Andreea Cristina - sa o ajutam sa creasca

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Katya spune:

Gabby , mersi ca m-ai anuntat.

Salutari Georgianei si, cind o putea, sa mai intre si sa ne mai spuna ce mai face ingerasa.

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns momosica spune:

Buna seara fetelor,Katya multumesc din suflet,Gabita mersi multl.Micuta noastra este bine,lucram in forta,tragem cat putem de tare cu recuperarea.Este vesela si am observat ca daca e o zi in care sa nu facem gimnastica noaptea are un somn agitat.Am mers cu ea la ortoped,pentru recomandare de orteze si am depus actele pentru ele la casa de asigurari si i-am facut radiografie de bazin,a iesit bine,nu are fisuri la solduri.Marti mergem la Bucuresti la control pentru refluxul de la stomac,sa vedem ce o sa zica ,daca trebuie intreventia si incotro sa ne indreptam,iar sambata pe data de 15 septembrie avem programare la Oradea,la recuperare 3 saptamani,speram cu voia Domnului sa fim bine sa putem merge.In luna august nu am strans banuti de la bazar.Va multumim din suflet tuturor si va pe toate.O seara buna.http://andreea-cristinapuiutulnostru.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katya spune:

Momosica, ma bucur sa te citesc optimista, va tin pumnii sa fiti sanatoase si sa n-aveti piedici cu plecarea si mai ales sper sa va fie cu folos cele 3 saptamini de la Oradea. O imbratisez pe fetita ta si de asemenea si pe tine.

Sanatate si miracole va doresc, Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns momosica spune:

Buna seara tuturor,am fost ieri la control pentru reflux,se pare ca o sa continuam tratamentul inca 2 saptamani pana facem 8 saptamani de tratament dupa care pauza cat se poate,si cand e cazul dat reprize de cate 10 zile tratamentul,mentinem mesele dese,laptele ingrosat cu cereale,postura cat mai dreapta dupa masa si nu numai si spune dr. ca tot nu o sa scapam de operatie dar daca tratamentul ii face cat de cat bine poate o putem amana 1 an ,sa mai si creasca Cristina si o sa gasim dr. care sa vrea sa o opereze.Mie una mi se pare ca este putin mai bine,nu mai tuseste si doarme si mai bine,pare ca nu mai are arsuri foarte mari .Ne-a recomandat sa mai facem un tomograf la caput(am facut unul cand avea 9 luni,e 2 ani de atunci),parerea lui, si de iarna sa o imunizam cat de mult putem(ne-a recomandat 2 medicamente pentru lunile reci dar se pare ca sunt destul de scumpe).Peste 2 luni o sa mergem la control la dansul.Vineri dimineata plecam la Oradea,cu ambulanta,facem 12 ore pe drum,sper sa ma descurc sa-i fac de joaca ,sa nu se agite foarte mult,e un drum lung dar se merita.Ne rugam sa tina caputul,ne dorim atat de mult,incat uneori ne apuca disperarea.Am da orice numai sa fie mai bine,sa tina capul ,sa stea in fundulet,sa prinda cu manutele,orice.Se vede ca ar vrea sa faca dar nu poate,are zile cand e foarte agitata,tot incearca sa se intoarca,bate din picioruse,incearca sa se prinda cu manutele ,e tare greu sa o vedem asa dar speram la zile mai bune.Nu am cuvinte sa va multumesc de ajuns tuturor ca ne sunteti alaturi si ca va ganditi la micuta noastra,va multumesc din suflet,sunteti minunate.O seara placuta va dorim .http://andreea-cristinapuiutulnostru.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns momosica spune:

Buna seara tuturor,am revenit si noi dupa o perioada de absenta in care am fost plecate la recuperare la Oradea.Internarea aceasta ne-am procopsit cu de toate dar important este ca se vad ceva progrese.Cristina nefiind imunizata ,pentru ca a fost vara ,din prima saptamana a inceput sa fie incarcata cu mucozitati,a doua saptamana am fost cu antibiotic si aerosoli si in a treia saptamana si acum ne luptam cu o alegie sau ceva de genul acesta manifestata prin afte foarte urate in gurita pana aproape in gat si mici punctisoare pe unele locuri de pe corp.Trebuie bajonata cu glicerina in gurita si atat de tare tipa de mi se rupe sufletul,are dureri groznice si culmea ii mai da si ceva masele.Nu poate manca ,bea decat ceai si cate putin lapte.Terapiile le-am facut,cu exceptia bazinului -nu l-am facut decat o saptamana jumatate.Rade la gimnastica si nici la terapia vojta ,culmea nu plange.E o scumpete de fetita,zambeste mult mai des,ii place sa fie inconjurata de copii si se bucura cand ne vede ca zambim sau radem.In luna septembrie nu am strans banuti la bazar .Va multumesc din suflet tuturor ca ne sunteti alaturi si va ganditi la puiuta noastra ,MULTUMESC.http://andreea-cristinapuiutulnostru.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Georgiana multa sanatate va doresc.Esti o mama exceptionala,optimista si luptatoare
Edy cand a avut afte in gura si mici puncte rosii pe maini,picioare mai ales a avut o boala numita ,,mana,picior,gura,,...........vezi sa nu fie asta pt ca nu multi doctori sunt familiari cu ea.

Doamne ajuta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns momosica spune:

BUNA SEARA TUTUROR,revin cu vesti despre micuta noastra.I-au trecut aftele acum am ramas doar cu durere de la masele,se pare ca ii mai da o meseluta, e tare agitata(multumesc lui Dumnezeu ca nu face febra)si are dureri groaznice.A inceput sa tina caputul,putin dar pentru noi conteaza enorm si tragem tare .E un copil plin de viata ,de energie,pe care ne-o transmite si noua in momentele grele.Zambareste tot timpul de ne face sa ne topim dupa ea,adora sa fie pupacita,iubita,in centrul atentiei si sa ii cantam.Ii multumim lui DUMNEZEU ca ne-a dat asa o minune de copil care sa ne umple sufletul de bucurie,iubire si speranta.VA multumesc ,voua tuturor ca ne sunteti alaturi si oamenilor care ne sustin.In luna octombrie am strans de la bazar 50 lei banuti pe care i-am folosit pentru ai cumpara micutei unul din medicamente.Mai avem o saptamana si plecam la Sibiu la recuperare 2 saptamani,sper sa mai reusesc sa mai scriu ceva despre Cristina pana plecam.DOAMNE AJUTA!
http://andreea-cristinapuiutulnostru.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katya spune:

Draga Momosica, am vazut filmuletul si ma bucur nespus ca-si tine caputul chiar si un pic, e mare lucru, roaga-te in continuare si-ai sa vezi. A crescut si e tare frumoasa, cred si eu ca sineti mindri de ea. De altfel curind va fi ziua ei,nu?

Sinteti in rugaciunile mele, aveti grija de voi.

Iti mai scriu dupa ce va intoarceti. Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns momosica spune:

Multumim Katya , suntem tare mandri de ea,o iubim nespus si este sufletul nostru.Da mai e putin pana la ziua ei,de SF.ANDREI si in decembrie pe 10 implineste 3 anisori.DOAMNE AJUTA.http://andreea-cristinapuiutulnostru.blogspot.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns momosica spune:

BUNA ZIUA.Va multumesc din suflet tuturor ca ne sunteti alaturi.Ne pregatim pentru internare,bagaje si ultimele pregatiri.Cristina e o ghidusa ,zambeste mult si asta ne da forta sa luptam.Va pe toate si o sa revenim peste 2 saptamani cu vesti despre micuta.http://andreea-cristinapuiutulnostru.blogspot.ro/

Mergi la inceput