Bani lipsa pe card!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

Noua cu BCR-ul ni s-a intamplat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Eu n-am intzeles de ce tzi-a rezolvat Raiffaisen Romania tzie problema,odata ce contul si cardul apartzin unei banci din strainatate?




Citat:
citat din mesajul lui Happiness_4_us

sun la Raiffeisen, ca era pos de la ei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

O prietena s-a trezit cu 2500 lei in cont, in plus. Ai ei au ramas, nu a sesizat nimeni. Pana atunci nu credeam ca exista erori, de atunci ma uit mai atent. Daca la unii apar bani in plus, sigur exista si variante cu bani in minus

Tot de Raiffeisen e vorba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui rall

O prietena s-a trezit cu 2500 lei in cont, in plus. Ai ei au ramas, nu a sesizat nimeni.

Tot de Raiffeisen e vorba.

Naspa treaba. Mai ales ca vin sarbatorile. De Raiffeisen e vorba? Ia sa studiez problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

la BCR am patit si eu!

Dar nu era greseala..ii cheltuisem eu fara sa stiu!
Ideea era ca extrasul cuprindea DOAR tranzactiile deja decontate de banca , nu si cele in asteptare.

Practic platesti la magazin , banii dispar de pe "bancomat" dar extrasul le contine doar cand banca la al carui pos ai platit isi cere banii! Si are 15 sau 30 de zile sa faca asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui mianna

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Eu n-am intzeles de ce tzi-a rezolvat Raiffaisen Romania tzie problema,odata ce contul si cardul apartzin unei banci din strainatate?




Citat:
citat din mesajul lui Happiness_4_us

sun la Raiffeisen, ca era pos de la ei



Asculta, priveste si taci!...
Din brate fa-ti aripi de fier
Si zboara cu ele spre cer!...





Eu mentzin intrebarea pentru Happiness... ca nu intzeleg ce inseamna pos...si deci nu-mi pot explica legatura.

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Si ca o completare(de asta ma intereseaza raspunsul lui Happiness)eu in Romania pot plati doar cu VISA sau Mastercard,in niciun caz cu Ec karte(cardul d econt curent cred ca se traduce),iar cu cele doua doar in anumite unitazi,pentru ca de multe ori au afisat ca primesc plata cu cele doua carduri...realitatea e alat insa!

Efectiv din cont s eia dupa citeva zile sau saptamini...de asta nu pricep cum a procedat ea.

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

si eu am avut aceeasi problema cu BCR. din eroarea pos-ului mi-au retinut suma de doua ori. am rezolvat a doua zi cu 4 discutii la telefon de juma de ora, amenintari cu protectia consumatorului, schimbarea bancii :)). verifica sa nu fie in asteptare suma, banii se blocheaza cand faci tranzactia, nu ii retrag imediat, si nu mai apar cand interoghezi soldul la bancomat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Si ca o completare(de asta ma intereseaza raspunsul lui Happiness)eu in Romania pot plati doar cu VISA sau Mastercard,in niciun caz cu Ec karte(cardul d econt curent cred ca se traduce),iar cu cele doua doar in anumite unitazi,pentru ca de multe ori au afisat ca primesc plata cu cele doua carduri...realitatea e alat insa!

Efectiv din cont s eia dupa citeva zile sau saptamini...de asta nu pricep cum a procedat ea.

Dana


Eu am patit asa la Conrad in Hanovra, acu' vreo 2 saptamani. Nu am putut plati cu cardul meu Visa (cica e card de credit - ma rog, ala chiar nu era de credit ca as fi stiut si eu asta), m-au trimis sa scot cash sa vin sa platesc.
M-au uimit, nu ma asteptam...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui rall

O prietena s-a trezit cu 2500 lei in cont, in plus. Ai ei au ramas, nu a sesizat nimeni. Pana atunci nu credeam ca exista erori, de atunci ma uit mai atent. Daca la unii apar bani in plus, sigur exista si variante cu bani in minus

Tot de Raiffeisen e vorba.


e interesant de vazut cum au ajuns banii in cont, pe ce fel de tranzactie (intr-un istoric al tranzactiilor poate ca ar putea sa se lamureasca cumva)

Oricum, e foarte bun subiectul acesta, eu extrem de rar imi verific lista tranzactiilor din cont, nici chitantele nu pastrez...

Mergi la inceput