Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Parintii intreaba, parintii raspund!

Unde petrecem la 10 ani ?

Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 2

geniest
geniest

2017 Mesaje

Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Visiteaza pagina lui geniest Adauga semn de carte la mesaj Trimite geniest un Mesaj Privat  Reply with Quote

Unde petrecem la 10 ani ?

Buna !

am postat si in alta parte si n-am fost bagata-n seama, asa ca intreb si aici unde intra parinti multi.

Asadar, petrecere la 10 ani, in curand. Unde in Bucuresti? Locatie, tematica, distractie ???

Multumiri anticipate !

(0 aproba) (0 dezaproba) |

lavi02

10630 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite lavi02 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Unii colegi de-ai fetei mele au facut pe la Lasertag, la Semanatoarea. Noi si altii am facut la Mayateka. Altii au mai facut la Unirea la etajul 4, la bowling si/sau jocuri.

Mai sunt si alte cluburi de petreceri de copii mai mari, mai este unul langa Pizza Hut de pe Mosilor dar nu mai stiu cum se numeste.

Din pacate pretul nu e prea mic, ajungi la 2000 RON imediat. (spatiu + distractie + mancare + tort). Mancare - la noi in clasa se practica comandatul de pizza.
Mergi la inceput

Lali

3859 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Lali un Mesaj Privat  Reply with Quote
O alta idee e sa ii duci la film. Exista cinematografe care organizeaza petrecere+film. Noi am facut la Grand Cinema.

Mergi la inceput
anya
anya

5168 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite anya un Mesaj Privat  Reply with Quote
Daca petrecerea e in perioada calda se poate alege cataratul in copaci la Cernica. La noi, marea majoritate vor Lasertag ori la Semapark, ori la CityMall. Mai exista unul la Apimondia (Stalingrad). Astea 3 le-am incercat noi( si inca unul pe la Iuliu Maniu - de care nu stiu nimic).
Am mai auzit de party-uri pe la piscine.

Anya
Mergi la inceput
geniest
geniest

2017 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui geniest Adauga semn de carte la raspuns Trimite geniest un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui Lali

O alta idee e sa ii duci la film. Exista cinematografe care organizeaza petrecere+film. Noi am facut la Grand Cinema.

Imi place ideea asta foarte mult, insa nu in zona Baneasa. Noi suntem in sectorul 6 si m-ar fi avantajat ceva mai aproape. Oricum o sa intreb la mall-urile din sectoarele apropiate noua.

Editat de - geniest on 17/04/2013 09:56:35
Mergi la inceput

Lali

3859 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Lali un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui geniest

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Imi place ideea asta foarte mult, insa nu in zona Baneasa. Noi suntem in sectorul 6 si m-ar fi avantajat ceva mai aproape. Oricum o sa intreb la mall-urile din sectoarele apropiate noua.

Intreaba, nu cred ca e singulara ideea, noua ne-a venit manusa zona. La noi a fost tare dragut si inedit pentru copii. Nu-ti spun ca in afara de petrecerea propriu-zisa si-au furat popcornul unul altuia pe intuneric in timpul filmului si a iesit o distractie mama, mama...

Edit: Orice ati alege, distractie frumoasa va doresc!

Editat de - Lali on 17/04/2013 10:20:40
Mergi la inceput

Mickyyy

4925 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Mickyyy  Trimite mesaj yahoo luiMickyyy Adauga semn de carte la raspuns Trimite Mickyyy un Mesaj Privat  Reply with Quote
Noi am facut acum 3 saptamani ziua de nastere (9 ani) la pizzerie, mai exact www.dominos-pizza.ro/petrecere-copii.php" target="_blank">aici.
Distractia a fost sub 500 de lei (ma rog, 480 parca ), cu tot ce-au consumat parintii, dar au venit ce-i drept putini copii (au fost 9 cu tot cu sarbatorita). Fara tort si sampanie, care nu erau incluse in pret.
Sunt la munca si nu pot pune poze, dar cred ca am urcat cateva pe net www.dropshots.com/mickyyy" target="_blank">aici. Daca vrei detalii, intreaba si-ti povestesc.

Nu faceti aceeasi greseala de doua ori, sunt atat de multe greseli noi de facut!

Editat de - Mickyyy on 17/04/2013 10:29:27
Mergi la inceput

ingridnen

3207 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ingridnen un Mesaj Privat  Reply with Quote
Grozava idee, Mickky, iau si eu in considerare pentru la anu ' !
Asa mai vii de-acasa pret rezonabil !

Ingrid si Cristi 10 ani
Mergi la inceput
anya
anya

5168 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite anya un Mesaj Privat  Reply with Quote
Ideea cu facut pizza e tare, doar ce ar merge, zic eu, la copii mai mici 7-8 ani. La 10 ... Ma uit la ce fitze au fetele de la al meu. Ce rochii isi cata pe net pt petrecerea de sfarsit de an. La zilele de nastere incep sa se coafeze.. si la baieti am vazut gel, creste... Nu-i imaginez cu mainile in aluat. Depinde de grupul de copii...

Anya
Mergi la inceput
ramonaa
ramonaa

402 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiramonaa Adauga semn de carte la raspuns Trimite ramonaa un Mesaj Privat  Reply with Quote
Frumoase locatii si idei superbe! Ce greu este in provincie cu organizarea zilelor de nastere...si pretul...of, of!

Ramona si trei comori, Robert, Larisa si Iris
Mergi la inceput
Naty
Naty

3608 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Naty un Mesaj Privat  Reply with Quote
Ioana s-a hotarat ca isi va face petrecerea de 9 ani, in octombrie la AFI la patinoar. A fost acolo la o petrecere si s-au distrat extraordinar. Dar asta merge numai daca stie sa patineze si ii place.

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

Asa a venit pe lume Ioana

Si asa Nadia

Mergi la inceput
Pag. din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate - 20 | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com