macar cu plante...ca si cura de detoxifiere...e ok.dar ca si cura de slabire...la mine n-a dat roade.
M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

quote:
Originally posted by Cristinutza_ale

ce gust are ceaiul de urzica?


Nu e rau la gust(parerea mea)eu adaug si o zaharina si lamaie.Nu e amar deci e acceptabil.

Cristina si Mariuca
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">Povestea nasterii


Mamaia,Iunie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anella spune:

Buna ziua.Eu am o prietena care a slabit destul de mult(vreo 15 kg)si dupa ce am incetat alaptatul am intrebat-o cum.Mi-a spus ca a renuntat la paine,dulciuri,grasimi si ca a baut ceai verde.Am inceput sa beau si eu ceai verde acum vreo doua luni si jumatate si bineinteles am mai renuntat si la alte chestii bunute si am slabit sapte kilograme.In mod sigur a avut si asta un rol.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Dragele mele.
Si eu recomand ceaiul de urzica.Eu am probat mai multe ceaiuri si am avut unele neplaceri, pana cand un medic nutritionist mi-a spus sa beu ceai de urzica, o cana dimineata si una seara.Si nu ma pot plange, ca merge destul de bine, bineinteles cu regim si un pic de sport, si cu multa vointa.
Asa ca vi-l recomand.Nu uita sa ii indulcesti intodeauna cu sacarina,deci renunt total la zahar.Si nici nu este asa rau, mai ales daca este cald.
La inceput ma tine-am de nas, dar acum m-am obisnuit.Nici prea mult nu cred ca este foarte bun.
Deci spor la slabit sa veti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

eu beau ceai de urzica rece,cu gheata, mi se pare chiar bun la gust si m-a ajutat in problema cu tranzitul intestinal
foarte bun este si favisvelt de la favisan, anul trecut am slabit 5 kg fara sa renunt la paine, dulciuri, am baut mai toata vara, insa nu este recomandat celor hipotensivi


http://community.webshots.com/user/cornelianeli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristinutza_ale spune:

hop top si eu iar !mi-am luat si eu ceai verde...parca nu are un gust chiar atat de rau...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enderbaby spune:

Fetelor, stie careva daca ceaiurile astea sunt contraindicate in probleme cu stomacul(ulcer duodenal)? Eu acuma sunt in tratamen dar dupa as incerca si eu un ceai din asta sa scpap de vreo 3 kile dar ma tem sa nu ma ia iar boala de stomac ...

Ai grija ce-ti doresti...

Mergi la inceput