Supa de varza...dezamagire totala!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Camelia spune:

Dodo, dieta cu supa de varza o gasesti pe forumul asta la subiectul "Rezultate cura de slabire":http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=4183


quote:
Originally posted by dodo

Plzzz, dati-mi si mie din nou reteta de supa de varza. Am tinut-o si eu cu citiva ani in urma dar nu mai stiu ce se vira in oala si cit se fierbe. Saru'mina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Reteta mea e aproximativ aceeasi cu cea gasita la linkul de mai sus,dar timpul de fierbere e muuult mai mare si banuiesc ca supa iese mai mincabila..Deci:
-6 cepe
-1 varza
-2 teline sau gulii
-2 ardei grasi
-2 ardei iuti
-800g bulion
-condimente dupa gust
Se toaca legumele marunt si se pun la fiert acoperite cu apa,10' la foc iute si alte 2 ore la foc mic.
Succes!

Irina & Veve cea cumintzica foc!

Daca n-am avea atitea defecte,nu ne-ar face atita placere sa le observam pe ale celorlalti (La Rochefoucauld)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luizax spune:

mai nujtu ce vorbiti voi acia...adica ce vreti...dar mie...sa slabesc 2 kg intro singura saptamana mi se pare superfain!

Luizax - karkotash shef!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaRosu spune:

quote:
Originally posted by Luizax

mai nujtu ce vorbiti voi acia...adica ce vreti...dar mie...sa slabesc 2 kg intro singura saptamana mi se pare superfain!

Luizax - karkotash shef!



Chiar asa...

Dana
And, yes, I am a blonde!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaRosu spune:

Jtitz ce mai voiam io sa zic... ca pentru fetili care au de dat mai multe kile nici nu e de preferat sa slabitu' foarte rapid in timp scurt pen' ca se strica aspectu... am vazt io acu vreo 5 ani o tipa care slabise 35 de kile in 3 luni de zile cu niste prafuri primite de la un admirator din Danemarca... Pai aia arata mai rau ca bunica-mea la 70 de ani. Sani de bagat in kilotz, piele atirninda pe brate, abdomen si coapse... ce mai! najpa de tot... Ea a avut noroc ca tot amorezul din Danemarca i-a trimis si fo doo mii de parai de s-a reparat la estetician... dar io una nu m-as risca... mai bine grasa si pufoasa... ca macar stau kelea si tzatzele la locu' lor!

Dana
And, yes, I am a blonde!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dodo spune:

Eu nu vreau sa dau jos "decit"vreo 20kg. Am avut 60kg cind am plecat din RO acum 2ani-juma' iar dupa nastere m-am "lipit" de 80kg. E drept ca in momentul cind am urcat in avion am spus "ciao" tigarilor, deci o parte a kg. le am si datorita faptului ca m-am lasat de fumat. Saru'mina pentru retete, va tin la curent cu rezultatele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Si eu mai am de dat jos 10 kg. Am avut inca 10 pe deasupra pe care le-am dat jos, dar nu mai pot deloc sa ma descurc in continuare. Voi incerca supa asta de varza si macar 2kg intr-o saptamana tot e bine.
Merci de idee, uitasem de supa asta!

Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luizax spune:

io vreau sa mai slabesc 5-7 kg, uish me luck!

Luizax - karkotash shef!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiVa spune:

Si eu mi-as dori intr-o prima faza sa slabesc vreo 5 kg... nu ma incumet sa spun mai mult, pt. ca nu cred sa-mi permita asa ceva tiroida. Totusi am hotarat ca de maine am sa incep si eu cura aceasta, sper sa am ceva rezultate. Promit sa va anunt care vor fi acestea... (rezultatele:))).

Multumesc de idee/reteta!

angiva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica spune:

Fetelor care a-ti inceput cura cu supa de varza dupa ce a-ti citit ce s-a scris aici, CE REZULTATE AVETI?

Mergi la inceput