FIV cu Dr. Dragos Albu 70

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Annika spune:

xoxojojo, bafta multa.... tinem pumnii.
rebecca23, fiecare isi cunoaste problemele si optiunile pe care le are pentru a-si indeplini dorintele. Nu cred ca acest forum este facut pentru a critica... ci mai mult pentru a sprijini si a fi de folos. Daca cineva are 1, 2 sau 5 copii acasa si are puterea fizica, morala si financiara pentru alti copii dar nu mai poate ramane natural si opteaza pentru IA sau FIV este optiunea acelei persoane si eu personal ii doresc sa-si indeplineasca dorinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeys spune:

Rebeca,

Arabella, din pacate, (din cate retin eu) nu are copii.
Chiar si asa, orice are dreptul la fericire si daca pentru a fi fericit inseamna sa mai ai un copil (iar daca nu reusesti natural), nu e nicio crima daca faci FIV.
Avem chiar la acest topic cel putin un exemplu demn de urmat: Mirela2.

Lumi, Qiao, Maria, Aristica, Rica si toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:



Hey domnite scumpe

EllaE tinem pumnii

Annika

toate fetele care sunt in focuri .

Doresc daca se poate sa ma scoate-ti de la "in focuri"pentru ca nu mai sunt din pacate ,poate de la anul .Marti merg la dr.White sa vorbim .

Va doresc o zi frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cri_cri_cri spune:

hello mamici si viitoare mamici!

ellae ce mai faci fata draga? ai facut transferul? sa stii ca iti tin pumnii!!!


crystyne, imi pare rau ca nu a reusit fiv-ul , chiar ma gandeam ca stai ascunsa ca sa ne dai vestea cea mare dupa teste, eco etc. daca te pot ajuta cu ceva, sunt aici. iti doresc ca asta sa fie ultima dezamagire prin care treci si sa incepi anul ce vine cu un sir luuuuuung de reusite.

despre mine....ce sa spun.... stau ca pe ace, parca am un arici lipit de f*nd. am facut punctia miercuri, 5 ovocite din 6 foliculi. a fost mai cu peripetii, am avut o "usoara" sangerare (se pare ca a fost din cauza faptului ca am luat aspenter in loc de clexane) in final, pt ca nu se oprea de nicio culoare (pierdusem vreo 300ml) m-au adormit la loc si mr. A m-a cusut. productia consta in 4 "urmasi" care deocamdata sunt cumintzei si isi vad de treaba lor. maine e transferul. si am emotii. mari. foarte mari.

fetele!


-------------------------------------------------
hidrosalpinx bilateral, laparoscopie, 2 IUI-uri nereusite
FIV 1 nereusit, laparoscopie(salpingostomie stanga), urmeaza FIV 2 :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elbereth spune:

Crystyne Sa dea Domnul ca la anul sa fie bine! Te imbratisez.

Cri felicitari pentru cei 4! Deci te pregatesti de 2 ture de gemeni, din cate vad

EllaE ne gandim la tine! Hai cu vesti bune despre embrioni si transfer!

xoxojojo bafta multa!

Cate un pupic pentru toate "fetele albe"




-----------------------------------------------------------------------
eu: MTHFR C677T homozigot, tiroidita autoimuna cu hipotiroidism subclinic; sotul: OATS severa (aproape de azoospermie), infertilitate masculina inexplicabila (cu toate analizele - genetice, hormonale, bacteriologice - perfect normale)
FIV1 2012 Medlife nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Cry iti tin pumni strinsi ,sa ai 2 linute la final !
Despre mine nu am noutati sa va dau sunt in asteptare inca ...astept fondurile ,daca nu in ianuarie sper sa ma apuc si eu de un alt fiv ,dar trebuie sa tina si vremea cu mine ,sa ma pot deplasa la Bucuresti ,daca nu amin pina cind se va putea circula !
Fetele am o dilema ,am o prietena care a facut fiv la Tutunaru ,a obtinut 9 embrioni ,a facut si o hiperstimulare ....2 ia transferat ,fiv nereusit ,ea este ok dpdv.medical,la sot sunt probleme ,si acum tutunaru vrea sa ii decongeleze 3 si sa ii recolteze si ce o avea luna asta pe natural si apoi sa ii bage pe toti ..........precizez ca ea doar ce a aflat ca nu ia reusit ,ia venit ciclul ,este ok asa fara intrerupere de nici macar un ciclu,sa faca un alt fiv?A-ti intilnit astfel de cazuri sa faca si cu congelati si cu cei recoltati in luna respectiva ,fara stimulare ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Cri*3 draga mea .i-ti tin pumnii pentru maine si sa ne dai vesti bune peste 2 saptamani.Doamne ajuta sa fie bine la toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Elbereth sa ne ajute Doamne Doamne la toate sa ne indeplinim visul de a deveni mame,ca tare greu i-mi este sa vad copilasi ,nu mai suport sa ma uit nici la reclame cu copii.

Tu ce faci ?Mai incepi o noua procedura?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elbereth spune:

Crystyne eu deocamdata trec printr-o perioada de balans: cad, ma ridic, cad din nou, ma ridic iarasi.. (majoritatea dintre voi stiti cum e ). Initial hotarasem ca vom face o noua procedura la inceputul anului vitor, dar sunt tare nehotarata si ingrozita de posibilitatea unui nou esec (care la noi ar insemna sa incheiem o etapa si sa trecem la donator, iar eu nu sunt pregatita psihic pentru asa ceva ). Asa ca deocamdata incerc sa ma echilibrez cumva si sa-mi fac curaj sa iau o decizie. Voi vedea...




-----------------------------------------------------------------------
eu: MTHFR C677T homozigot, tiroidita autoimuna cu hipotiroidism subclinic; sotul: OATS severa (aproape de azoospermie), infertilitate masculina inexplicabila (cu toate analizele - genetice, hormonale, bacteriologice - perfect normale)
FIV1 2012 Medlife nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elbereth spune:

Angelica pe mine nu faptul ca Tutunaru i-a propus un nou ET imediat dupa FIV ma ingrijoreaza cel mai tare (desi nici asta nu mi se pare OK), ci faptul ca prietena ta a avut hiperstimulare, iar organismul ei nu a avut timp sa se refaca in timp atat de scurt! Asta chiar mi se pare o nebunie/inconstienta din partea medicului!
Despre ET cu combinatii de embrioni fresh si congelati am mai auzit (e drept, nu in Romania ), dar da, se poate!





-----------------------------------------------------------------------
eu: MTHFR C677T homozigot, tiroidita autoimuna cu hipotiroidism subclinic; sotul: OATS severa (aproape de azoospermie), infertilitate masculina inexplicabila (cu toate analizele - genetice, hormonale, bacteriologice - perfect normale)
FIV1 2012 Medlife nereusit

Mergi la inceput