Cum sa scap de matreata?

Cum sa scap de matreata? | Autor: Melaroxy

Link direct la acest mesaj

Am o matreata mama, mama!!Cum scap de ea? Ce sampon sa folosesc? M-am spalat cu Head&Shoulders, Pantene, si tot am.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Greu, sa stii. Si eu am probleme. Am folosit o gramada de sampoane scumpe, prescrise de medic, dar unele au avut efect pe termen limitat, altele de loc, altele parca mai rau mi-au facut. Asa ca n-as putea sa-ti recomand ceva. Am mai intrebat pe forum daca Gerovitalul are vreun sampon dar nu am aflat nimic. Poate cu acesta ocazie aflam ceva. Problema este ca nu cred ca exista o solutie universal valabila... Tata foloseste Nizoral si e multumit, mie insa mai rau mi-a facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi-pis spune:

Nizoral e bun intr-adevar, dar e foarte puternic si mie mi-a stricat parul. In schimb samponul antimatreata de la Vichy mi s-a parut foarte bun. Acum ca am scapat de matreata inca il mai folosesc cam o data pe luna, preventiv. Oricum, Vichy are 2 tiputi de sampon antimatreata, unul pt matreata uscata (cea care cade pe umeri, ca la barbati) - www.escentual.co.uk/vichy/body_care/dercos01.html" target="_blank">aici - si unul pt matreata grasa (ramane la baza firului de par)-www.escentual.co.uk/vichy/body_care/dercos02.html" target="_blank">aici. Eu l-am folosit pe cel din urma. Tu poti sa intrebi farmacistul care dintre ele ti se potriveste mai bine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

E, pai pe asta nu l-am incercat.
Poate il incerc, merci pisi-pis.
Alte pareri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Samy spune:

Nizoral a folosit si sotul meu, dar daca intrerupe ii apare din nou. Ai putea incerca Sapun vegetal (lichid) de la Hofigal. Deocamdata ne impacam bine cu el, cu toate ca are un miros tare ciudat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Nizoral am folosit si eu,la inceput a fost bun,apoi insa am luat alt tub si mai rau faceam matreata.Am luat si T-Gel..si nu-i bun deloc.Mai rau imi face matreata si mai costa si-o groaza de bani.Imi zisese cea de la farmacie sa-mi iau nu stiu ce tratament..dar era peste 500mii si n-aveam atatia bani.In rest am incercat si eu cu de toate..insa trebuie gasita cauza si tratata ca sa previi efectul.Eu n-am gasit-o,mi s-a spus ca poate din cauza ca ma stresez prea mult..
Acum nu stiu..cert e ca am folosit o groaza de produse,am dat o groaza de bani..si n-am scapat de ea decat pt un anumit interval de timp,dupa care mi-a reaparut iar.Singurul care m-a scapat de ea pt un interval de timp a fost Nizoralul,insa restul parca mai rau mi-au facut.
Pupici cu lipici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Nizoralul e foarte bun, dar din pacate nu cel cumparat in Romania ...

Leoaicele Daria & Giulia (16.08.2004.)
"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"
http://community.webshots.com/user/giulia16

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana0204 spune:

Eu in tara scapam de matreata cu sampon Nizoral (si din tara si din USA trimis) si fara sa revina dupa ce intreupeam...pentru ca depistam ce mi-a cauzat-de obicei samponul si nu il mai foloseam. In SUA am scapat de un puisor de matreata cu samponul de la Neutrogena T/GEL - sampon terapeutic/tratament intensiv pentru matreata.

Oana D

http://community.webshots.com/album/205792726GbMnHz?421

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Eu am folosit samponul L'oreal antimatreata.

Anca siBianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebestrumfitza spune:

eu am folosit nizoral, acum vreo 3 ani, si mi s-a parut foarte bun......nu am mai avut de-atunci....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melaroxy spune:

Multumesc fetelor! O sa-mi cumpar Nizoral.

Mergi la inceput