tort de ciocolata

tort de ciocolata | Autor: crissteo

Link direct la acest mesaj

Salutare. Aveti vreo idee de tort de ciocolata? Vreau sa-i fac baiatului meu cel mare de ziua lui si lui nu-i place frisca, asa ca nu ramane decat ciocolata. As vrea sa-l decorez cu ceva -cred ca pasta de ciocolata- sa-i fac un winnie, e preferatul lui. Aveti vreo reteta de tort de ciocolata gustos si nu foarte greu de facut? Si cu ce pot colora pasta de ciocolata in rosu, galben? Ma gandesc sa intind pasta colorata, sa o decupez dupa sablon si sa o lipesc pe tort.N-am mai facut torturi de acum 4 ani, inainte sa se nasca baietelul lui mami cel mare. Am citit despre pasta de ciocolata dar nu am facut niciodata? E ok ideea mea sau pot sa-l fac pe winnie din altceva? Multumesc tare mult pentru orice sfat.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

buna,
poti face un tort normal de ciocolata (chiar in stanga ecranului, pe forum, e o poza cu un tort de ciocolata pentru sarbatori) si cauti imagine comestibila cu winnie (o vei pune pe tort), gasesti la orice cofetarie care face torturi pe comanda sau la carrefour, la raionul cu prajituri si torturi. ar trebui totusi sa cauti imaginea comestibila mai intai, sa stii ce forma si ce dimensiune va avea tortul.

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

Citat:
crissteo Posted - 20/04/2011 : 11:23:40
--------------------------------------------------------------------------------
Salutare. Aveti vreo idee de tort de ciocolata?


Aici vei gasi mai multe retete de torturi, printre care si cateva de ciocolata - asteptam sa ne spui ce ai facut si cum ti-a iesit Retete de torturi



Va doresc o zi buna !

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates

Mergi la inceput