Supa de varza...dezamagire totala!

Supa de varza...dezamagire totala! | Autor: crista

Link direct la acest mesaj

Dragele mele,
Multe dintre voi au reusit sa slabeasca cu aceasta supa magica, insa la mine nu a avut efect!
Dupa o sapt. chinuitoare, n-am reusit sa dau jos decit 2 kg, atit!( si am facut si gimnastica)
Oare secretul consta in prepararea ei, deoarece pe forum am citit ca nu se fierbe decit 10 min,iar in alta parte( parca in revista As), 2 ore. Voi, cele care ati slabit cu " miraculoasa", cum ati preparat-o?
Ati mai aflat si alte diete? Eu sint disperata sa mai dau ceva jos din surplus ptr. ca se apropie botezul fiului meu( pe 1 martie) si nu vreau sa arat ca o balenuta!
Va pup

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

tatal meu s-a ingrasat dupa ce s-a lasat de fumat. si a tot incercat cure de slabit. cica rezultate miraculoase da asta: o cana de zeama de urzici dimineata pe stomacul gol. Si ziua maninca obisnuit.
La tine s-ar putea sa gasesti ceai de urzica in farmacie. Cica n-are gust rau.

päpä

Sä fim senini!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale spune:

Eu am tinut cura cu supa de varza acum vreo 5 ani si a avut rezultate 'miraculoase' intr-adevar, dar .... nu efectiv in timpul curei. In saptamana de cura am slabit si eu abia 2-3 kg, dar am continuat sa slabesc si dupa aia, si in 2 luni, mancand normal (fara excese) am ajuns sa dau jos cele 12 kg care le aveam in plus dupa nastere. Cat despre fiert ... am fiert-o cel putin 2 ore.
A ... si am tinut regimul 'ca la carte', cu prima zi doar supa, a doua rosii sau nu mai stiu ce, etc. Nu doar supa de varza.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Camelia spune:

Eu am slabit cu supa de varza, 3 kg in 4 zile.N-am vrut sa tin mai mult de 4 zile ca deja incepeau sa cam curga hainele de pe mine... As mai vrea sa slabesc 1-2 kg dar nu mai tin cura asa drastica ca am copil de crescut!
Eu n-am fiert supa aia nici 10 min nici 2 ore! Am fiert-o cam o jumate de ora, adica pana ce mi s-a parut mie ca s-au muiat bine legumele.In orice caz, nu mai vreau sa aud de supa de varza pt. o lunga perioada de timp!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Garofitza spune:

quote:
Originally posted by Camelia

Eu am slabit cu supa de varza, 3 kg in 4 zile.N-am vrut sa tin mai mult de 4 zile ca deja incepeau sa cam curga hainele de pe mine... As mai vrea sa slabesc 1-2 kg dar nu mai tin cura asa drastica ca am copil de crescut!
Eu n-am fiert supa aia nici 10 min nici 2 ore! Am fiert-o cam o jumate de ora, adica pana ce mi s-a parut mie ca s-au muiat bine legumele.In orice caz, nu mai vreau sa aud de supa de varza pt. o lunga perioada de timp!



Hi, hi, hi, Camelia! Si eu am slabit la fel, dar nu mai suport mirosul si gustul de varza. Mi-a iesit si pe nas.

Garo

Sanatate, ca-i mai buna ca toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda spune:

hihihi...varzau? bleeeah
io-s la a 3-a saptamana cu una de pauza, da nu mai pot s-o vaz.
adevaru-i ca am slabit si eu in continuare dupa ce am mincat normal (nu porceste) in sapt. aia de pauza...insa mai am vro 7 kile pe care musai tre sa le rezolv
eu o fierb cam o ora jumate pina se fierb bazaconiile alea din ea...si in rest maninc ca la reteta..fructe, legume, fructe plus legume, banane plus lapte degresat, carnie de vaca si orez cu suc de portocale...parca asa-i, nu? cind vine ziua cu carnea si dupa aia orezu parca as fi la chef :))))
bafta

anda & bb edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lori alex spune:

vad ca acesta reteta cam da rezultate. as vrea sa incerc si eu, am vreo 10 kg de pierdut, dar daca alaptez are efecte asupra secretiei si laptelui?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Camelia spune:

Nu se tin diete cand alaptezi! Ai grija! Cu dieta asta (ca si cu multe altele...) te infometezi rau! Lasa dietele pentru cand nu vei mai alapta!

quote:
Originally posted by lori alex

vad ca acesta reteta cam da rezultate. as vrea sa incerc si eu, am vreo 10 kg de pierdut, dar daca alaptez are efecte asupra secretiei si laptelui?


lori&alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Lori,

Eu stiu ca nu ai voie sa faci cure cat alaptezi. Si eu astept sa termin cu alaptatul si sa ajung back in shape...deci spuneti ca e buna ciorba asta de varza??? O s-o testam mai incolo...

Cristina & Yasmine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Am tinut si eu putina cura cu supa de varza si ca si Camelia am dat jos vreo 3 kile-n 4-5 zile.Mie chiar imi placea supa,ca puneam de toate-n ea,dar intr-adevar ti se acreste dupa citeva zile.Reteta pe care o am eu se fierbe 10 minute la foc iute dupa care inca vreo 2 ore la foc mic;supica scade,iese mai deasa si mai gustoasa.Cred ca-i buna de incercat la un surplus de 5-6 kilograme,dar mai multe inseamna mai multe zile de varza,varza si iar varza si...yak!Daca nu-ti plac legumele din ea poti sa bei doar zeama strecurata,ca are acelasi efect.
Succes!

Irina & Veve cea cumintzica foc!

Daca n-am avea atitea defecte,nu ne-ar face atita placere sa le observam pe ale celorlalti (La Rochefoucauld)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dodo spune:

Plzzz, dati-mi si mie din nou reteta de supa de varza. Am tinut-o si eu cu citiva ani in urma dar nu mai stiu ce se vira in oala si cit se fierbe. Saru'mina!

Mergi la inceput