Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Parintii intreaba, parintii raspund!

De la ce varsta au mancat fast food ?

Pagina precedenta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 10

Edith445

15 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
dar ce faci atunci cand esti invitat la o aniversare? am incercat varianta cu betisoare de morcovi, din pacate atunci cand toti striga ca ei vor Fanta si hamburger nu prea poti sa-i interzici, chiar astazi am fost la o aniversare la Mc si 'norocul' meu este ca fimiu nu este mancacios, a preferat jucaria (a papat mama).
Mergi la inceput

softurela

1187 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite softurela un Mesaj Privat  Reply with Quote
De la ce varsta au mancat Fast-food ?

Niciodata. Probabil avem noroc de prieteni si cunostinte preocupati de hrana sanatoasa si implicit nu serbeaza zilele copiilor la McDonalds.

Mami de fetite: Diana (15.dec.2007) si Bianca (15.iun.2010)

Nasterea unui Miracol: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134518
Mergi la inceput
ionut83
ionut83

1 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui ionut83 Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Mancarea de tip fast food este destul de periculoasa pana la varsta de 3 ani cred. Pe urma poti sa le mia dai cartofiori prajiti.
Mergi la inceput
mari9
mari9

135 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite mari9 un Mesaj Privat  Reply with Quote
mancarea fast-food din restaurantele de gen,este periculoasa in general, consumata la orice varsta.Mie nu imi e frica neaparat de grasimile nesanatoase, de sarea si zaharul in exces,ci de acele substante dubioase care se baga in mancare ca sa-i dea un gust anume,o culoare,o rezistenta in timp,acel amoniac extrem de toxic,etc..

Pe primul copil l-am dus la'' mc'',pt prima oara la varsta de 4 ani si ceva.A scuipat tot ce a gustat.Nu i-a placut .Nu e un copil mofturos.
Am mai mers un an mai tarziu.A avut aceeasi reactie.
De atunci eu nu am mai fost cu nici unul din copii mei la acest tip de restaurant.
Acasa eu mai fac cartofi prajiti.Cam de 4-5 ori /an.Nu prea au succes.Eu eram innebunita dupa cartofi prajiti.Acum nu mai imi plac nici mie.
Am ajuns la concluzia ca gustul se educa.

Din feicire,si noi avem prieteni,anturaje care nu merg si nu consuma fast food.
Mergi la inceput
andruta1
andruta1

88 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
noi am fost invitati la ziua unui coleg la gradi, asa ca am inceput sa mancam la mc de la 3 ani; cum nu este mancacios, nu-mi fac probleme - cel mai atractiv lucru de acolo este ca va primi o jucarie!
Mergi la inceput
Flavours
Flavours

327 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Flavours un Mesaj Privat  Reply with Quote
Cat mai tarziu posibil. Fast-food-ul contine numai mizerii: pe langa calitatea materiilor de baza se mai adauga si diverse chimicale, uleiuri, samd care sunt foarte nocive si pentru adulti. Aici sunt cateva sfaturi care mi se par de bun simt: http://bebster.ro/articole/petrecere-la-fast-food-ce-sa-faci. Eu ii spun de mic ce alimente sunt bune si care nu. Mai tarziu desigur ca va gusta, dar nu vom face o regula din asta.

mamica lui Tudor (04.11.2009)

"cand printre noi se naste unul, trebuie sa-l creasca doi"

Mergi la inceput

deea2685

73 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui deea2685  Trimite mesaj yahoo luideea2685 Adauga semn de carte la raspuns Trimite deea2685 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Mancarea fast food nu mi se pare deloc sanatoasa.prefer sa ii prepar eu acasa un burger cand se poate.poate fi chiar Mai gustos si cu siguranta mult mai sanatoasa.
Mergi la inceput

ita2v

182 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiita2v Adauga semn de carte la raspuns Trimite ita2v un Mesaj Privat  Reply with Quote
la noi e mai greu ca copilul nu consuma carne decat nu stiu poate 200g pe luna si asta obligat asa ca daca trecand pe langa mc zice vreau sanwich cu pui instinctul spune fugi si cumpara pana nu se razgandeste dar asta e poate o data la 2-3 luni de ceva vreme sunt mai smechera il fac eu din chifla si snitel de pui acasa si cand vine de la scoala ii spun ca am trecut si i-am cumparat si e bun chiar daca nu e de acolo
Mergi la inceput
Pag. din 10 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com