FIV cu Dr. Dragos Albu 70

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Annika multumesc.

Liza desi la ultima eco facuta vineri apareau 3-4 foliculi, la punctie au rezultat 5 oovocite var Dr Albu cand tocmai ma trezisem deci posibil sa nu fi auzit eu bine) sau 6 ovocite(var asistentei care fusese in sala). Eu ma rog la DD sa se prinda un embrionas, restul sunt doar cifre.
Sa stiti ca sufletelul meu v-a simtit pe toate foarte aproape de el si va multumeste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arabella34 spune:

Ella,bafta,ai dreptate,sa ai un embrionas lipicios ca restul sunt cifre...mortala poza de la avatar
fetele
Arabella,36 ani,sper viitoare mami de 2prin Fiv 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_b spune:

EllaE tinem pumnii sa iasa cat mai multi puiuti! Annika, tu ce mai faci? Esti bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELLAMIA31 spune:

EllaE: Tinem pumnii sa rezulte embrionasi de calitate si lipiciosi apoi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Arabella, Ada, EllaMia . Asa sa fie cum spuneti voi. Imi plac dorintele voastre si sa fie unul, da'lipicios tare.

Am scris mai in amanunt plimbarica mea de ieri, tocmai pentru a le da curaj fetelor care urmeaza sa treaca prin aceasta procedura si sa stie ca au toate motivele sa fie relaxate. Dupa cum spunea si asistenta in afara de intepatura acului de la branula nici o alta durere nu o sa mai simtiti. Eu una nici nu mi-am dat seama cand m-a luat somnul si cand m-am trezit pentru ca ei vorbeau cu mine (probabil sa vada daca m-am trezit ok) si eu i-am intrebat daca mai dureaza mult pana incep ... cand ei deja isi terminasera treaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Ella,pupam fata curajoasa si asteptam vesti de la embrionasi!
Cate un pup si o floricica pt fiecare doamna speciala


Mamica de Maria Irinuca(20.06.2011)
Ambele MTHFR heterozigote, o sarcina obtinuta natural in martie 2012 oprita in evolutie la 9 sapt.
Uneori oamenii trebuie sa planga ca sa isi faca loc in inima pentru bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Citat:
citat din mesajul lui aristica

lumi uite c-am inceput sa postez si-am uitat de ce intrasem: mai-mai, incep sa imbatranesc Ador poza fiica-ti! Dupa sarcina oprita in evolutie, te-ai gandit ce mai faci?

Eram aievea, printre ingeri, cand I-am cerut Bunului iubirea parentala. Mi-a oferit viata in bratele parintilor. Eram pierduta printre oameni, cand am ridicat privirea si I-am cerut Bunului dragostea arzatoarea. Mi-a oferit sotul. Sunt aidoma voua, ratacind printre doctori. Ridic privirea si-I cer Bunului daruirea completa neasemuita. Iti multumesc, Bunul meu!



Ari,sar"na mult...
M-am gandit,m-am razgandit...in primavara voi pune si cei doi puiuti care ii mai am la frigi si sper ca macar unul din ei sa devina partener de joaca pt Irinuca
Iar daca nu reusesc cu cei congelati,probabil ca prin toamna voi mai incerca un fiv
Saptamana trecuta m-am gandit intens la tine si la Maria, Sami,Elenush,Lili ,Morareza,pt ca am ajuns prin Buc cu pitica la revizia de un an si jumatate aproape...mi-e dor de voi fetelor!


Mamica de Maria Irinuca(20.06.2011)
Ambele MTHFR heterozigote, o sarcina obtinuta natural in martie 2012 oprita in evolutie la 9 sapt.
Uneori oamenii trebuie sa planga ca sa isi faca loc in inima pentru bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xoxojojo spune:

Ella, ai avut dureri dupa punctie, cum te-ai simtit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marystrumf12 spune:

Fetelor la cate zile de la embrion transfer ar trebui sa vina rusii, mai am cateva zile pana la beta si ma doare spatele ingrozitor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elbereth spune:

Citat:
citat din mesajul lui marystrumf12

Fetelor la cate zile de la embrion transfer ar trebui sa vina rusii, mai am cateva zile pana la beta si ma doare spatele ingrozitor.


Pai.. n-ar trebui sa mai vina deloc
Nu te lua dupa simptome. Stai cumintica acolo si asteapta beta (poti sa faci analiza in ziua 10 dupa ET).




-----------------------------------------------------------------------
eu: MTHFR C677T homozigot, tiroidita autoimuna cu hipotiroidism subclinic; sotul: OATS severa (aproape de azoospermie), infertilitate masculina inexplicabila (cu toate analizele - genetice, hormonale, bacteriologice - perfect normale)
FIV1 2012 Medlife nereusit

Mergi la inceput