cazare la mare

cazare la mare | Autor: paula_m

Link direct la acest mesaj

Buna.
De vreo 2 saptamani, tot caut cazare la mare. Am gasit unele pensiuni la mare, dar tinand cont ca ma duc cu copil mic (pe atunci va avea Raul 10-11 luni, nu ma pot hotari care e mai buna.
Daca ati fost voi in alti ani si v-a placut vreo pensiune, vila sau hotel, va rog sa-mi spuneti si mie. Mi-ar placea sa nu fie nici excesiv de scumpa si cat mai aproape de plaja.
Multumesc

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 9

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

Noi am fost la Vila Diandra din Eforie nord, unde am fost f multumiti de tot. Au site, poti cauta.

*******************************************************
raluca mami fericita de alexia (07.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana P spune:

Vila Adriano
Vila se afla pe plaja din statiunea Eforie nord, in zona Belona , intre lac si mare.


_
dana

" Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima." - Gabriel Jose Gabriel Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natalia_nica spune:

Club Dunarea, Eforie Nord - piscina, loc de joaca, plaja privata, preturi f rezonabile si inca ceva: au acces doar cei cazati la ei. Noi acolo mergem anul acesta, cu niste prieteni care au fost anul trecut cu copilul mic si le-a placut f mult. Vom fi acum 3 familii, toti cu copii mici.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana P spune:

Anul acesta vreau sa fac plaja la Sulina si la Gura Portitei.
Astept de la voi recomandari pentru cazare.

_
dana

" Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima." - Gabriel Jose Gabriel Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Multumesc tare mult. Azi studiez locatiile propuse si iau o hotarare.

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Complex Dunarea e foarte departe de plaja, am fost si eu anul trecut cu cea mica (2 ani) si a fost horror. Nu am fost multumita nici de conditii si, mai ales, de distanta pe care o aveam de parcurs pana la plaja, cam 30 de minute. Nu recomand.

Noua ne place pensiunea Elena din Eforie Nord, mergem in August. Este aproape de plaja si are conditii/facilitati multiple pentru familiile cu copii.



Carla & mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corsge spune:



Buna! Eu iti recomand Vila Vanesa din Venus. E incercata. Are toate conditiile pt o familie cu copil mic. In Eforie, e greu ca sunt niste trepte de coborat pana la plaja si cu cautul dus-intors nu e tocmai ok. In plus, la Vanesa sunt si preturi mai mici decat in rest si faorte multa liniste in statiune. Uite un link:

http://www.turistinfo.ro/venus/cazare-venus/vila_vanessa-c30295.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaraAnisia spune:

buna,

noi am fost anul trecut la Vilele Soarelui, in Neptun, in spatele lacului Tismana si am fost f multumiti de locul de cazare.drumul pana la mare dura cam 15-20 minute,dar per total am fost multumiti, pt o cazare in Romania . http://www.romania-turistica.ro/Cazare-Neptun/Complex_Turistic-Vilele-Soarelui


Mara, mami de fluturas Irina

Cu Dumnezeu in gand

"Unde este Dumnezeu, acolo este tot binele. Unde nu este Dumnezeu, acolo toate sunt rele."
Sfantul Dimitrie al Rostovului



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Ca sa nu mai deschis inca un subiect cu tematica asemanatoare, as vrea si eu recomandari pt cazare.
Am dori in Mamaia, o pensiune ceva, pentru 2 adulti + 2 copii - deci o camera mare, camera tripla sau cu 4 locuri, care sa aiba acces si la bucatarie (sa prepari ceva rapid, sa incalzesti ceva), aer conditionat, si in general conditii bune. Si normal, raportul calitate/pret cat mai bun, adica preturi cat mai convenabile...

Am aflat multe info f bune de la voi de pe aceasta sectiune de forum, si de aceea ma avant sa mai scriu aici alaturi de subiectul cu Budapesta

Multumesc!

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

noi am fost anul trecut la "garsoniere Monica" in Saturn, o camera tripla (un pat dublu si unul simplu), o bucatarioara... mie mi-a placut. Cam 10 min maxim pana la plaja.
Am avut si cainele (boxer) cu noi.
Preturi rezonabile.
Anul acesta cred ca tot acolo vom merge.

Ingrid si Cristi 8 ani

Mergi la inceput