CRONICA unei sarbatori ...marca DC

CRONICA unei sarbatori ...marca DC | Autor: alinuk

Link direct la acest mesaj

Dragi DC isti,

Iata ce scriam Mirelei si lui Florin acum mai bine de o luna...cu putin inainte de 1 mai:

"venind de dimineatza spre job, ma gandeam la aniversari... la 'nemurirea sufletului''... ...e frumos sa te bucuri de evenimente, de zile care inseamna ceva in viata.

Ma intreb cum ar fi sa organizam un mic eveniment de 1 iunie care sa marcheze aniversarea comunitatii DC?"


De la aceasta intrebare pe care mi-am pus-o atunci, dupa zeci de mailuri, discutii, uneori momente de renuntare... a rezultat ceea ce puteti citi aici:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=164002&whichpage=1

Un mare (pentru mine, si nu numai), un mare eveniment pentru copii, pentru parinti si nu in ultimul rand pentru marea comunitate DC.

Un eveniment organizat de desprecopii.com si magazinul Cocor, cu eforturi din partea unei echipe din spatele 'scenei'. Multumesc Mirelei, lui Florin, lui Albert, lui Leon si tuturor celor care au facut posibil ca acest eveniment sa aiba loc (Nestle, Procter&Gamble, etc).


Iata-i doar pe cativa dintre membrii DC care au participat la diferite etape din cadrul 'organizarii':
aici

(ManuelaCrina, Kokiy, eu, Rufus, Anya, Tzuc, Cricor / nu se afla in imag dar as vrea sa le multumesc si AncaiDragoman si Karligutzei)

Am un sentiment de bucurie (marturisesc ..si de mandrie) deoarece cu ocazia acestui prilej aniversar s-a scris si o fila de istorie pentru PR ul desprecopii.com, prin aparitia pe mediafatada imensa, de la km 0 al capitalei, a ratustelor DC, si prin directul realizat in chiar momentele de desfasurare a party ului:

iata

Asadar...dragostea infinita pentru copii, ne-a adunat impreuna pentru a serba copilaria si a 11-a aniversare DC. Mi-am dorit acest eveniment aniversar ca pe o sarbatoare a tuturor.
O 'punte' care sa traverseze bariera virtuala catre lumea reala a copilariei, catre lumea lor minunata. Un moment al tuturor, in care sa ne bucuram impreuna la cea mai strasnica petrecere cu si desprecopii si parinti. Ramane ca voi sa apreciati cat de aproape am fost de indeplinirea acestui obiectiv.

Feedbackurile de dupa eveniment nu au ezitat sa apara. Desigur cu bune si rele... caci, nu-i asa!? totul este perfectibil!


Si pentru ca de multe ori, o imagine poate spune cat o mie de cuvinte, pentru ca, in opinia mea, NU sunt cuvinte care sa cuprinda bucuria de pe chipul unui copil, voi puncta prin ilustratii cateva din momentele marii noastre sarbatori:

de la mijlocul pg in jos

Iata cum, pas cu pas, cu aportul fiecaruia dintre noi - prin membri acestei comunitati minunate - un spatiu prietenos de intalnire sparge statistici si teorii si devine cea mai mare, puternica si influenta comunitate a tinerilor parinti din Romania.
Multi dintre noi aici am invatat sa ajutam si sa depasim comoditatea, indiferenta, nepasarea. Am descoperit ce inseamna solidaritatea si puterea lui 'impreuna'. Am invatat ca a schimba lumea, ceea ce nu e tocmai cum ti-ai dori, inseamna in primul rand a incepe cu tine... cu tot ceea ce tine de propria ta lume.
Iar copii nostri, viitorul lor sunt cea mai buna motivatie pentru asta.


multumesc tuturor pentru prilejul oferit de a va cunoaste mai bine






Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (2 ani) si Teo voinik (4 ani)

www.meseriademama.blogspot.com/" target="_blank">cronica unei sarbatori marca DC



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Raspunsuri

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

MAAAAIIII VREM O PETRECERE!!!!

Multi n-am putut participa atunci datorita racelilor

Poate una in aer liber, ce ziceti???


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

La cata lume a fost la petrecere cred ca avem nevoie de aprobare ca blocam traficul

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

AJUTOR URGENT PENTRU MARIUS!!!


Doneaza 2 euro prin SMS la 874 si ajuta la reamenajarea si dotarea Sectiei de Pediatrie a Spitalului Fundeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

intr-un parc mareeee.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Nu avem cum sa va prindem din urma vreodata la numar (din considerente obiective)- dar suntem extrem de hotarati sa nu fim cu nimic mai prejos din punct de vedere motivational.
Asa ca "va suflam in ceafa"

Felicitari - este de departe cel mai de anvergura proiect www.desprecopii.com realizat pana in acest moment. Nu pot sa nu recunosc ca am fost profund impresionat de ce ati realizat.
Bravo!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Nu avem cum sa va prindem din urma vreodata la numar (din considerente obiective)...
Eu pur si simplu / Pagina legislativa


Desigur nu cantitatea e cea mai importanta.
desi uneori marele mase de oameni sunt impresionante, in mijlocul lor se creeaza energii si trairi speciale, cu atat mai mult atunci cand intalnirile lor se bazeaza pe considerente pozitive, de bucurie
Pun mare pret pe calitate - asa cum o inteleg eu.

De la P Neamt, la Oradea, Bucuresti si oriunde au mai existat intalniri mai mult sau mai putin 'oficiale'... sarbatoarea DC a avut un filon comun - iar acolo unde 'copiii', lumea lor minunata si inocenta specifica sunt subiectul principal - succesul este garantat!


Karligutza asteptam filmuletzul cu 'o lume minunata' de la tine.


Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (2 ani) si Teo voinik (4 ani)

www.meseriademama.blogspot.com/" target="_blank">cronica unei sarbatori marca DC



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Nu avem cum sa va prindem din urma vreodata la numar (din considerente obiective)- dar suntem extrem de hotarati sa nu fim cu nimic mai prejos din punct de vedere motivational.
Asa ca "va suflam in ceafa"

Felicitari - este de departe cel mai de anvergura proiect www.desprecopii.com realizat pana in acest moment. Nu pot sa nu recunosc ca am fost profund impresionat de ce ati realizat.
Bravo!




Marius, noi astia "mai batrani", stim ca nu cantitatea, ci calitatea actului conteaza...am anticipat, cumva, reactia ta si ti-am desenat un chip zambitor pe cutia cu cadouri trimisa din Bucuresti...ai remarcat? Special pentru tine!
Mi-au placut mult pozele de la sarbatoreala voastra...as fi vrut sa va stiu si dupa nume (in afara de tine...).

PS: acum imi explic un oarecare curent in ceafa de 1 iunie...

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Aha - deci tu erai cu pictograma de pe cutie?

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Si acum imi vine sa rad singura amintindu-mi de episodul cutiilor pt Oradea si P Neamt.

In capul meu (inainte sa vina Nestle si P&Gamble cu produsele si cadourile), urma sa trimit vreo doua cutiutze pentru fiecare destinatie si ma gandeam ca le pun simplu in masina, le duc la tren si le transmit via 'mecanicul de locomotiva' (varianta la indemana mea).

Si iata-ma cu doua zile inaintea evenimentului, pe la ora 6 seara, incepand sa pregatesc pachetele de trimis...la a treia cutie (mai mare decat in previziunea mea) m-am oprit, am mai socotit din nou si am zis 'stop!' Mi-a fost clar ca sunt depasita fizic de situatie.

Am concluzionat ca un servicu specializat e salvarea.
Si asta am facut, am sunat la un curier rapid.

O sa radeti poate cum m-am amuzat si eu cand o sa va povestesc cum au decurs lucrurile:
a venit un pustan, s-a uitat la maldarul de cutii badajate de mine cu ce am gasit in preajma (pe la magazinele din Cocor), si-a pus mainile in cap:
ce e doamna cu astea (erau 12 cutii mari...cam de marimea unui tv), credeam ca sunt 12 cutiutze/plicuri haha deci nu am fost singura luata prin surprindere de volum
Dupa care intreb cum calculeaza pretul pt transport..
Doar ce-l vad insfacand o cutie, si venind cu verdict: 5kg
M-a binedispus teribil momentul, am intrat in joc, am luat si eu cutia in brate si am zis: 3kg! ...

Asadar, a fost o negociere demna de bazar / aveam emotii in mod firesc pentru siguranta serviciului asazis profi', dar am fost placut surprinsa ca a doua zi dimineatza la prima ora, atat Marius cat si Laura mi-au confirmat sosirea in buna stara a tuturor cutiilor.

Cutia cu pictograma marca Rufus a fost la tura doi de transport, eram deja relaxati, aveam experienta de cu o zi inainte.




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (2 ani) si Teo voinik (4 ani)

www.meseriademama.blogspot.com/" target="_blank">cronica unei sarbatori marca DC



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput