Copil problema, parinti indiferenti(2)

Copil problema, parinti indiferenti(2) | Autor: Victoria_mami

Link direct la acest mesaj

<<<Topic precedent



Citat:
citat din mesajul lui Fomalhauti

Complet off-topic, dar nu ma pot abtine:

Desiree, de ce ne rogi sa votam poza X?



L-am scos.

_____________________________________________
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Gaby, ai anuntat pe cineva? Se intampla ceva, care sa schimbe situatia?

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA


http://www.facebook.com/pages/Acute-Lymphoblastic-Leukemia/178051842277685

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Razvan078 spune:

Parerea mea este ca parinti acestui copil sunt retardati mintal si ca ar trebui inregistrat video cand face asfel de fapte si apoi cu filmarea la asistenta sociala si poate pot face ei ceva ca acest copil clar trebui dus la un psiholog. Eu sunt de parere ca ziua buna se cunoaste de dimineata la 7ani dai cu piatra in cap la om si omoara un caine mai tarziu da cu piatra in cap la caine si si omoara un om.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

sa fiu in locul tau, as fi facut tot posibilul sa ma mut.



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaby76 spune:

Nu am reusit sa rezolv nimic!! Cei de la protectia copilului mi-au spus ca ei nu-i pot lua pe toti iar de politie nu mai spun nimic ca ma apuca nervii!! Comportamentul copilului (sau copiilor ca-s doi acum -frati) nu s-a schimbat cu nimic, chiar a mai capatat ceva forta... acum omoara caini mai mari! Si ii chinuie cate un pic asa sa nu moara prea repede...
Am auzit ca ar trebui "premiati" pentru faptele lor si aceste cuvinte le-am auzit din gura unui medic... stau si ma intreb uneori daca tara asta mai are vreo sansa??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

trist.....


Caught between the devil and the deep blue sea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

tocmai a intrat unu la 2 ani cu executare pt omorat 6 caini.

eu zic ca sunt sanse sa primeasca parintii copilului ceva mai usturator decat o amenda.

fiind minor, responsabilitatea trece asupra parintilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaby76 spune:

ina, politia nu vine cand unul ameninta ca da foc unei case in timp ce sparge toate geamurile care-i ies in cale... m-a intrebat politistul de ce sun eu si nu cei a caror geamuri erau facute tandari!!! am ramas fara cuvinte! in seara de Inviere m-a sunat matusa mea si m-a rugat sa sun eu la politie pentru ca ea a sunat si refuza sa vina! se aduna vreo 20-30 de derbedei in spatele blocului care injura, fac sex (sunt si fete si baieti) beau, isi arata organele sexuale tuturor celor care ies la geam, derbedei care au amenintat-o cu moartea pentru ca le-a atras atentia sa nu mai injure...matusa mea locuieste impreuna cu bunicul meu care are 88 de ani... stii ce mi-a zis politaiul?? sa ma mai uit si eu la televizor sa vad cum se distreaza tinerii in ziua de azi!! m-am enervat si i-am spus ca drepturi au doar cei care baga ... i-am zis pe romaneste! a replicat ca nu poate sa poarte o conversatie civilizata cu mine si mi-a inchis telefonul!! de parca eu sunasem sa conversez cu el!!
cam asta-i politia la galati...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

groaznic. as vrea sa pot sa te ajut cu ceva :(
politia mai vine uneori cand se mediatizeaza treaba....cand apare un proteveu ceva imediat apare si organul declarand ca ancheta era in curs dar nu stiam noi.
incercat contactat (tot din umbra) o televiziune ceva? desi nici astea nu mai manifesta interes....decat daca e vreun politician sau vreo duduie dezbracata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

faza cu mutatul mi se pare aproape imposibila.
poate Gaby si-a construit casa aia acolo. Poate are de platit credit la ea pana la 70j de ani. Unde sa te muti? Cu ce sa te muti? Cui sa o vinzi pe asta, cu asa vecini? Cu ce bani sa cumperi alt teren, sa ridici alta casa, sa dai avans de alt credit? Si intre timp unde stai?

stiu ca galatiul nu e ca bucurestiul, dar nu cred ca e asa simplu sa zici "pasarica muta-ti cuibul". Unde sa se duca femeia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

poate otv-ul sau kanald? ca astea sunt parca cele mai ahtiate dupa senzational...poate ar ajuta sa si filmezi ceea ce se intampla, sa ai dovezi...


Caught between the devil and the deep blue sea...

Mergi la inceput