Amenajarea apartamentului

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanna spune:

Si noi avem acelasi stres acum. Sper sa scapam fara aprobari pana la urma, desi avem deja reclamatii si a venit politia de trei ori in trei zile....
Cat costa nu stiu sa iti spun, presupun ca destul, insa stiu sigur ca dureaza mult, vreo 2 luni de zile din cate stiu eu si este destul de complicat!!! Poate reusesti si tu sa eviti, daca nu bafta si nervi de otel!!!

http://indra.designit.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

fetelor,daca vreau sa daram o camara sau debara, nu sunt pereti de rezistenta, imi tb aprobare?

o zi minunata,Mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micalondra spune:

Noi am daramat zidul camarii ca iesea pe hol cu un colt chir langa usa de la intrare in apartament (holul avea forma de L, dar cu linia orizontala foarte scurta; sper ca ai inteles) si nu as fi putut sa ma misc usor cu caruciorul, asa ca am mutat peretele in dreptul usii de la intrare si acum holul e dreptunghi. Am intrebat la o firma de constructii si ne-au spus ca daca nu e zid de rezistenta atunci nu trebuie aprobare... eventual de la vecinii mofturosi ca faci galagie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

quote:
Originally posted by emaaimee

[...] hol si bucatarie vopsite cu vopsea pe pereti,tot tacamul...Dar a iesit f frumo:am dat cu lavabil peste tot(dupa ce am curatat peretii) [...]


Stiu ca a trecut mult timp de la acesta postare si poate emaaimee nu mai intra pe-aici... Sper insa sa am noroc si sa aflu cum a facut dea curatat peretii de vopseaua de ulei?? Astfel incat sa poata da apoi cu vopsea lavabila.

PS Multumesc oricui stie sa-mi spuna, in cazul in care emaaimee nu vede mesajul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

quote:
Originally posted by CristinaT
[...] Stiti cumva daca pentru parchet mai trebuie indreptata podeaua? [...]

Nu stiu daca Cristina a elucidat misterul parchetului (eu abia acum am descoperit subiectul ) dar scriu pentru ca am vazut ca aici se impartasesc si "regretele" pentru greseli facute in necunostinta de cauza.

Cazul meu: in dormitor am pus parchet laminat. Apoi am facut pe comanda un super sifonier, pe un perete intreg, cu usi glisante si cu oglinzi imense pe doua dintre usi.

Mesterul cu sifonierul ne-a zis ca este foarte importanta calitatea oglinzilor pentru ca, la dimensiuni asa mari, ele pot curba usile pe care sunt montate.

Ce regretam - pentru ca n-am stiut si apoi n-am mai putut schimba nimic - inainte de montarea parchetului, sapa (shapa) trebuie foarte bine indreptata si consolidata. Daca nu, patiti ca mine: usile din mijloc, mai grele, s-au inclinat nitel si scartie, pentru ca s-a lasat podeaua, cu parchet cu tot...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jozsaerika spune:

Rozi imi aduc aminte vag la mama acasa cand mesterul i-a pus faianta a curatat vopseaua de ulei cu o lampa cu petrol (???) adik' punea flacara pe vopsea ea se cojea si dadeai cu spaclul.....sper sa va ajute, inf. poti sa ceri si de la mag. de specialitate....succes

mama de ingeras Norbert (07 dec 2003)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

DA, ROZI, tot cu lampa de benzina a curatat si verisoara mea vopseaua in ulei de pe tocul geamurilor, altfel nu se lua cu nimik.

o zi minunata,
Mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

De cand am scris eu mesajele (care nu apareau din cauza de eroare), am citit pe subiectul cu faianta despre DECANOL SUPER de la Policolor, care este un decapant.
Multumesc oricum pt raspunsuri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela73 spune:

Buna! M-am mutat de aproximativ 1 an in noul apartament si nu am amenajat nimic de atunci. Daca poate cineva sa-mi recomande un designer de interioare (pe PM va rog mult pentru ca nu stiu daca voi mai gasi subiectul )as fi profund recunoscatoare. Nu cred ca ne vom descurca singuri. Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora56 spune:

Fetelor ,poate imi da cineva idei cum pot sa amenajez o baie mica (de apartament cu 2 camere),ca pe siteuri gasasc numai modele pentru bai mari .Poate pune cineva si poze ca sa am o idee de combinatie faianta si gresie .Doresc sa -mi amenajez baia pana la pasti si nu stiu ca combinatii sa fac .

poze1
poza2

Mergi la inceput