FIV cu Dr. Dragos Albu 70

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

(XOJO)*2 nu pot sa spun ca am avut dureri. Doar niste intepaturi foarte mici cand ma incapatanam sa ma tot aplec sa iau lucruri de jos. Dar altfel nici o durere. Si fac o comparatie cu primul meu FIV unde sincer cred ca au folosit niste ustensile mult mai groase - unde atunci chiar si dupa ET mai simteam durerile de la punctie (ma deranja orice denivelare si cand mergeam cu masina), acum in schimb e totul ok.
Oricum la inceput, pe langa NaCl iti baga in branula si algocalmin si ketofen ~ceva asemanator, deci durerile departe de a le simti, decat daca te stii fff sensibila. Imediat ce pleci de-acolo iei si un flamexin care are rol antiinflamator, deci iti ia si acesta din durere. Eu ieri la cateva ore dupa punctie m-am plimbat pe Lipscani, apoi spre seara am fost la un restaurant unde a trebuit sa urc/cobor multe scari si n-am avut probleme, de parca ar fi fost o zi normala.
Inca ceva - eu le-am spus lor ca dupa orice anestezie dau la ratuste, si daca au vreun antidot sa-l foloseasca. Si imediat au pregatit sa-mi bage ceva in branula - ziceau ca o injecteaza spre sfarsitul procedurii. Ideea este ca m-am dus acasa cu foame de lup si am mancat fara probleme. La fel si seara la restaurant n-am mai avut senzatii neplacute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annika spune:

am fost la dr.White. Am intors problema pe toate fetele si a ramas ca mai facem o incercare la anu' incepand cu ianuarie. Mi-a dat sa fac atat eu cat si dragul sotior cariotip-ul. Aveti idee daca se face la MDL si cat costa?

Edit: Am gasit... erau camuflate "Analiza cromozomilor din sange periferic" - 360 lei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marystrumf12 spune:

EllaE, nici eu nu am avut nici un fel de durere pana in ziua a 9 de la embriontransfer, dar vad ca nici rusi nu au venit sper sa fie okCati embrioni ai obtinut te-au sunat sa-ti spuna? Mult succes la Et sa fie un lipicios.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

EllaE Felicitari pt recolta ! NU am apucat sa intru mai repede, dar eram cinvinsa ca totul a decurs bine. Ai aflat cum stati cum embrionasii ?
xoxojojo Pe mine la primul FIV (4 foli) m-a durut putin burta ca la o ovulatie mai "puternica". Cand am ajuns acasa am dat la rate. La al 2-lea (1 foli) nu am avut nimic. La la 3-lea, pt ca toti anestezistii erau ocupati, am facut punctia fara anestezie. Cred ca doar a pulverizat ceva local. Am avut 2 foliculi si vreau sa va zic ca e floare la ureche. E ca la o recoltare de secretii, doar ca dureaza ceva mai mult. Acum depinde si de pacienta, daca eram genul fricos, care sa se miste sau mai stiu eu ce, nu imi facea "live"
fug ca am mancarea pe foc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Sami,un pup dulce si o imbratisare calda iti trimitem...ne gandim la tine!


Mamica de Maria Irinuca(20.06.2011)
Ambele MTHFR heterozigote, o sarcina obtinuta natural in martie 2012 oprita in evolutie la 9 sapt.
Uneori oamenii trebuie sa planga ca sa isi faca loc in inima pentru bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower29 spune:

Marystrumf, eu am azis asta ca sa fii sigura cand vezi rezultatul, ca altfel daca faci mai devreme si nu iese pozitiv tot mai faci si tot mai speri pana in ziua 14. Si eu prima data l-am facut la 10 zile, acum am o zi de la embriotransfer si iau totul foarte normal, nu ma grabesc sa aflu rezultatul. Acum fiecare o ia cum vrea. Testul de sarcina poti sa-l faci totdupa 10-12 zile, dar iar nu poti fi sigura. Eu sper sa fie totul bine si puiutii tai sa te intampine cun beta foarte mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marystrumf12 spune:

Flower, ai dreptate m-am hotarat nu mai fac nici un test si ma incarc cu rabdare sa astept pana luni cand va fi ziua cea mare. Mult succes si embrionasi tai sa fie lipiciosi si te asteptam peste 14 zile cu vesti bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rebecca23 spune:

Buna seara fetelor.Ma tot intrebam cum poate Arabella34 sa se chinuie atat ca sa faca Fiv, cand ea are copii acasa... Eu una nu o inteleg...o mai fi cineva cu copii acasa si sa se chinuie sa faca Fiv?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

buna dimineata fetelor!
vroiam sa va spun doar ca va urmaresc in continuare zilnic (ellae te asteptam cu vestea cea mare ) chiar daca nu am mai scris (nu trec inca prin aceeasi experienta... dar ma pregatesc, cel putin sufleteste, de asta am si intrat in grupul vostru ...si nici nu am avut prea multe de impartasit, prima luna dupa laparo nu a fost cu succes...natural, dar nu pot sa zic ca ma surprinde, stiam ca sansele sunt mici...a fost a 21a oara de "nici luna asta....poate luna viitoare....")

rebecca23, nu te supara, dar interventia ta mi se pare cam la nelocul ei......



---------------------------------------------
32 ani, nici o sarcina in 2 ani, endometrioza, laparoscopie in oct 2012 pt clipsarea unei trompe (hidrosalpinx)
dar in 2013 voi fi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xoxojojo spune:

Multumesc Ella pt raspuns; astazi am si eu punctia...sper sa fie totul bine.

Mergi la inceput