Cum sa scap de matreata?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SIMONABB spune:

sampoanele Pantene, Head&... n-aunici un efect, ba din contra parca si mai tare fac matreaza. Un sampon bun antimatreata costa de la 200.000 lei in sus.
Daca Nizoral nu da roade, exista o marca DuCray mult mai specializata (matreaza grasa, uscata etc), se gaseste doar in farmacii. Cum spuneam costa mult, dar cel putin are efect de durata.



http://community.webshots.com/user/simonabb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Pantene nu l-am suportat niciodata. Head&..am folosit mult timp dar acum nu imi mai place nici asta.
De asta vara noi folosim Garnier Fructis si mi se pare foarte bun iar sotul meu (care era teroare) nu mai are matreata.

Alexandra


Cristina, viitoare mamica de ghemotoc mic-mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Cu Garnier Fructis ma impac si eu relativ bine, nu mai am asa multa matreata, dar tot am. Cel de la DuCray mi l-a prescris doctorul si a avut efect doar cateva luni, apoi a aparut iar.
Acum am cumparat un sampon de la Gerovital, ca un tub de crema arata, alb cu scris albastru parca (48.000 lei la CORA). Sa vedem ce rezultate are. M-am spalat cu el aseara si parul arata bine deocamdata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melaroxy spune:

Eu am zis ca incerc Nizoralul sampon. Exista si balsam? sau sa folosesc masca pt par?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smillaraaq spune:

Eu cu Garnier Fructis am facut coji pe pielea capului

Iar Nizoralul e super eficient, dar imi face parul ca funia, super super aspru. Si daca dau cu balsam apare la loc matreata.

Ma impac bine cu head & shoulders mentol, da' numai anumite flacoane ... cum le nimeresc.

In general astea scumpe si eficiente aspresc parul, din pacate. La fel am patit si cu Vichy.

Asa ca nu stiu ce sa fac.

Ma scutur pe umeri si tac ...



www.terrapininc.com/Dental/Smile%20Crocodile.jpg" target="_blank">Smilla crocodila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

Inainte de a renunta la gasirea unui tratament eficace incercati si sapunul moale de la Hofigal.

Cristina, Christian si bebe Alexia Maria

http://community.webshots.com/user/lastusedpixel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonan spune:

Ajutoooor!Sunt disperata, nu mai stiu cu ce sa imi dau in cap. Am incercat cu toate tipurile de sampoane antimatreata, fara nici un rezultat. In cele din urma am ajuns si la dermatolog, care mi-a dat la inceput Foltene, apoi Kertinol S de la Dulcray si apoi Blue Cap. Si tot degeaba. Acum incerc cu ceaiuri de plante, poate-poate. Stie cineva totusi daca exista ceva anlize pentru chestia asta pentru ca doctorita, dupa ce s-a uitat in capul meu mi-a spus: hai saincercam cu asta si apoi cu cealalta si tot asa, numai ca sampoanele astea costa o caruta de bani si ma gandesc ca poate exista ceva teste si sa nu mai merg pe bajbaite. Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinutza spune:

Eu am gasit balsam antimatreata de la Herbagen si e chiar bun pt ca eu nu pot fara sa folosesc balsam. Incercati-l.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mispas007@yahoo.com spune:

Eu am scapat de matreata cu Wella antimatreata. Inainte incercasem tot felul de sampoane, dar asta e fost eficient cu adevarat!

Madalina cea far'de matreata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns energy spune:

ce am observat din proprie experienta este ca odata ce te intelegi bine cu un sampon, nu-l mai schimbi frate nici in ruptul capului. De 7 ani nu am schimbat marca si nu am avut probleme pana nu am incercat altceva si am patzit-o rau. am revenit si in 2 luni s-a rezolvat.

"Copiii au mai multa nevoie de modele decat de critici"


Mergi la inceput