Amenajarea apartamentului

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

draga mea si eu merg la titularizare asa ca ti urez bafta.Da mi am schimbat usile le am luat din obor foarte frumoase .Sa stii ca eu puteam sa mi iau pe cineva care cica se pricepe sa amenajeze dar chestii din astea aiuristice cum vor astia sa ti faca n as accepta asa ca noi 2 am umblat am vazut si am stiut ce vrem sa iasa iar cei care au fost la noi fara modestie au ramas placut surprinsi.AI GRIJA LA PROSTIA ASRA DE EXAMEN SI VB

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marci spune:

Cosmina, ia zi-mi si mie ce e cu persoana aia care se pricepe? Se pricepe numai sau asta ii este meseria? Nu ai si tu poze cu ap? Mi le trimiteai pe privat, nu aici.
Bafta la titularizare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

niste usi foarte frumoase si extrem de acceptabile ca pret poti vedea la nordika.ro

Eu mi-am luat din acelea N4 - cu 8 ochiuri de geam - si am dublat luminozitatea holului de la intrare. Ca pret sunt in jur de 400 ron cu tot cu toc, pervaz etc.

pisici si floricele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Daca vrei te pot ajuta eu cu o schita, sa zicem la inceput pt o camera, ca poate nu-ti place stilul meu; am nevoie de toate dimensiunile acesteia, pozitia golurilor de usa, de geam, vrei si design de mobila? Care este stilul tau, culorile preferate, vrei chestii diferite pt fiecare incapere sau vrei ceva unitar? functional, minimalist...?

pisici si floricele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marci spune:

Boticelina, multumesc mult! Ce pacat ca nu esti in Bucuresti! O sa incerc sa apelez la cineva sa ma ajute sa fac schita ap pe calculator,si ti-o trimit pe privat.
Imi plac culorile deschise, nu tipatoare.
Vreau ceva unitar, nu vreau sa obosesc cand trec dintr-o camera in alta. Nu vreau lux, vreau calitate si bun gust.
Iti spun ce mobilier am, pt a-ti da seama ce culori prefer. Canapeaua si fotoliile din sufragerie sunt din imitatie de piele (pt piele nu am avut bani) de culoare galbena. E un galben cald, nu e ceva strident sa-ti ia ochii. Le-am luat de la Elvila. IN sufragerie, in afara de canapele si fotolii, vreau ceva pe care sa pun televizorul, nu ma intereseaza ca spatiu de depozitare. Adica nu vreau sertarase peste sertarase. Ceva micut si elegant, sa aiba o nota de originalitate.Tot in sufragerie va mai fi o masuta micuta, nu vreau din sticla.
Ei.....si acum urmeaza. Nu ma pricep la iluminare, am 2 colturi, de-o parte si de alta a canapelei, si nu stiu cum sa le valorific. Nu vreau sa incarc, dar as putea sa pun ceva care sa fie de efect. Nu ma intereseaza bibelourile, le detest chiar, nu am mileuri si nici nu vreau. Tot in sufragerie mai am 2 tablouri superbe in care predomina un bleo placut. De fapt nu, este un amestec placut de culori (tabloul nu e chici, e de la o prietena a soacrei mele care a avut expozitie in Franta).
Ca sa-ti dai seama asa cam ce prefer, in dormitorul mare as vrea culoarea oului de rata. Am obtinut din greseala culoarea asta la gars si mi-a trebuit ani buni sa-mi dau seama ca ma relaxeaza.
Mobila o vreau din pal, nu cred ca se preteaza una din lemn masiv la o sufragerie de 18 m.p.
Intr-un cuvant, cand intru in ap meu vreau sa simt: caldura, intimitate, veselie si spatiu.
La dormitor am un sifonier cu usi culisante pe tot peretele pana in tavan. As vrea sa-i pun oglinzi. TElevizorul la dormitor va sta pe un suport in perete, nu vreau sa incarc.
Nu stiu ce-ai inteles din ceea ce ti-am spus, nu cred ca am reusit sa fiu coerenta.
IN speranta ca m-am facut inteleasa, astept sugestii in continuare!
Multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Daaa...noi maine plecam in vacanta o saptamana, iar de pe 24 incepem renovatul apartamentului. Sunt ingrozita de ce ne asteapta.
Tras sapa in toata casa, gresie, faianta, parchet, usi schimbate....brrr. Ne mutam cu toii la mama. Intradevar trebuie supervizati mesterii. Nu am auzit pe nimeni sa fie multumiti de vreo echipa. Poate noi vom fi primii .
Eu optez pentru mobila de pal, dar cu finisaje frumoase (canturile rotunde-schimba total aspectul). E mai ieftina si poti sa o inlocuiesti mai usor cand te plictisesti de ea, decat una scumpa.
Mi-am pregatit ceva bani, dar sunt sigura ca vom depasi cu muuuuult bugetul alocat...
Succes!


Codruta &www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)

&

www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI
www.parinticlujeni.ro/" target="_blank">parinti clujeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Marci, astept schita, si apoi o sa incerc sa-ti propun o solutie, avem stiluri destul de apropiate. Deoarece ai atat de multa mobila o sa te rog sa-mi dai si dimensiunile ei si daca se poate pozitionarea lor actuala (mai ales daca nu doresti sa le schimbi pozitia).

Codruta_grg, si eu sunt in plin proces de renovare, si cred ca sunt primul client multumit, chiar incantat, de mesterii din casa, ceea ce va doresc si voua. Sunt singurii mesteri pe care i-am intalnit in viata mea care dupa ce au lucrat au facut curat, inclusiv spalat pe jos. Au lasat mai curat decat era inainte!

Merg ei mai incet, da' n-am nici un stres.



pisici si floricele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marci spune:

Boticelina, multumesc inca o data! TE rog eu, lasa-ma azi, vin de la titularizare si sunt cheauna! Sa vad cum fac sa-ti trimit schita, dar ti-o trimit, nu stiu cand,saptamana viitoare sper.
Te pupic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Boticelina, am trimis vreo 2 mailuri la nordika.ro sa ii intreb daca au distribuitori si in Cluj. Fara raspuns! Poti tu afla?

Codruta &www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)

& Poze noi &

www.euroski.ro" target="_blank">SCOALA SKI
www.parinticlujeni.ro/" target="_blank">parinti clujeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zazzie78 spune:

Am si eu o intrebare, ca s-a mai amintit de spart pereti, cat costa aprobarea pentru asta? Vecinul meu de dedesubt e dement, deci imi trebuie aprobare, s-au mai tot facut reclamatii prin bloc. Cam cat costa toata tarasenia cu aprobarile?

Merci mult

Roxana & Rares Voda

Mergi la inceput